FK Komárov - Slavoj Český Krumlov 2:3 (1:0)

Branky: 25. J. Lukavský, 80. V. Lehezda - 63., 69. a 73. J. Kordík. ŽK: 2:3 (Ženíšek, Pužík - Kolář, Polanský, Bauer). Rozhodčí: Havránek - Šiška, Mazanec.
Sestava Českého Krumlova: Beránek - Trapl (67. Kubát), Gelnar, Švec, Trmal - Matějček (67. Šindelář), J. Matuška (90. Kabele) - Kordík, Polanský (90. Lach), Kolář - Bauer (58. O. Matuška).

Spekulovat před utkáním nad tím, kolik týmů spadne či kolik bodů je k záchraně potřeba, je většinou cestou do pekel. Toho si byli Jihočeši vědomi. "Nemůžeme se ohlížet na to, jak budou hrát ostatní. Musíme se soustředit na sebe. To znamená poslední tréninky a poslední zápas. Kluci mají nastaveno v hlavách, že to musíme zvládnout,“ burcoval tým trenér Šváb po minuém vítězném utkání nad Rokycany.

V Komárově to dlouho vypadalo, že boj o záchranu nemusí dopadnout dobře. Více než hodinu hry byli Jihočeši jednou nohou v krajském přeboru. "Byly to hrozné nervy. Úplně jsem zešedivěl," komentoval utkání již s úsměvem trenér Zdeněk Šváb. "V prvním poločase nás strašně zvazovala nervozita a byli jsme ve hře nepřesní. Sice jsme dobře bránili, ale z jedné chybičky nám dal Komárov góla. V šatně se nemuselo nijak křičet, bylo třeba jen trochu vyčistit hlavu a začít si věřit. Měli jsme tam pěkný centr, Jindra Kordík to na zadní tyči uklidil na 1:1 a najednou se nám rozvázaly nohy a začali jsme hrát. Jindra přidal další dva góly, nejprve předskočil gólmana a hlavou nás dostal do vedení a na 1:3 to trefil z hranice vápna o tyč do brány. Parádní gól. Sice jsme deset minut před koncem inkasovali na 2:3, ale už jsme to doklepali a můžeme slavit. Šlapal celý tým, ale zvláštní pochvalu zaslouží střelec všech branek Jindra Kordík," dodal k hodnocení utkání trenér Šváb.

Bez ohledu na ostatní výsledky mohli českokrumlovští fotbalisté slavit záchranu. Po výsledkově nepovedeném podzimu se týmu na jaře podařila neskutečná jízda se šťastným koncem.


Načítám tabulku ...