FC Písek - FK Zbuzany 2:2 (0:1)

Branky: 56. Běloušek, 59. Kalousek – 36. a 90. Houha. ŽK: 0:1 (Houha). Diváci: 300. Rozhodčí: Tesař – Vychodil, Lovětínský.
Sestava Písku: Satrapa – Vokurka, Němeček, Běloušek, Sajtl (46. Vlček) – Novák (46. Hendrych), Jansa (46. Kotrba) – Kalousek (79. Malý), Koreš, Voráček – Bicenc (83. Stejskal). Trenér Milan Nousek.

Zbuzany v prvním kole remizovaly s Královým Dvorem 3:3, když prohrávaly již 0:2. Pro Písecké to bylo varováním. „Zbuzany mají vyzrálý a zkušený tým. Hrají výborně. V první půli jsme tahali za kratší konec a prohrávali. Ve druhé půli se nám to podařilo otočit na 2:1, ale v poslední minutě jsme inkasovali na 2:2. Z celkového pohledu bych řekl, že remíza je spravedlivá,“ shrnul páteční večerní utkání vedoucí píseckého týmu Miroslav Grobár.

Písku se podařilo dát oba góly v rychlém sledu na začátku druhého poločasu. „První gól byl po standardce. Byla tam taková trma vrma a zapadlo to za lajnu. Rozhodčí to odmával, připsal gól Bělouškovi a bylo vyrovnáno. Druhou branku dal Kalousek, když šel po vysunutí sám na bránu a uklidil to přesně. Pak jsme byli na míči trochu lepší, ale na konci zápasu přišel propad a po centru na zadní tyč to Houha uklidil do prázdné brány. Zamrzí, že jsme dostali gól v poslední minutě, ale objektivně musím říci, že bod bereme,“ popsal branky M. Grobár a pokračoval: „Musím Zbuzany pochválit, byl to výborný soupeř. Klasický pražský tým, jehož hra má hlavu a patu. Hrají zajímavý fotbal a myslím, že tolik soupeřů do Písku nezavítá. Ne nadarmo Zbuzany uhrály v prvním kole remízu s Královým Dvorem.“

Fotbalová ČFL: Dynamo ČB B - FC Písek 0:2 (0:1).
Nechci vyzdvihovat jednotlivce, všichi zahráli skvěle, chválil hráče Grobár

Po dvou zápasech má Písek čtyři body, start do sezony se tedy určitě vydařil. „Žádný propadák to není. Tři body z Dynama, jeden nyní, kdyby to bylo obráceně, všichni by to také brali. Jsou to čtyři body a určitě dobrý počin. Nyní jedeme k nováčkovi do Přeštic a také nás tam nečeká nic jednoduchého. Mladý tým, proti postupujícím se vždy hraje těžko. Musíme je načíst z videa. Nebudeme v roli favorita, pojedeme na hřiště houževnatého soupeře, který nastoupí s nováčkovským nadšením,“ uvedl k dalšímu programu M. Grobár.


Načítám tabulku …