Bavorovice – Lažiště 0:4 (0:1). 23. M. Sedláček, 51. J. Linhart, 63. T. Vokatý, 89. M. Stupár.

„Jak jsme na tom byli na štíru s produktivitou v zápasech na Lokomoitivě a s Novou Vsí, tak nám tam tentokrát spadlo pomalu všechno. Z pěti střel na bránu jsme dali čtyři góly. Jinak byl zápas opticky vyrovnaný, domácí nastřelili dvakrát tyčku. Zkrátka jsme určitě nebyli o čtyři branky lepší. Pro nás jsou to další tři plusové body ze hřiště soupeře,“ komentoval utkání lažišťský trenér Josef Raušer a dodal: „K úplné spokojenosti mi chybí ještě bod. Nějakých pět kol před koncem podzimu jsem přemýšlel o třiceti bodech, ale asi bych chtěl až příliš.“

Nová Ves u ČB – Vimperk 3:2 (1:1). 21. P. Boháč, 49. R. Procházka, 80. L. Sýs vlastní – 39. M. Chvosta, 64. J. Psutka.

„Výsledek mě moc mrzí. Prohrát jsme si nezasloužili, ale takový je prostě fotbal. Na těžkém terénu se hrál vyrovnaný, bojovný fotbal. Domácí se ujali vedení po hodně šťastném gólu, kdy střelu mimo branku srazil nechtěně tečí hlavou domácí Boháč do naší branky. My jsme ale hráli stále dobrý fotbal a podařilo se nám vyrovnat Chvostou na 1:1. S tímto výsledkem se šlo i do kabin a my chtěli ve druhém poločase pokračovat v naší hře.

Bohužel, domácí měli v úvodu druhého poločasu velký tlak a z tohoto tlaku vytěžili vedoucí gól na 2:1. Musím ale uvést, že i tento gól nebyl vyloženě vypracovaný a padl po naší chybě a nedůslednosti ve vápně. Hrál se dál vyrovnaný zápas a my vyrovnali po rohovém kopu Psutkou. V tuto chvíli jsme byli aktivnější a byli více na míči. Bohužel jsme ale byli opět nedůslední u lajny a centr do vápna jsme si na přední tyči nešťastně srazili vlastním gólem do naší branky. V závěrečném tlaku jsme již žádný gól bohužel nedali a tak jsme prohráli 3:2. Prohrát jsme si nezasloužili, ale já své hráče chválím! Jsem pyšný na celý tým,“ komentoval utkání vimperský trenér Michal Uhlík.

Slávia ČB – Prachatice 1:3 (1:2). 19. P. Kindermann – 28. (PK) M. Juroš, 30. J. Lukeš, 93. D. Lachkovič.

„Nastupovali jsme bez Kamila Ryšánka a Radka Mráze, přesto jsme hráli aktivně dopředu. Máme na to rychlostní typy. V první dvacetiminutovce jsme byli sice lepší, ale inkasovali zbytečnou branku. Hrálo se na těžkém terénu a my se stále snažili soupeře napadat. Chybu domácích nejprve využil Lukeš, který byl faulován ve vápně a z penalty Juroš vyrovnal. Hned nato dostal Lukeš výborný pas a poslal nás do vedení. Domácí pak nasadili do hry výborného Slípku, ale toho dokázal dobře pokrýt Fišer. Kluci jezdili po zadku, bojovali a zaslouženě vybojovali všechny tři body. Musím pochválit všechny hráče, pokud budeme i na jaře přistupovat k zápasům jako na Slávii, tak nebudeme prohrávat,“ komentoval utkání prachatický trenér Václav Mareš..

Vodňany – Lhenice 2:1 (1:1). 9. Y. Girardey, 46. L. Kunc – 18. P. Prenner.

„Ve Vodňanech jsme neodehráli úplně špatné utkání, byť jsme do něj nevstoupili dobře a stejně jako minulý týden inkasovali po standardní situaci, kdy nám míč spadne do malého vápna. Začali jsme v jiném rozestavení než v minulých zápasech a poměrně rychle vyrovnali jak hru, tak i skóre a myslím, že byli i živější než domácí. V některých momentech jsme potřebovali víc kvality na útočné polovině, abychom se dostali k zakončení. Přesto jsme měli po akci dobře hrajícího Berana výhodu pokutového kopu, který jsme bohužel neproměnili. Vstup do druhého poločasu byl podobný jako do toho prvního, inkasovali jsme hned v první minutě z penalty.

Zbytek poločasu jsme se snažili o vyrovnání, ale bohužel neúspěšně. Možná jsme měli zahrávat ještě jednu penaltu za ruku v pokutovém území domácích, ale k tomu už nenašel rozhodčí odvahu. Podle mého názoru jsme měli na to ve Vodňanech bodovat, škoda. A zase jsme tam měli místa, kdy víc mluvíme, také škoda. Pořád si zvykáme na vyšší soutěž, určitě je na čem pracovat a věřím, že budeme mít chuť přes zimu se zase posunout,“ komentoval duel trenér Lhenic Ivo Čech.