Vedení FK J. Hradec 1910 mělo vytipováno několik adeptů na uvolněné místo po Marku Černochovi, který mužstvo od Vajgaru vedl dlouhých 11 let a minulé pondělí po vzájemné dohodě s představiteli klubu skončil. Volba nakonec padla na třiapadesátiletého Romana Lukáče, jenž naposledy trénoval táborský Meteor v I. A třídě a předtím působil v Želči, Veselí nad Lužnicí či Chýnově.

„Jedná se o ambiciózního trenéra, který vyznává moderní fotbal, tedy rychlý a kombinační. Jeho rukopis jsme měli možnost sledovat hlavně v době, kdy velmi úspěšně vedl Želeč a my se s ní potkávali v krajském přeboru. Věřím, že jsme vybrali dobře,“ poznamenal předseda jindřichohradeckého klubu Václav Císař.

Nový kormidelník dostal jako hlavní úkol udržet v příští sezoně tým mužů v republikové soutěži. „Prioritou je záchrana, ale byli bychom rádi, kdyby se nám postupně podařilo ustálit výkony na takové úrovni, abychom se stali stabilními účastníky divize,“ přeje si šéf fotbalistů.

Romana Lukáče nabídka od účastníka divize potěšila a bere ji jako výzvu. „Na sklonku uplynulého víkendu mě telefonicky oslovil předseda klubu Václav Císař, takže jsem měl několik dní na rozmyšlenou před osobním jednáním. Ale vlastně nebylo co řešit, za nabídku jsem rád a na spolupráci se velmi těším,“ zdůraznil nový hradecký kouč.

Se svými svěřenci se poprvé setká v úterý 30. června, kdy společně zahájí letní přípravu na novou divizní sezonu, jež odstartuje o víkendu 22. a 23. srpna.

„Některé hráče znám, ty další musím samozřejmě poznat. Budeme na to mít před začátkem soutěže osm týdnů, což je dostatečná doba. Domnívám se, že hradecký fotbal má svou kvalitu a všichni společně se budeme snažit naplnit ambice klubu, tedy uhájení divizní příslušnosti,“ podotkl Roman Lukáč.

Jindřichohradecký celek ve čtvrtek uzavřel úvodní přípravný blok a zároveň zrušil sobotní plánované utkání na půdě Sokola Sezimovo Ústí. „Vzhledem k tomu, že skončil Marek Černoch a nový trenér ještě nenastoupil, zápas tak trochu postrádal logiku. Kluci si zahrají mezi sebou a pak je čeká dokopná,“ informoval Václav Císař.