Centropen Dačice – SK Nemanice 5:1 (3:1)

Jan Beneš, trenér Dačic: „Ve velkém vedru se hrálo další utkání, které v tabulce skoro nic neřešilo. Tak k tomu přistoupily především Nemanice, jež absolvovaly tento souboj bez větší snahy o dobrý výsledek. My naopak chtěli pokračovat v dobrých jarních výkonech. Začali jsme aktivně a vstřelili jsme dvě rychlé branky zásluhou Štolby a Máši. Poté hosté na chvilku zapnuli a pěknou střelou zpoza vápna snížili na 1:2. Když jsme však trefou Slabého opět odskočili na rozdíl dvou gólů, hosté ihned své snažení ukončili. Druhý poločas se odehrával pouze z povinnosti a otázkou zůstalo jen to, jaké bude konečné skóre. Nám se ze spousty šancí povedlo vstřelit dvě branky, když svou druhou trefu přidal Štolba a v závěru jsme uzavřel skóre já. V sobotu chceme dokončit dobré jaro vítězstvím ve Veselí nad Lužnicí.“

Branky: 17. a 81. Štolba, 19. Máša, 43. Slabý, 88. Beneš – 38. Záveský. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Mach – Macko, Tůma. Diváci: 100.

Dačice: V. Zejda – Vítkovský (76. V. Moučka), Chyška, Leitkep, Máša – Přikryl (65. Peňáz), T. Zejda (81. Brůžek), Brtník, Slabý (53. M. Moučka) – Štolba, Beneš.

SK Čtyři Dvory – TJ Nová Včelnice 2:2 (1:0)

Zdeněk Malý, trenér Nové Včelnice: „Čtyři Dvory prokázaly svou kvalitu a fotbalovost. Dopředu hrály opravdu moc dobře a předváděly pěkné kombinace po zemi. Byl to jeden z nejlepších týmů, s nimiž jsme se na jaře střeli. Domácí začali aktivně, hned zkraje dali gól a byli lepší. První půle vyzněla pro ně. Krátce po přestávce jsme inkasovali podruhé, ale o dvě minuty později Didek snížil. Šance se pak rodily na obou stranách, ve velkém vedru však ubývaly síly i běhavému protivníkovi. Čtyři Dvory byly herně lepší, přesto se nám v samotném závěru povedlo vyrovnat zásluhou Pivka, paradoxně v době, kdy už byl zraněný a na hřišti zůstával jen proto, že jsme neměli nikoho na střídání. Bod je pro nás cenný, i když v tabulce už nic neřeší. Uvidíme, jak to nakonec bude se sestupy.“

Branky: 4. Dubský, 52. Hofmann – 54. Didek, 89. Pivko. ŽK: 1:4. Rozhodčí: Smola – Němec, Ryneš. Diváci: 50.

N. Včelnice: Tušil – Vokuš, Šlapanský, Tuček, P. Jaroš – Petráš, D. Jaroš, Pivko, Němeček, Didek – L. Zápotoka (75. Novotný).


Načítám tabulku ...