Centropen Dačice – TJ Nová Včelnice 2:1 (1:0)

Jan Beneš, trenér Dačic: „Derby moc fotbalové krásy nepřineslo, bylo vidět, že oba týmy si zvykají na přírodní trávu. Přesto si myslím, že jsme v prvním poločase byli aktivnější a z pěti dobrých příležitostí jsme aspoň jednu proměnili zásluhou Brtníka. V jeho závěru z ojedinělé možnosti Včelnice trefila tyč. Úvod druhé půle nám vůbec nevyšel a hosté z brejkové situace vyrovnali. Poté se to změnilo v boj o vítězný gól, který jsme nakonec vstřelili my, když Štolba proměnil pokutový kop. Šanci vyrovnat z penalty měli i hosté, ale trefili pouze břevno. My tak výhru uhájili a přestože to nebylo po dobrém výkonu, vzhledem k většímu počtu šancí jsme si ji zasloužili. Byly to důležité body směrem k záchraně.“

Zdeněk Malý, trenér Nové Včelnice: „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání, i když jsme hned na začátku inkasovali hloupý gól po nepohlídaném autu. Možnosti pak měly oba týmy, my mohli vyrovnat, ale Pivko ve vyložené šanci trefil tyčku. Asi po třiceti vteřinách druhé půle už se to povedlo, když Didek zakončil pěknou akci Petráše. Dačice však po deseti minutách kopaly penaltu a vzaly si vedení zpět. Stejnou výhodu jsme dostali i my, jenže Jaroš trefil břevno. Obraz hry zůstal stejný jako v první půli, příležitosti se rodily na obou stranách a myslím, že remíza by byla spravedlivější. Vyzdvihnout zaslouží Petráš, hrál opravdu velmi dobře. Pokud bychom takto pokračovali, věřím, že výsledky přijdou. Ještě rozhodně nic nebalíme, i když porážka v Dačicích znamená další komplikaci.“

Branky: 11. Brtník, 55. Štolba (pen.) - 46. Didek. ŽK: 2:6. Rozhodčí: Kovařík - Tůma, Barva. Diváci: 80.

Dačice: Marek – T. Zejda, Chyška, Leitkep, Máša (46. V. Moučka) – Přikryl (56. M. Moučka), Brtník, M. Votava, Vítkovský (46. Slabý) – Beneš (71. Vacek), Štolba (89. Peňáz).

N. Včelnice: Vitouš – Vokuš, Malý, Šlapanský, P. Jaroš (46. Němeček) – Petráš, D. Jaroš, Tuček, Hornát – Pivko – Didek.