František Distel patřil k nejvýraznějším postavám nejen novodobé éry dačického fotbalu. Odchovanec klubu, který kromě Centropenu nastupoval dlouhou dobu i ve Viktorii Žižkov a působil třeba také v Rakousku, poté opět zakotvil v místě svého srdce. Tam zakončil aktivní hráčskou kariéru a postupně  působil jako vedoucí mužstva či asistent trenéra, a to i v nejúspěšnějších letech klubu, kdy áčko válelo v krajském přeboru.

V roli hlavního kouče posléze připravoval fotbalisty z nedaleké Černíče, odkud se před minulou sezonou vrátil zpět do Dačic, aby vytvořil trenérský tandem s Janem Benešem. Na nový ročník I. A třídy už áčko vedl sám, ale osud mu víc času nedopřál…

O tom, co pro dačický fotbal František Distel znamená, svědčí i fakt, že číslo 6, které kreativní střední záložník nosil, bude vyřazeno z dresů všech týmů FK Dačice.

Kamarádi, spoluhráči, příznivci a veřejnost se budou moci s Františkem Distelem naposledy rozloučit v pátek 12. srpna od 12 hodin přímo na fotbalovém stadionu v Dačicích a od 15 hodin v chrámu Páně v Lipolci.