Domácí tým před nedávnem avizoval, že ať dopadne jakkoliv, příští sezonu už divizi hrát nebude a kvůli odchodu řady hráčů se přihlásí pouze do krajské I. A třídy. A potíže se sestavou měl i tentokrát, takže do pole musel i brankář Provazník. Mužstvo od Vajgaru, které bez ohledu na další výsledky potřebovalo k potvrzení divizní příslušnosti aspoň bod, tak mělo svou roli přece jen poněkud usnadněnou, neboť jejich protivník postrádal motivaci.

Hradec ale také není v poslední době kompletní a obětavě tak nastoupil i kapitán Votava, který má zdravotní potíže a bere antibiotika. A právě on se postaral o úvodní trefu svého celku v 24. minutě, po níž se hosté uklidnili a naplno převzali otěže hry. V závěru úvodního dějství jim navíc pojistil vedení z pokutového kopu Plucar.

Jestliže katovičtí fotbalisté o přestávce pomýšleli na to, že se pokusí nepříznivý vývoj změnit, než se po změně stran vzpamatovali, trefil se podruhé po krásné akci Votava a bylo jasné, jak zbytek duelu bude probíhat. Nedlouho poté přišly dvě slepené trefy Filipa s Waníkem a účast utkání na půltucet branek uzavřel v 78. minutě Škrleta.

„Soupeř měl potíže se sestavou, ale ani my nejsem kompletní a v ideálním rozpoložení. To ještě umocnil fakt, že jsme potřebovali bodovat, abychom si definitivně zajistili účast v divizi. Tomu odpovídal nervóznější začátek. Pomohl nám až vedoucí gól a když jsme těsně před pauzou z penalty přidali druhý, už jsme se uklidnili a ve druhé půli předváděli fotbal, jaký chceme. Hráčům Katovic navíc docházely fyzické síly, čehož jsme využili a přidali další branky,“ konstatoval spokojeně jindřichohradecký trenér Roman Lukáč.

Jeho tým, který je v tabulce desátý, v sobotu 15. června čeká závěrečné utkání na hřišti příbramského béčka (17), které ještě nemá jistou záchranu. A bude to zároveň derniéra úspěšného kouče, který po čtyřech sezonách v Jindřichově Hradci končí. „Rádi bychom se rozloučili dobrým výsledkem,“ přeje si Roman Lukáč.

SK Otava Katovice – FK Jindřichův Hradec 1:6 (0:2)

Branky: 65. Kotrba – 24. a 47. Votava, 44. (pen.) Plucar, 55. Filip, 57. Waník, 78. Škrleta. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Lepič – Toucha, Žemlička. Diváci: 163.
J. Hradec: Vondrák – Rezek, Licehamr, Rejthar (85. Cypra), Hauser – Filip (76. Didek), Petr, M. Mischnik (60. Žilák), Plucar, Waník (85. Pacholík) – Votava (60. Škrleta).