Divizní nováček se totiž bude muset obejít bez dvou velkých opor, stopera Tomáše Beránka a středopolaře Radima Koutného, kteří neodolali vábení ze sousedního Rakouska, kde budou působit v jedné z nižších soutěží.

Trenér FK J. Hradec Marek Černoch nad odchodem obou hráčů neskrýval rozčarování. „Je to pro nás samozřejmě velká rána. Kdybychom to tušili, účast v republikové soutěží bychom zvažovali,“ podotkl. Oba totiž nejprve přislíbili, že v týmu zůstanou, události však nakonec nabraly zcela jiný spád.

„Určitě nás svým rozhodnutím nepotěšili a z pohledu našeho účinkování v divizi je to komplikace, neboť oba patřili ke stěžejním a nejzkušenějším hráčům. Ale nedá se nic dělat, budeme i bez nich bojovat,“ uvedl Marek Černoch.

Novými tvářemi v hradeckém celku jsou naopak Tadeáš Jindra s Martinem Janákem, kteří přestoupili z Dačic, a mladý stoper Mikuláš Jáša z budějovického Dynama.

„Jsou to kvalitní fotbalisté, věřím, že nám pomohou,“ přeje si kouč.

Klub od Vajgaru musel zareagovat na zmiňovanou ztrátu Beránka s Koutným a poohlíží se po dalších hráčích, kteří by vzniklou mezeru zacelili. Zvlášť, když se v s fotbalem na této úrovni ve svých 27 letech rozhodl skončit i krajní bek či záložník Tomáš Šenkýř.

„Jednáme s budějovickým Dynamem a třetiligovým Pískem o příchodu dvou hráčů do defenzivy, kde nás momentálně nejvíce tlačí bota. Zájem jsme měli i o včelnické Davida Jaroše s Ondřejem Blažkem, ale s tamním klubem jsme se bohužel nedomluvili,“ krčí rameny.

V přípravě na nadcházející boje o divizní body jindřichohradecký celek porazil Havlíčkův Brod 2:1, Rudolfov 7:3 a naposledy podlehl Želči 0:2.

„První dva duely nám vyšly herně i výsledkově, ale s výkonem v posledním utkání jsem nebyl vůbec spokojený, připomínalo mi to Spartu v Subotici. I proto jsme si ještě na tento týden operativně sjednali zápas v Gmündu,“ zmínil Marek Černoch.

Ostrý start jeho svěřence čeká v sobotu 4. srpna, kdy doma od 10:30 hodin přivítají v předkole Mol Cupu Sedlčany.

„Je to trochu paradox, protože stejného soupeře hostíme týden poté i v úvodním divizním kole,“ poznamenal.

FK Jindřichův Hradec 1910 má čerstvě za sebou i mimořádnou valnou hromadu, kterou musel svolat kvůli ukončení činnosti Radima Kvitského, jenž ve výkonném výboru zastával funkci místopředsedy klubu.

„Bylo to nutné kvůli legislativním procesům, například čerpání dotací, protože byl jedním ze statutárních zástupců našeho oddílu. Novým místopředsedou byl zvolený Tomáš Cypra,“ informoval Marek Černoch, který zároveň zastává i funkci jednatele klubu.