Na perfektně připraveném hřišti a v příjemné atmosféře hosté začali aktivně, ale v 10. minutě přišel pas za jejich obranu, po křídle utekl olešnický Dudek a neomylně křižnou střelou o tyč překonal brankáře Skálu.

„Naštěstí nás to nikterak nepoznamenalo a zůstali jsme aktivní. Hned z druhé naší nebezpečné akce jsme dokázali vyrovnat, když se z otočky prosadil Průcha. Následovala naše nejpovedenější pasáž. Až do přestávky jsme Olešníku docela zatápěli a bylo znát, že soupeř trochu znejistěl. Škoda, že jsme v té době nedokázali skórovat,“ podotkl třeboňský trenér Karel Kladenský.

Ten na své mužstvo apeloval, aby se ve druhé půli neuchýlilo k pasivní hře, což by byla voda na mlýn domácímu favoritovi.

„Snažili jsme se o to, ale Olešník prokázal své kvality a dokázal nás v určitých pasážích přehrávat. Jeho tlak vyústil v druhou trefu. Akci rozjel Lafata, který našel Dudu, ten míč ještě posunul a Pícha zakončoval do prázdné branky,“ líčil kouč Jiskry.

Mužstvo od Světa však nesložilo zbraně a po zásluze se dočkalo odměny, když se necelých pět minut před koncem postarali o vyrovnání fotbalisté z lavičky.

„Akci střídajících hráčů rozjel Týnavský, Vranovský ještě neskóroval, ale Rešl z dorážky už ano. Penalty nemá smysl komentovat, to je pokaždé loterie. Na půdě favorita jsme uhráli cennou a řekl bych že i zaslouženou remízu. Jsem rád, že jsme se proti favorizovanému Olešníku prezentovali konkurenceschopným fotbalem,“ těší Karla Kladenského.

V pátek 26. června se v předposledním kole turnaje Třeboň doma střetne s Českým Krumlovem (18 hodin).

FK Olešník – Jiskra Třeboň 2:2 (1:1), PK 4:3

Branky: Dudek, Pícha – Průcha, Rešl.

Třeboň: Skála – Schneider, Koktavý, Zavadil – Matoušek, Cimerhanzl, Kubata, Hromádka, Bartl – Průcha, P. Tůma. Střídali: Holzepl, Rossmann, Týnavský, Vranovský, Macho, Rešl.