Hradecké fotbalisty na západě Čech srazily tři penalty

Jižní Čechy – Fotbalová divize a vyšší krajské soutěže pokračovaly dalším kolem. Hradecký divizní nováček si z lázeňského města na západu Čech místo bodů odváží pocit křivdy, když v závěru čelil třem pokutovým kopům, z nichž domácí dva proměnili.

5.11.2018

Ilustrační snímek.Foto: Jan Škrle

Třeboň pokračovala v bídných výkonech na domácí půdě a prohrála s Osekem. Shodné remízy 3:3 si v I. A třídě připsaly Nová Včelnice i Dačice, ale oba týmy měly na víc.

Divize
Mariánské Lázně – Jindřichův Hradec 2:1 (0:1)
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec: „Začali jsme výborně, první tutovku ještě Toman neproměnil, ale v páté minutě si už počínal mnohem lépe a zajistil nám vedení. V úvodním dějství jsme měli ještě dvě jasné šance, bohužel jsme je promarnili. Mariánské Lázně jsme navíc téměř k ničemu nepustili. Naši hráči v první půli dostali příliš žlutých karet, ale nic jsme z toho ještě neusuzovali. Po přestávce jsme očekávali nápor soupeře, který také přišel, ale žádné velké příležitosti si nevytvořil. Pak nastaly velice diskutabilní momenty. V 58. minutě sudí odpískal vymyšlenou penaltu, kterou brankář Hejníček zlikvidoval, ale hodně nás to rozhodilo. Poté navíc Kučera spálil tutovku. V 75. minutě se domácí hráč velice ochotně skácel ve vápně a sudí reagoval okamžitě, takže nařídil druhý pokutový kop, z něhož domácí vyrovnali. Čtyři minuty před koncem přišel okamžik, jenž rozhodl o výsledku, kdy proti nám byla po faulu nařízena třetí penalta, u níž je však zapotřebí dodat, že jako jediná byla oprávněná. Jsme frustrovaní, navíc jsem byl ještě vykázaný z lavičky…“

Krajský přebor
Třeboň – Osek 1:2 (0:1)
František Švaňa, manažer Jiskry Třeboň: „Po výhře v Milevsku přišel další kolaps. Doma jsme na podzim získali jen čtyři body, vůbec nejméně ze všech. Co k tomu dodat? Je to katastrofa a je mi líto našich diváků. Přitom začátek jsme neměli vůbec špatný a Osek jsme zatlačili. Jenže v 26. minutě přišel rohový kop, po němž se hosté dostali do vedení a my se psychicky složili. Kluci to neflákali, to vůbec ne, ale přestal je poslouchat míč, kazili jednoduché přihrávky. Když jsme v 54. minutě inkasovali podruhé, Osek se úplně zatáhl. Překonat jeho obranný val se povedlo jen našemu nejlepšímu hráči Růžičkovi v 59. minutě.“

I. A třída sk. B
Meteor Tábor – Nová Včelnice 3:3 (1:1)
Radek Vajda, trenér TJ Nová Včelnice: „V posledním podzimním domácím zápase jsme se chtěli s fanoušky rozloučit výhrou, ale nevyšlo to. Na srazu nás bylo jen sedm, další sice dorazili a nakonec hráli, ale čtyři hráči někde seděli až do šesti do rána a podle toho to pak v zápase, který se hrál dopoledne, vypadalo. Je to totální nezodpovědnost a ostuda! Tomu odpovídal i začátek, kdy Hornát namazal soupeři hned po rozehrání a my inkasovali snad nejrychlejší gól v soutěži. Pak jsme sice měli převahu a v 10. minutě Pacholík vyrovnal, ale soupeř fotbalové nedostatky nahrazoval příkladnou bojovností, což na nás, bohužel, stačilo. O přestávce bylo v kabině rušno, hráči si však má slova k srdci nevzali a během deseti minut druhé půle jsme tak dvakrát lovili míč ze sítě. V 63. minutě Pacholík z brejku sice snížil, ale pak jsme dlouho nedokázali nic vymyslet. O dělbě bodů rozhodl až v 89. minutě z trestného kopu Blažek. S výkonem ani výsledkem pochopitelně nemůžeme být spokojeni a to nás v posledním zápase čeká v Sezimově Ústí lídr soutěže. Mám obavy, aby to neskončilo debaklem. V zimě zcela jistě budeme mít o čem přemýšlet.“

Nemanice – Dačice 3:3 (1:1)
Jan Beneš, trenér Centropenu Dačice: „V úvodu se oba týmy na hřišti hledaly a hru oboustranně provázela řada nepřesností. Nemanice se dostaly do vedení v 25. minutě, inkasovaný gól nás však naštěstí nabudil. Do přestávky jsme byli lepší a zásluhou Diviše se nám zaslouženě povedlo v 37. minutě srovnat skóre. I po změně stran jsme působili aktivněji, domácí jsme přehrávali a odměnou byly dvě trefy, o které se v 63. minutě postaral Šimánek a v 76. jsem na 3:1 zvyšoval já. Vzápětí jsme však inkasovali z penalty a pouze jednobrankový rozdíl nás dostal pod tlak. Najednou se nám nedařilo přidržet balon a protivník se dlouhými nákopy hnal za vyrovnáním, což se mu poslední střelou v utkání povedlo. Měli jsme dvě hluché desetiminutovky, které nám sebraly dva body.“

Jak nastoupili
FK Jindřichův HradecHejníček – Blažek, Janák, Jáša, Völfel, – Kučera, F. Votava, Jindra, Králíček – Princ (87. Hájek), Toman.
Jiskra TřeboňKopecký – Schneider (40. Týnavský), Lonsmín, Koktavý, Cimerhanzl – Matoušek, Franěk (60. Doležal), Vávra (75. Hami), Holzepl – Průcha, Růžička.
TJ Nová VčelniceVotápek – Tuček (O. Šlapanský), Jaroš (46. Zápotoka), Pivko, V. Hornát (46. Hulík) – Petráš, Didek, L. Šlapanský, Průša – O. Blažek, Pacholík.
Centropen DačiceT. Cettl – Brtník, Chyška, Kněžínek, Nováček – Diviš (59. Šimánek), M. Votava, Točík, Smejkal (46. Hric) – Dědič, Beneš (86. M. Distel).

