Tým od Světa proti favoritovi odehrál především v úvodním dějství velmi dobrou partii.

„Dynamo jsme nepustili do žádného tlaku a naopak jsme vstřelili vedoucí gól. O něj se postaral ve velmi dobré formě hrající Průcha, který přešel přes tři hráče a skóroval,“ zmínil trenér třeboňských fotbalistů Karel Kladenský.

Po změně stran Dynamo na Složišti přepnulo na vyšší rychlostní stupeň a třemi zásahy v řadě otočilo vývoj ve svůj prospěch.

„Bylo vidět, že domácí chtějí výsledek změnit. Dokázali nás zatlačit a převahu promítli i do skóre. Nám slouží ke cti, že jsme bojovali až do konce. Pučejdl dokázal snížit a v závěru jsme měli ještě dvě velké šance na vyrovnání, které jsme však nedokázali proměnit. S trenérem Dynama Jaromírem Plockem jsme se shodli, že šlo o výbornou přípravu, která měla tempo, nasazení i potřebný důraz. Naše mužstvo proti favorizovanému protivníkovi obstálo,“ těšilo kouče Jiskry.

Jeho tým v turnaji, který pro šest předních jihočeských fotbalových celků uspořádalo Roudné, sice figuruje na pátém místě, ale kromě úvodního nepovedeného vystoupení v Roudném (2:3) herně rozhodně nezklamal. Jako jediný také dokázal sebrat bod vítěznému Olešníku.

Útočník Jiskry Martin Průcha navíc v pěti duelech zaznamenal sedm gólů a nedá se očekávat, že by jej v závěrečném utkání turnaje, v němž v sobotu 4. července Roudné přivítá Český Krumlov, někdo připravil o korunu krále střelců.

„Výsledky pro nás v této fázi nejsou rozhodující. Zajímala mě především předváděná hra a s ní můžeme být kromě duelu v Roudném spokojeni. Proti velmi kvalitním soupeřům jsme si mohli vyzkoušet různé herní varianty a otestovat všechny hráče kádru včetně celé řady dorostenců, což je také velké plus. Chtěl bych touto cestou poděkovat představitelům fotbalového klubu v Roudném, kteří celou akci vymysleli. Byl to výborný nápad,“ kvituje Karel Kladenský.

K pětitýdenní letní přípravě na nadcházející ročník krajského přeboru se třeboňští fotbalisté sejdou v úterý 21. července.

Dynamo České Budějovice B – Jiskra Třeboň 3:2 (0:1)

Branky: Peřina, Kočí, Vítovec – Průcha, Pučejdl.

Třeboň: Skála – Týnavský, Koktavý, Zavadil – Schneider, Cimerhanzl, Kubata, Hromádka, Matoušek – Průcha, Pfeifer. Střídali: Flaška – Vranovský, Pučejdl, Macho.

Dohrávka 2. kola

Jankov – Roudné 1:2 (0:0)

Branky: Smékal – Vlk, Navrátil.

Tabulka

1. FK Olešník (KP) 5 4 1 0 22:10 14

2. Dynamo ČB B (divize) 5 3 0 2 16:9 9

3. SK Jankov (KP) 5 2 0 3 8:11 6

4. Malše Roudné (I.A) 4 2 0 2 7:12 6

5. Jiskra Třeboň (KP) 5 1 2 2 11:12 5

6. Slavoj Č. Krumlov (KP) 4 0 1 3 3:12 2