Areál, který je v majetku města, spolkl při velké opravě 20 milionů korun, z nichž zhruba 5,5 milionu činila dotace. Sloužit bude především fotbalistům, ale zázemí tam najdou i další sporty.

Zásadní obměnou prošlo fotbalové hřiště, které se dočkalo nejen nového travnatého povrchu, ale i kompletní rekonstrukce podloží včetně drenáží a automatického zavlažování. Vedle něj navíc vyrostlo i zbrusu nové hřiště s umělým povrchem s rozměry pro malou kopanou včetně osvětlení a zázemí.

Na své si však přijdou i další sportovci. Nově byl nově vybudován volejbalový kurt s umělým povrchem a také hřiště na beach volejbal a streetball, vše s vlastním zázemím.

Předseda fotbalového oddílu velenické Lokomotivy Karel Macho.Předseda fotbalového oddílu velenické Lokomotivy Karel Macho.Zdroj: archiv K. MachoPoslední fází velké revitalizace velenického sportovního komplexu bude oprava tribun, šaten a vybudování ubytovací kapacity pro zhruba pětadvacet lidí.

„My jako sportovci jsme samozřejmě moc rádi, že k takto zásadnímu zvelebení areálu dochází. Věřím, že to přispěje třeba i k tomu, že k fotbalu a sportu obecně přilákáme víc dětí,“ podotkl předseda fotbalového klubu Lokomotivy Karel Macho.

Zlatým hřebem slavnostního slavnostního otevření bude od 17.00 přátelské utkání staré gardy Českých Velenic proti XI. Klubu fotbalových internacionálů ČR. V dresu hostů by se mělo na hřišti objevit plejáda hvězdných jmen. V nominaci figurují například Jiří Němec, Jan Fiala, Tibor Mičinec, Jiří Ondra, František Štambacher a řada dalších.

„Zveme srdečně všechny na celodenní program, zájemci si navíc v areálu mohou i sami zasportovat,“ poznamenal Karel Macho.

Sportovní den v Českých Velenicích - sobota 16. července
9.00 volejbal (letní turnaj smíšených družstev)
13.30 fotbalový miniturnaj mladších žáků a starších přípravek, program pro děti (sedmiboj, skákací hrad)
17.00 fotbalové utkání staré gardy Českých Velenic s jedenáctou Klubu fotbalových internacionálů ČR)
19.00 živá hudba - skupina Siblings