FC Silon Táborsko - TJ Líšeň 1:0 (0:0)

Branka: 53. Dordić. ŽK: 1:5 (Svatek – Rolinek, Jeřábek, Klein – masér, Joković, Tauš). Rozhodčí: Starý – Novák, Zoufalý. Diváci: 1090.
Sestavy - Táborsko: Pastornický – Varačka (68. Mach), Koné, Sunzu, Tusjak – Bláha, Kateřiňák – Zeman (59. Plachý), Sojka (59. Skopec), Dordić (90. Osmančík) – Svatek (68. Šašinka). Líšeň: Šulla – Joković, Jeřábek, Lutonský – Čermák, Mionić (74. Raab) – Aldin (33. Hapal), Dziuba, Sokol, Rolinek (59. Tauš) – Gerža (74. Rimovičs).

Pod čistý štít táborské defenzívy se podepsala perfektní spolupráce stoperů Koného a Nsunzuem, který umně nahradil vykartovaného kapitána Nováka. Za nimi všechno jistil gólman Pastornický, jenž si připsal v tomto ročníku už 12 vychytanou nulu, autor jediného gólu utkání Dordić pak překlopil počet svých sezonních zásahů do dvouciferné podoby.

Táborští fotbalisté se od úvodních minut střetnutí chopili dirigentské taktovky. Jejich naladění ovšem v drtivé většině případů chyběla zvučná finální melodie, a tak se líšeňský brankář Šulla výrazněji zapotil pouze při Zemanově hlavičce z 10. minuty. V závěru úvodního dějství byli více vidět hráči z brněnské periferie. Do negativního světla vstoupily ostré „žluté“ zákroky Rolinka s Jeřábkem, na opačný pól pak dopadl nebezpečný brejk Moravanů, při kterém ovšem Rolinek na Čermákův centr nedosáhl.

Domácí celek si také do úvodu druhé půle přinesl ofenzivní noty, a tentokrát už podle nich zahrál opojnou gólovou fanfáru. Zazněla v 53. minutě, kdy Varačka prolétl po pravé straně hřiště, kovaný střelec Dordić už uklidil jeho přízemní centr k pravé tyči a o pár vteřin později už byl vězněn hloučkem slavících spoluhráčů – 1:0. V následných pětadvaceti minutách se na prosluněném trávníku „Kvapilky“ nic strhujícího neudálo. Tribuny si zabouřily až v 78. minutě, jenže střídající Šašinka ze stoprocentní pozice hlavičkoval nad branku. Parta z Líšně díky tomu zůstala ve hře o bodový zisk a v závěru se po něm skutečně natahovala. Ještě před vypršením 90. minuty čelila domácí defenzíva dvěma výpadům hostů, víc než žlutá „Thálie“ za Taušovu hereckou etudu ve vápně z toho však nevytěžili. A když pak v pětiminutovém nastavení ustrážili Táborští dvě standardní situace soupeře, vešla jejich cenná výhra v platnost.