TJ Osek – FK Jindřichův Hradec 0:5 (0:1)

Roman Lukáč, trenér Jindřichova Hradce: „Byli jsme lepším týmem a už v prvním poločase jsme si vytvořili dostatek šancí na to, abychom si udělali rozhodující náskok. Bohužel, proměnit se nám je s výjimkou jediné těsně před přestávkou nepovedlo, což je naše největší bolest. Zároveň jsme tím nechali nadechnout soupeře, který po dvou standardkách trefil tyč a měl i jednu nebezpečnou hlavičku, kterou náš brankář naštěstí zneškodnil. I po změně stran jsme ale pokračovali v aktivním pojetí a konečně se nám povedlo některé příležitosti dotáhnout do konce, o což se postaral především Toman, který nakonec vstřelil čtyři góly. Osek předvedl snaživý výkon, ale kvalita byla na naší straně. V neděli nás čeká doma semický nováček, což je v uvozovkách písecké béčko. Určitě to nebude jednoduchý zápas a musíme si to především dobře nastavit v hlavách, abychom tento duel zvládli.“

Branky: 44., 70., 77. a 81. Toman, 63. Strejček. Rozhodčí: Pečenka – Němec, Dimitrov. ŽK: 3:0. Diváci: 50.

J. Hradec: Hulík – Fical, M. Völfel, Rejthar, Hauser – Janák (79. Fiža), Jaroš (55. Strejček), F. Votava, R. Mischnik, F. Waník – Toman.

Jiskra Třeboň – TJ Dražice 1:1 (0:1)

Karel Bicenc, trenér Třeboně: „Do zápasu jsme vstoupili špatně. Ve 14. minutě po centru ze strany předskočil Mareš naše stopery a uklidil míč na přední tyč. Jsem zklamaný  z přístupu našich hráčů v prvním poločase. Hrálo se nahoru dolů, bylo hodně ztrát v kombinaci a soupeř vždy dokázal získat míč. Pár šancí jsme si sice vytvořili, ale hosté si je zkušeně pohlídali. Do druhého poločasu jsme šli  s tím, že zlepšíme pohyb na hřišti a proměníme příležitosti, které si vytvoříme. V 64. minutě jsme vyrovnali zásluhou Tůmy, v dalším průběhu jsme si vypracovali ještě několik šancí, ale k obratu to nevedlo a utkání tak skončilo dělbou bodů.“

Branky: 64. Tůma – 14. Mareš. Rozhodčí: Lepič – Kaštánek, Němec. ŽK: 3:2 (Zavadil, Bartoš, Tůma – Mareš, Běhoun). Diváci: 180.

Třeboň: Kopecký - Schneider, Bartoš, Zavadil, Týnavský - Kubata, Hromádka, Bicenc ml. (81. Vochozka), Matoušek – Radosta, Tůma.