„Návratu do druhé nejvyšší soutěže si moc vážíme,“ vyzdvihl na pondělní předsezonní tiskovce trenér Miloslav Brožek a ocenil i víkendový postup přes Soběslav do druhého kola Mol Cupu. „Těší mě, že jsme postoupili, avšak abych byl upřímný, mnohem důležitější je pro mě náš start ve druhé lize,“ dodal táborský trenér.

Fotbalisté Táborska poté, co předčasně zakončili uplynulý ročník třetí ligy, zvládli v přípravě vítězně i Letní ligu. „Chtěl bych v této souvislosti vyzvednout též podmínky, které pro trénink na Soukeníku máme, jsou vyloženě vysoce nadstandardní,“ ocenil trenér Táborska.

U Jordánu se v uplynulé sezoně vystřídal nezvykle velký počet hráčů. „Já si spočítal, že během roku, co jsem u mužstva, se v kádru protočilo třiaosmdesát hráčů. To je obrovská fluktuace,“ zdůraznil trenér Brožek.

Do nové sezony Táborsko tudíž půjde s cílem stabilizovat kádr. „Čeká nás důležitý stabilizační rok,“ podtrhl trenér Táborska, dle něhož hodně napoví tři úvodní kola: „Máme hodně těžký los, neboť začínáme teď v neděli doma s Žižkovem, který dle mého soudu bude hlavním favoritem na postup, a nato jedeme dvakrát v řadě ven.“

I přes zmíněný těžký los chce Táborsko v nové sezoně hrát o co nejlepší umístění. „Aspirovat na postup nebudeme, přesto bychom se ale chtěli porvat o každý bod. Každý bod bude v boji o záchranu velice důležitý, neboť v soutěži je čtrnáct týmů a o záchranu jich může hrát osm z nich. Přesto bychom hned na úvod chtěli Žižkov doma porazit,“ ujistil Brožek.

Přání co nejlepšího vstupu do sezony zopakoval také sportovní ředitel FC MAS Táborsko klubu Josef Holub. Ten neopomněl pohovořit o infrastruktuře a zázemí klubu, jehož čerstvou pýchou se stal novotou zářící areál na Soukeníku. „Chtěl bych pozvat fanoušky nejen na domácí zápasy našeho áčka, ale také na 12. září, kdy se bude areál Soukeník slavnostně otevírat,“ poznamenal.