Na úvodnímu tréninku kouč přivítal všechny hráče kádru a s tím, v jaké kondici se dostavili, byl spokojený.

„Přestože úvodní tři tréninky byly víceméně najížděcí a převažovaly v nich herní prvky, v jejich druhé části byli někteří hráči už zadýchaní. Mohu však konstatovat, že hoši dorazili v docela dobrém stavu, to znamená bez nějaké nadváhy a devastace. Každopádně na první trénink přišli všichni a velmi natěšení, což pochopitelně vnímám velmi pozitivně,“ konstatoval Karel Kladenský.

Pokud měla nedohraná sezona a vynucená pauza nějaká pozitiva, tak určitě v doléčení nejrůznějších šrámů. „Někteří hráči byli takzvaně načatí, takže přestávka jim posloužila k doléčení svalových zranění či natažených vazů. Určité zdravotní potíže momentálně přetrvávají pouze u Holzepla a Pancíře,“ informoval kouč.

Ten v nadcházející přípravě a novém ročníku bude postrádat útočníka Filipa Navrátila, který odchází do Roudného. Jeho místo v ofenzivě Jiskry by měl zaujmout Leoš Hromádka z českobudějovické Slavie.

„V jednání jsou ještě další jména, ale celkově velký pohyb v kádru nepředpokládám,“ tvrdí Karel Kladenský

V první fázi třeboňští fotbalisté absolvují celkem dvacet tréninkových jednotek, během nichž je čeká i pět zápasů v rámci velmi kvalitně obsazeného Turnaje přátelství, který pořádá Malše Roudné. V něm postupně od 6. června do 1. července změří síly s pořádajícím klubem, Jankovem, Olešníkem, Českým Krumlovem a béčkem budějovického Dynama.

Poté hráče čeká dvacetidenní volno, aby se 21. července znovu sešli k druhému přípravnému bloku, během něhož budou trénovat třikrát týdně a odehrají další čtyři střetnutí s Trhovými Sviny, Týnem nad Vltavou, Žirovnicí a Novou Vsí u Českých Budějovic.

V lázeňském městě doufají, že příští sezona bude mnohem úspěšnější než ta nedohraná, v níž Jiskra po podzimní části figurovala až na třináctém místě.

Program Jiskry Třeboň

Turnaj přátelství

sobota 6. června: Roudné - Třeboň (17 hodin)

pátek 12. června: Třeboň – Jankov (18)

sobota 20. června: Olešník – Třeboň (17)

pátek 26. června: Třeboň – Český Krumlov (18)

středa 1. července: Dynamo B – Třeboň (18)

Další přípravné zápasy

sobota 25. července: Trhové Sviny – Třeboň (17)

sobota 1. srpna: Týn nad Vltavou – Třeboň (17.30)

sobota 8. srpna: Žirovnice – Třeboň (17)

neděle 16. srpna: Třeboň – Nová Ves u ČB (10.30)