S příchodem nouzového stavu v České republice museli Strakoničtí začít řešit i to, aby hráči jednotlivých týmů nezaháleli a připravovali se alespoň individuálně. „Řešili jsme to jako většina klubů, chlapi si udělali challenge ohledně běhání a cvičení a dětem jsme to s trenéry poslali na whats app skupinu. Ke spokojenosti ze strany trenérů je bohužel daleko,“ shrnul dobu od 13. března člen výboru klubu, hráč áčka mužů a trenér mládeže v jedné osobě Tomáš Kostka.

Soutěže v kraji byly sice stejně jako jinde anulovány, ale prakticky ve všech klubech se začalo přemýšlet nad tím, co v další sezoně. Zda tým doplnit, či pokračovat ve složení, které bylo připraveno na jaro. „Jedeme stále stejnou cestou, a to převážně se svými odchovanci. Dorazoví dorostenci nám doplní stávající kádr a ještě jednáme o posílení. Tlačí nás hodně bota v počtu vstřelených branek, tak hledáme nového Honzu Zušťáka,“ dodává jednak s úsměvem, ale jednak i s povzdechem nad střeleckou potencí týmu Tomáš Kostka.

Kluby mají tentokrát větší časový prostor na přípravu před další sezonou. Strakonický Junior začal oficiálně trénovat v úterý 5. května. „Opřeme se do přípravy naplno. Chceme toho hodně natrénovat a sehrát tým na novou sezonu,“ slibuje Tomáš Kostka.

Od 11. května se otevírá prostor k přátelským zápasům a toho využijí i strakoničtí fotbalisté. „Budeme pokračovat v modelových utkáních s naším dorostem a plánujeme odehrát nějaké přáteláky. Budou to převážně soupeři s okolních obcí jako Katovice, Sousedovice a Strunkovice,“ doplnil k programu prvního týmu mužů zkušený fotbalista.

Pro tým z krajského přeboru se otevírá otázka, zda je dostačující, aby béčko hrálo „jen“ okresní přebor, i když s řadou kvalitních zápasů, nebo by bylo záhodno záložní tým posunout do B třídy. „Určitě máme v plánu posunout naše béčko do krajské soutěže a bude to jeden z cílů na příští sezonu,“ potvrzuje postupové ambice zálohy Junioru Tomáš Kostka.