S fotbalem končil Petr Adamec už ve třiceti letech kvůli vleklým zdravotním potížím s kolenem. Začínal ve Studené, pak přešel do ligového dorostu do Pelhřimova, kde se prosadil i v áčku a ve dvaceti letech odcházel coby nejlepší střelec krajského přeboru do třetí ligy do Brna. Poté ještě působil dva roky v rakouském Eggenburgu, vrátil se do brněnských Židenic, odkud jeho kroky vedly do Žirovnice a posléze zpět do Studené.

Předpokládám, že uplynulý ročník nebudete hodnotit negativně, přestože vás předchází pověst náročného kouče.

S průběhem minulé sezonou jsme byli maximálně spokojeni. Umístění na druhém místě je pro nás parádní počin. Již čtvrtým rokem se držíme v I. B třídě na „bedně“, což je pro Studenou velký úspěch.

Trenér fotbalistů Studené Petr Adamec.Trenér fotbalistů Studené Petr Adamec.Zdroj: archiv P. AdamceLetní pauza byla krátká a vy jste přípravu na nadcházející ročník zahájili poměrně brzy.

Začali jsme již 8. července, protože víme, že s účastí na trénincích v létě je to jako na horské dráze. Měli jsme víkendové soustředění v domácích podmínkách, odehráli jsme již tři přípravné duely a čeká nás domácí turnaj Jistuza Cup, kde se střetneme s Horní Cerekví a Bukem, což bude zároveň generálka na úvodní mistrovský zápas s Lomnicí.

Došlo v tomto mezidobí k nějakému pohybu v hráčském kádru?

Kádr se podařilo udržet opět pohromadě, takže bez odchodů. Již v zimě skončil Josef Šimánek kvůli zdravotním problémům, což pro nás byla velká ztráta a zápasy na jaře to několikrát ukázaly. Prozatím máme jednu posilu, a to je návrat našeho odchovance Adama Přikryla z Táborska, který je ročník 2003.

Ve vašem týmu září nejlepší kanonýr krajských soutěží za uplynulou sezonu Libor Dvořák, který soupeřům nasázel 38 gólů. Jak byste jej charakterizoval?

Libor fotbal miluje, je to rozený kanonýr a už teď můžeme říci legenda fotbalu ve Studené. Přeju mu, ať mu ještě slouží zdraví a může se ještě pár sezon fotbalem bavit. V pětatřiceti letech dát téměř čtyřicet gólů, když se soupeři zaměřují hlavně na něj, je neskutečné.

Vzhledem k různým pohybům v soutěžích jste krátce před losováním dostali nabídku postoupit administrativní cestou do I. A třídy, kterou jste však odmítli. Proč?

Důvod byl jasný. Snažíme se a chceme hrát co nejvíce s našimi odchovanci a postup by musel nutně znamenat výrazné posílení kádru „zvenku“ a to není cesta, kterou bychom se chtěli vydat.

Jaké tedy budete mít v nadcházejícím ročníku ambice?

Cítím, že to letos na „bednu“ asi nebude, kádr je dlouhodobě pospolu a hladovost se trochu vytrácí. Budeme tedy spokojeni s klidným průběhem sezony a umístěním v horní polovině tabulky.

Jistuza Cup
63. ročník turnaje v kopané
Studená – sobota 13. srpna
13.00 Studená – Horní Cerekev
14.30 Horní Cerekev – Buk
16.00 Buk – Studená