Fotbalisté Suchdola přečkají zimní přestávku na čele I. B třídy sk. D. V závěrečném podzimním kole udělili lekci nováčkovi z Mladého. Hned za nimi se ztrátou jediného bodu skončily týmy Lomnice a Třebětic. Zcela jiné starosti budou mít celky na opačném pólu tabulky. Perná druhá část sezony čeká především Novou Bystřici, Kardašovu Řečici a zřejmě i Slavonice. Oživením jistě byly výkony obou nováčků. Veleničtí fotbalisté přezimují na solidní páté příčce, nezklamala ani Studená, i když v závěru se jí tolik nedařilo a doplácela i na rozsáhlou marodku.

Mladé – Suchdol 1:7 (1:5)
Rostislav Maxa, trenér Sokola Suchdol (1. místo): „Odehráli jsme nejlepší poločas za mého působení v Suchdole. Kluky nebylo po poráže v derby s Velenicemi těžké motivovat. Od začátku jsme soupeře napadali, dobře jsme kombinovali a vytvářeli si jednu šanci za druhou. V 7. minutě otevřel skóre Matěj Bednář, ve 12. minutě zvýšil krásnou střelou do šibenice Jan Heřman a o dalších šest minut později po akci Milana Heřmana skóroval Radek Arenberger. Pak sice domácí potrestali naší chybu a snížili, ale krátce na to dvěma slepenými góly vytáhl náskok na 5:1 Milan Heřman. O pauze jsme si řekli, že se musíme i nadále hlavně plně koncentrovat. V 49. minutě připojil šestou trefu Jakub Záruba a v 65. minutě uzavřel skóre Daniel Trmal. Zbytek duelu už jsme v poklidu kontrolovali. Jsem rád, že přezimujeme na první příčce, ale při pohledu na tabulku, kde jsou na čele minimální odstupy, je jasné, že na jaře nás čekají těžké boje. Klukům za první část sezony patří poděkování.“

Olešnice – Lomnice 1:3 (1:2)
Michal Rybák, trenér Tatranu Lomnice (2.): „Utkání se hrálo na velice těžkém terénu a proti nepříjemnému, důraznému soupeři. Bohužel jsme inkasovali hned v první minutě po chybě v obraně a následném pokutovém kopu. Naštěstí nás to nijak nesrazilo, spíše naopak. Tlak na soupeře jsme postupně zvyšovali a ve 20. minutě jsme po krásné kolmici Šáleného a přesném zakončení Pancíře srovnali. Po zbytek poločasu se hra odvíjela spíše od vápna k vápnu a bojovalo se hlavně ve středu hřiště. Ve 44. minutě jsme předvedli nádhernou akci po křídle, kdy po přihrávce Burdy z lajny centroval Krejník, na balon si krásně naběhl Pancíř a hlavou nás poslal do vedení. Po přestávce jsme si takticky výsledek hlídali a soupeře jsme nepustili do žádné šance. Olešnice hrozila pouze ze standardních situací, které jsme ale s přehledem dokázali ubránit. Naopak se nám ještě v 90. minutě po krásně zahrané standardce povedlo vedení pojistit. Centroval Krejník a hlavou zakončoval Burda. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené, i když nám Olešnice opravdu nedala nic zadarmo. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se na povedeném podzimu v Lomnici podíleli. Vedení Tatranu, naší skvělé paní vedoucí, mým asistentům a především hráčům, kteří to se mnou občas nemají jednoduché.“

České Velenice – Slavonice 2:0 (1:0)
Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (5.): „V posledním podzimním utkání jsme chtěli potvrdit výborný výkon ze Suchdola. Již v 8. minutě po pěkné akci otevřel skóre Samec. Chvíli na to se stejný hráč ocitl sám před bránou, ale jeho technická střela skončila na tyči. Poté šel Sokol sám na slavonického brankáře, ale souboj vyhrál hostující gólman. Od té doby jsme začali kazit jednoduché přihrávky a Slavonice nás začaly přehrávat hlavně ve středu hřiště. Hosté byli důraznější a měli územní převahu s několika slibnými příležitostmi. To jsme přečkali díky jejich nepřesné koncovce a výbornému Marouškovi. Do druhé půle jsme překopali část sestavy, a to se projevilo i na naší hře. Ta se vyrovnala, ale i tak byli hosté stále nebezpeční a měli další šance. Definitivní zlom přinesla hrubá chyba slavonického brankáře, který nepochopitelně daroval míč Banašíkovi, jenž ho chytře přehodil, a tím pojistil naše vítězství. Slavonice byly nepříjemným soupeřem a náš výkon nebyl úplně optimální. I proto jsem rád, že jsme toto utkání zvládli. S pátou příčkou po podzimu jsme částečně spokojeni, k úplné spokojenosti nám chybí minimálně šest bodů, které jsme zbytečně ztratili kvůli naší velmi špatné koncovce během většiny duelů. Tento tým měl na to, aby hrál o čelo tabulky.“

Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (10.): „Pro nás to byl takový zápas blbec. Podali jsme zřejmě nejlepší výkon v druhé části podzimu, ale co dokážeme neproměnit, je neuvěřitelné. Ve Velenicích bychom gól nedali, ani kdyby tři naši hráči běželi sami na prázdnou branku… Začali jsme dobře, v první velké šanci se ocitl Lukš, ale nedal a z následného protiútoku domácí otevřeli skóre. Soupeř poté ještě orazítkoval tyč, ale nadále jsme byli lepší a vytvořili si minimálně pět tutovek. Po přestávce se hra celkem vyrovnala, ale zápas byl dlouho otevřený a definitivně jej zlomila až chyba našeho brankáře v 75. minutě, jenž při rozehrávce namazal přímo na nohu domácího hráče, který jej přeloboval. O našem zmaru v koncovce vypovídá třeba moment, kdy Balík obešel vše, co mu stálo v cestě, ale při střele do opuštěné branky trefil patu přebíhajícího protihráče. Za výkon se stydět nemusíme,bez gólů se však vyhrávat nedá.“

Třeboň B – Dobrá Voda 5:1 (4:1)
Roman Cigáň, trenér Jiskry Třeboň B (7.): „Povedlo se nám odčinit předchozí vysoké porážky, což nás pochopitelně těší. Je třeba přiznat, že soupeř nebyl zrovna v optimální formě, ale tím nechci náš výkon snižovat. Téměř celý zápas jsme Dobrou Vodu přehrávali, hosté pod tlakem chybovali a my toho dokázali využít. Pomohly nám také dvě slepené branky v 11. a 12. minutě, o které se postarali Týnavský a Matoušek. V 27. minutě se dostal ke slovu Průcha, poté hosté sice korigovali, ale povedený první poločas zakončil čtvrtou trefou v 40. minutě Michal. Po obrátce jsme se nějaký čas nechali dostatečným náskokem ukolébat, ale pak se naše hra zase zlepšila a Týnavský v 75. minutě ještě naše vítězství zvýraznil. Měli jsme k dispozici některé pendly z áčka, ale jen ty, kteří vzešli z naší břilické líhně. V tomto duelu nám chyběli oba naši stabilní stopeři, ale naštěstí jsme je dokázali nahradit. Se sedmým místem po podzimu můžeme být spokojení, přístup hráčů byl v pořádku, snažili se. Pro jarní odvety je to dobrý odrazový můstek.“

Nová Bystřice – Studená 3:0 (1:0)
Jozef Košťál, trenér Jiskry Nová Bystřice (13.): „Do sestavy se nám vrátili Vojta Brabec a Luděk Kuchař , což na výkonu celého mužstva bylo znát. Hrálo se na těžkém terénu s mnoha souboji. Nám se podařilo už v 9. minutě dostat do vedení po přímém volném kopu Davida Frühaufa, což byl jediný gól prvního dějství. Po přestávce nás nejdřív skvělými zákroky podržel brankář Patrik Podolský. Poté v 66. minutě navýšil skóre Kuchař a naše vítězství v 78. minutě ještě podtrhl z pokutového kopu svou druhou trefou Frühauf.“

Petr Adamec, trenér FK Studená (8.): „V tomto utkání jsme jen dovršili naši mizérii v poslední třetině podzimní části soutěže. Čtyři zápasy jsme nedali gól, a to o něčem vypovídá. Absence důležitých hráčů, hráči nastupující se zraněním a bídná forma všech se ukázala naplno. V zápase s Bystřicí jsme dostali brzy první gól z přímého kopu metr za vápnem, a pak jsme si prakticky protrpěli první půlku. Po změně stran jsme se celkem zvedli a za stavu 1:0 jsme šli dvakrát sami na bránu. Mohli jsme zápas otočit a byla by otázka, co by to s domácími, kteří toho už v druhé půlce také moc nepředvedli, udělalo. Bystřice však na rozdíl od nás své dvě šance v druhé půli proměnila, a proto v utkání nevalné úrovně vyhrála zaslouženě.“

Ledenice – Kardašova Řečice 4:0 (2:0)
Roman Kačur, trenér FK Kardašova Řečice (11.): „Výsledek tak úplně neodpovídá dění na hřišti. Hrálo se vyrovnané utkání a nás, bohužel, zradila koncovka. Vytvořili jsme si totiž spoustu šancí, dvakrát trefili tyč, ale vstřelit branku nám nebylo přáno. Naopak domácí své příležitosti proměnili, a proto mají tři body. Myslím, že tento zápas byl odrazem celého podzimu, který se nám nepovedl. Pravdou ovšem je, že jsme ho odehráli prakticky ve dvanácti hráčích, kteří za to zaslouží uznání a jimž chci ještě jednou poděkovat. Doufám, že do zimní přípravy kádr doplníme, že se uzdraví dlouhodobí marodi, a že na jaře naše postavení v tabulce vylepšíme.“