Jiskra na hřišti předposledního týmu soutěže od 40. minuty prohrávala vlastním gólem, ale ještě do přestávky stihla vyrovnat. Po změně stran už soupeře znatelně převyšovala a hlavně konečně dokázala vsítit potřebné góly, protože jestli Třeboň něco trápí, tak především nízká produktivita. Méně gólů v soutěži zaznamenala už jen poslední Blatná.

Petr Skála, trenér Třeboně: „První poločas byl z naší strany docela špatný. Domácí zahrozili hned v první minutě, pak měli i další šanci a nakonec jsme si na menším hřišti dali vlastní gól po autovém vhazování Čimelic. Těsně před přestávkou se nám však povedlo srovnat skóre, když střelu Rezka dorazil do sítě Cimerhanzl. Po změně stran jsme se zlepšili, dostávali jsme se do šancí a tři z nich jsme proti houževnatému protivníkovi dokázali proměnit, když se prosadili Kubata, Průcha a Rezek. Těší mě především fakt, že jsme konečně dokázali vstřelit víc branek. Jinak nás totiž trápí především špatná produktivita, což nás v předchozích duelech sráželo a přišli jsme tak o body třeba naposledy doma se Strakonicemi nebo před tím v Blatné či v Týně nad Vltavou."

V dalším kole se lázeňský tým představí ve svém areálu Hliník, kde v neděli 1. května přivítá lídra soutěže Český Krumlov (10.30 hodin).

SK SIKO Čimelice – Jiskra Třeboň 1:4 (1:1)

Branky: 40. vlastní (Bartoš) – 45. Cimerhanzl, 52. Kubata, 59 Průcha, 76. Rezek ml. ŽK: 2:0 (Říha, Káš). Rozhodčí: Budil – Nerad, Pipek. Diváci: 72.

Třeboň: J. Skála – Schneider (84. Týnavský), Zavadil, Cimerhanzl, Bartoš – Rezek ml. (84. Bartl), Kubata, Hromádka, Matoušek (80. Kopecký) – P. Tůma (84. Kocanda), Průcha.