Divizní tým od Vajgaru se v souboji s účastníkem I. A třídy na Vysočině už musel obejít bez dlouholetého trenéra Marka Černocha, který v klubu počátkem týdne skončil. Mužstvo tak vedl předseda FK J. Hradec Václav Císař společně s asistenty Tomášem Cyprou a Jiřím Mazánkem.

Zápas nabídl fotbal nahoru dolů, nepříliš svázaný taktikou, takže se rodilo spousta šancí, a to především zásluhou hostujícího celku. Příležitost opět dostal širší kádr a premiéru mezi muži si odbyl „dorazový“ dorostenec Filip Brož. O góly se podělili Tomam, Janák a Votava, kteří se střelecky prosadili i v úvodním zápase v Kamenicí.

„Jednalo se o klasický přípravný duel. Něco se povedlo, něco méně. A tím mám na mysli především naši starou bolest, kterou je neproměňování šancí. Kdybychom jich aspoň polovinu dali, vyhráli bychom dvojciferným výsledkem. Na druhou stranu bych chtěl ocenit i Třešť, která se snažila hrát fotbal,“ podotkl Václav Císař.

K přátelské atmosféře přispěl i fakt, že v dresu domácího celku nastupuje Martin Mareš, který před nedávnem působil v jindřichohradeckém týmu.

Úvodní přípravný blok Hradec zakončí v sobotu 13. července na hřišti Sokola Sezimovo Ústí, který působí v krajském přeboru.

Slavoj Třešť – FK Jindřichův Hradec 1:5 (0:2)

Branky JH: Toman 2, Janák 2, Votava.