Tým od Vajgaru dobře věděl, že po zbytečných ztrátách z předchozích dvou duelů potřebuje zabrat a také svého protivníka z dolní části tabulky udržet na distanc. To jim v úvodu utkání poněkud svazovalo nohy, ale postupně se jejich výkon lepšil a pět minut před přestávkou mírnou převahu přetavili ve vedoucí gól, který po rychlé akci vstřelil Michal Mischnik.

Lepší start do druhé půle si Jihočeši nemohli přít a v 47. minutě zaznamenal Waník druhou trefu. Hosté využívali výškové převahy, ale Hradec si s dlouhými balony dokázal poradit. Až v 88. minutě přišlo jediné zaváhání, které Doubravka potrestala, ale všechny body po zásluze zůstaly u Vajgaru.

Písečtí fotbalisté na podzim pražský Motorlet zdolali 2:0, nyní stejným výsledkem na půdě soupeře prohráli.
Písečtí fotbalisté drželi remízu do 85. minuty. Pak Motorlet dvakrát udeřil

„Začali jsme trochu nervózně, takže zpočátku se nám úplně nedařilo, ale po zhruba patnácti minutách jsme se dostali do hry. V závěru poločasu se nám povedlo získat míč a z rychlého protiútoku jsme vstřelili vedoucí gól. Věděli jsme, že soupeř bude hrát balony na velmi vysoké hráče, což ještě o umocnil dalším střídáním krátce po změně stran. Chtěli jsme důsledně bránit a využívat rychlých protiútoků. Jeden se nám hned po přestávce povedl a přidali jsme druhou trefu. Ke konci jsme nepohlídali jeden centr do vápna a Doubravka snížila, takže závěr byl ještě poněkud dramatičtější, ale vítězství jsme udrželi. Získali jsme tři velmi důležité body, které jsme po předchozích ztrátách potřebovali a jsme rádi, že se nám to povedlo,“ konstatoval trenér Jindřichova Hradce Roman Lukáč.

Další utkání čeká jeho svěřence, kterým aktuálně patří v tabulce osmá pozice, v sobotu 13. dubna na hřišti třetí pražské Admiry (10.15 hodin).

FK Jindřichův Hradec – SK Senco Doubravka 2:1 (1:0)

Branky: 40. M. Mischnik, 47. Waník – 88. Princ. Rozhodčí: Cigáň – Izufragov, Dimitrov. ŽK: 1:1 (Rezek – Vacata). Diváci: 200.
J. Hradec: Vondrák – Licehamr, Plucar (78. Žilák), Rejthar, Hauser – Rezek (87. Ježek), Petr, M. Mischnik (90. Pacholík), R. Mischnik, Waník (78. Didek) – Votava.