Karel Kladenský, trenér Třeboně: „Každopádně jsme absolvovali herně nejpovedenější zápas v dosavadním průběhu turnaje. Krumlov je známý svou výbornou ofenzivou i kombinační hrou a my se mu v tomto duelu více než vyrovnali, takže k vidění byl oboustranně velmi kvalitní fotbal. My si během první půle vytvořili minimálně tři velké možnosti, které jsme ale nezužitkovali. A naopak jsme inkasovali z dorážky po rohovém kopu. S mužstvem to však nezamávalo, i po změně stran pokračovalo ve velmi dobrém výkonu a zúročilo to dvěma trefami produktivního Průchy. Ten se tím se šesti góly posunul do čela tabulky střelců celého turnaje. Ale nebylo to samozřejmě jen o něm, směrem dopředu kvalitně pracoval celý tým. Jediné, co nám může mrze, je fakt, že hostující Tauber v závěru opět po rohovém kopu vyrovnal. Penalty nemá smysl hodnotit. Celkově mám k našemu vystoupení jen pozitiva. Kluci hráli velice dobře a výsledek je až na druhém místě. Výkon potěšil a musím pochválit všechny hráče.“

Václav Domin, trenér Českého Krumlova: „Mámě nějaké zraněné, další hráči jsou na dovolené, takže šanci dostali ve větší míře i naši dorostenci, aby získávali potřebné zkušenosti a vyzkoušeli si dospělý fotbal. Domácí na nás vyrukovali se svým agresivnějším pojetím, v průběhu prvního poločasu jsme museli likvidovat nějaké jejich šance, ale do kabin jsme šli nakonec spokojenější my, neboť se nám povedlo vsítit vedoucí gól. Po přestávce jsme vyrobili několik zbytečných chyb, čehož Třeboň využila a dvěma góly otočila skóre. Ke konci se nám však povedlo po rohovém kopu srovnat, když se hlavou prosadil Tauber. Přišly penalty, a to už je sázka do loterie. Náš mladý brankář Šesták, který přišel do hry v průběhu duelu, jednu dokázal zlikvidovat, a my proměnili všech pět, takže máme bod navíc. Přestože panovalo velké horko, zápas měl velmi dobrou úroveň, bylo to běhavé, agresivní a divákům se tento souboj musel líbit.“

Třeboňský tým uzavře účinkování v Turnaji přátelství ve středu 1. července na českobudějovickém Složišti zápasem proti béčku Dynama (18 hodin), Český Krumlov v sobotu cestuje do Roudného (17).

Jiskra Třeboň – Slavoj Český Krumlov 2:2 (0:1), PK 4:5

Branky: Průcha 2 – Kuna, Tauber.

Třeboň: Skála – Týnavský, Koktavý, Zavadil – Matoušek, Cimerhanzl, Kubata, Hromádka, Rossmann – P. Tůma, Průcha. Střídali: Flaška, Vranovský, Pfeifer, Pučejdl, Bartl, Franěk.

Č. Krumlov: Trnka – Beránek, Kabele, Švec – Paráček, Svoboda, Vávra, Novák, Kuna – Tauber, Filip. Střídali: Šesták, Ryneš, Vnuk, Kordík.