V jarní části zrušeného ročníku I.A třídy chtěli Prachatičtí zaútočit na první čtyřku tabulky. To se nakonec nekonalo a místo toho přišla nucená přestávka. „Přípravu přes ty dva měsíce jsem nechal vyloženě na hráčích samotných. Každý by měl vědět, co potřebuje, aby se udržel v kondici. Těžko po nich mohu vynucovat na dálku nějakou speciální přípravu. Jsou tam kluci, kteří mají fyzickou přípravu v popisu práce, u jiných to zase může být na druhu stranu propadák. Uvidíme v reálu, jak na tom s fyzičkou jsou,“ komentoval dvouměsíční přípravu prachatický trenér Bohuslav Pravda.

V Prachaticích se i přes tyto „hluché měsíce“ pracovalo na rozšíření a zkvalitnění kádru. Přeci jenom tradice klubu velí k tomu, zkusit se poprat o postup. „Podařilo se mi sehnat tři kvalitní hráče a mám ještě další rozjednané. Do léta bych tady chtěl mít kádr osmnácti hráčů v áčku. Co zatím mohu říci, tak stoprocentně mi příchod potvrdil můj bratr Jirka, který se po deseti letech vrací ze zahraničí. Chtěl tam ještě dohrát jaro, ale situace byla stejná jako u nás a novou sezonu již začne tady. Vrací se Ondra Kochma. Třetí posilu zatím nebudu jmenovat, ale jen naznačím, že se vrací největší tahoun, který nám tvořil hru. Další jména jsou v jednání a jména si nechám pro sebe,“ hovořil o doplnění kádru trenér.

Na druhé straně Tatran opouští opora Martin Fischer. „Po letech na fotbalových trávnících se rozhodl věnovat se rodině. Má fitness studio, kde je každý den a to také samozřejmě zabírá plno času. Má i malé děti, takže to chápu a respektuji. O nikom jiném, kdo by chtěl skončit či jít jinam, nevím,“ doplnil trenér Tatranu.

Prachatičtí začali s tréninkem ve středu večer na záblatském hřišti. „V prvních čtrnácti dnech neplánuji žádné přáteláky. Začneme fotbálkem, abychom se dostali do formy. Nemá cenu nyní dělat nějaké člunkové běhy a podobně, protože kluci budou nadržení na balon. Zatím budeme trénovat dvakrát týdně, postupně bychom ještě jeden den v týdnu přidali. Přáteláky ještě domluvené nemám. Chtěl bych ale navázat tam, kde jsme na jaře skončili a zkusíme domluvit přátelák s Netolicemi, ke kterému již nedošlo. Týmů bude volných dost a určitě domluvíme zajímavé zápasy,“ doplnil Bohuslav Pravda.

I v další sezoně se jede podle modelu spolupráce se Záblatím, kde bude mít domácí zázemí béčko Tatranu. „Nic se nemění. Áčko a béčko budou fungovat stejně. My využijeme na začátku přípravy hřiště v Záblatí. Áčko bude trénovat s béčkem dohromady. Ze staršího dorostu jdou nahoru čtyři kluci, se kterými se počítá. Uvidíme, jak se zapojí do tréninku a ve kterém týmu je využijeme,“ potvrdil pokračující spolupráci Prachatic a Záblatí Bohuslav Pravda.