5.11.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Mechanici a opraváři 25 000 Kč Mechanici a opraváři zemědělských strojů a zařízení opravář zemědělských strojů, nákladních automobilů a pracovních strojů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Valtínov; , vyučení v oboru opravář zemědělských strojů, zámečník, soustružník; PRAXE 5 LET NUTNÁ; dobré pracovní podmínky; pracovní doba 6:30-15:30 hod. , NUTNO SI PŘEDEM TELEFONICKY SJEDNAT SCHŮZKU. Pracoviště: Oridico s.r.o. - 001, 378 53 Strmilov. Informace: Luboš Kodada, +420 724 366 798. Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 100 Kč Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních Pokojská. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16100 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce:, provádí řádný úklid a přípravu pokojů pro klienty, úklid ostatních prostor, výtahů a místností spadajících do přiděleného úseku., Požadujeme:, dokončené SO vzdělání; předchozí praxe na obdobné pozici výhodou; příjemné jednání a vystupování; vstřícné chování vůči klientům a kolegům; schopnost týmové práce; spolehlivost, pečlivost, zodpovědnost, pracovitost., Nabízíme:, zázemí stabilní společnosti; příjemné pracovní prostředí; motivující finanční ohodnocení; 5 týdnů dovolené, 4 dny zdravotního volna; odborné vzdělávání; pestrý sociální program – např. zaměstnanecké stravování za atraktivní cenu, příspěvek k penzijnímu připojištění ve výši Kč 500,- měsíčně, zvýhodněný vstup do wellnesscentra, výhody spojené s poskytnutím karty Sphere Card, odměny u příležitosti pracovního výročí.. Pracoviště: Slatinné lázně třeboň s.r.o., Lázeňská, č.p. 1001, 379 01 Třeboň. Informace: Renata Levá, +420 384 750 842. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 13 000 Kč Prodavači v prodejnách prodavač/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - kontakt tel. a emailem, osobně - p. Kněžínková - vedoucí;, Pracovní doba: ranní 5:45-13:30 h, odpolední 11:00-17:30 h, So: 6:30-12:00 h, Ne: 7:00-11:00 h;. Pracoviště: Jednota, spotřební družstvo v jindřichově hradci - 004, Mírové nám., č.p. 53, 378 33 Nová Bystřice. Informace: Roman Němeček, +420 606 648 763. Výroba - Výroba Strojírenští kovodělníci 18 000 Kč Strojírenští kovodělníci strojírenský dělník/ce. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: NÁPLŇ PRÁCE:, * Práce ve výrobě, * Plnění norem a úkolů dle požadavků nadřízeného, * Dodržování BOZP, PO a pořádku na pracovišti, POŽADAVKY:, * SOU - výuční list, * Praxe ve výrobní společnosti výhodou, * Manuální zručnost, pracovitost, spolehlivost, technické myšlení, * Ochota pracovat na 3 směny - R, O, N, KONTAKT E-MAILEM, TELEFONICY NEBO OSOBNĚ na adrese Čsl. legií 318, České Velenice. Pracoviště: Hofmann wizard s.r.o. - 006, 378 10 České Velenice. Informace: Lenka Švarcová, +420 702 188 792.

Třeboň otočila duel s Krumlovem, Hradec zakončil podzim porážkou

Fotbalový KP: Katovice - Jankov 2:1.
100

Katovice přezimují na druhém místě

ČEZ Motoru byly zkontumovány dva zápasy, přišel o šest bodů i vedení v tabulce

České Budějovice – Průšvih. Jak jinak to nazvat. Hokejistům ČEZ Motoru byly zkontumovány dva poslední vítězné zápasy na Kladně (3:2) a v Ústí nad Labem (4:0). Oba tak prohrály 0:5, přišly o šest bodů i vedení v tabulce. Ve středu Jihočeši přivítají v Budvar aréně od 17.30 Třebíč.

Hokejistům ČEZ Motoru byly kontumovány dva zápasy a přišli tak o šest bodů

České Budějovice - Na základě rozhodnutí sportovně technické komise ČSLH byly kontumovány zápasy Motoru v Kladně a v Ústí nad Labem ve prospěch domácích týmů v poměru 5:0. Důvodem je, že za českobudějovický tým nastoupil jeden starší hráč nad povolený limit. Jihočeši tak přišli o šest bodů…

Motor na ledě posledního Ústí s přehledem splnil roli vysokého favorita

Ústí nad Labem – Hokejisté ČEZ Motoru vyhráli ve 25. kole první Chance ligy na ledě posledního Ústí nad Labem s přehledem 4:0 a nadále vedou tabulku soutěže. Hned ve středu je čeká domácí zápas s Třebíčí (17.30).

Házenkářky v poháru končí, pražskou Slavii však potrápily

Jindřichův Hradec – Osmifinále Českého poháru žen bylo konečnou pro jindřichohradecké házenkářky. Prvoligový nováček v něm podlehl 24:36 pražské Slavii, účastníkovi MOL ligy.