Lázeňský tým nezvládl především úvodní pětačtyřicetiminutovku, během níž od účastníka I. A třídy inkasoval hned třikrát.

„První půle byla z naší strany hodně nepovedená. Vůbec se nám herně nedařilo a propadla především záložní řada, která rychlonohým hráčům soupeře nestačila a ti nás z brejků nemilosrdně trestali,“ konstatoval třeboňský trenér Karel Kladenský. Nutno podotknout, že dva góly v dresu Roudného zaznamenal Filip Navrátil, který až dosud působil právě u Světa.

Po změně stran se hosté přece jen probrali a po hodině hry se jim povedlo snížit, když se prosadil novic Hromádka, který do lázeňského města přišel z českobudějovické Slavie. Nařízený pokutový kop mu sice roudenský brankář zneškodnil, ale z dorážky se již nemýlil.

„Postupně jsme stupňovali tlak, ale povedlo se nám už jen korigovat skóre druhou trefou. Celkově jsme však, bohužel, předvedli hodně slabý výkon. Máme rozhodně na čem pracovat,“ krčil rameny kouč Jiskry.

Ve druhém kole Turnaje přátelství se třeboňští fotbalisté představí na svém stadionu, kde v pátek 12. června přivítají dalšího účastníka krajského přeboru SK Jankov (18 hodin).

Malše Roudné – Jiskra Třeboň 3:2 (3:0)

Branky: 11. a 43. Navrátil, 35. Malý – 61. Hromádka, 83. Průcha.

Třeboň: Skála – T. Tůma, Koktavý, Cimerhanzl – Švejda, Doležal, Kubata, Matoušek, Vranovský – Hromádka, Průcha. Střídali: Kopecký – Týnavský, Bartl, Schneider, Pfeifer, Zavadil, Rossmann.

Další výsledky 1. kola:

Český Krumlov – Jankov 0:2 (0:0), Olešník – Dynamo České Budějovice B 5:4 (0:3).