Nekompletní Jihočeši, jimž stále chybí řada marodů včetně nejlepšího útočníka Tomana, inkasovali od Tachova, na který před zápasem ztráceli sedm bodů, už v páté minutě, což jejich výkon hodně poznamenalo, ale ještě nebylo nic ztracené. Všechny plány však vzaly za své krátce po přestávce, kdy hosté přidali druhou trefu. Domácímu celku nevycházelo vůbec nic a nakonec inkasoval ještě třikrát. Jeho šance na záchranu se tak opět o něco snížily. Hradec zůstává čtyři kola před koncem čtrnáctý, ale bude záležet, kolik týmů nakonec z divizní skupiny A spadne.

FK Jindřichův Hradec – FK Tachov 0:5 (0:1)

Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (14. místo): „Naším cílem bylo v zápase o naději získat tři body a přiblížit se záchraně. Místo toho jsme však udělali ostudu a předvedli, jak se o udržení opravdu hrát nemá. Objektivně musím přiznat, že v současné době na divizi nemáme a nemá cenu si něco nalhávat. Když nejsme schopni bodovat v Dobříši, ani doma s Tachovem, tedy s týmy, které jsou v tabulce v těsném sousedství s námi, tak prostě v divizi nemáme co dělat.“

Branky: 5., 67. a 80. Vyleta, 49. Tušl, 85. Braun.
Rozhodčí: Nejedlý – Gunitš, Eibl. Bez karet. Diváci: 60.
J. Hradec
Hulík – Blažek, Gueye, M. Völfel, Chalupský – Janák, Kněžínek, Tomek, Řehoř (53. Jindra), F. Votava – Králíček (63. Waník).