O brankové hody nebyla prakticky v žádném z osmi odehraných kol nouze. Vše odstartovaly střelecké manévry strmilovského Davida Hanzala, jenž v úvodním kole pěti góly znectil Staré Hobzí (6:1). Velmi zdatně mu sekundoval slavonického Petr Marhoun, který se postaral o čtyři trefy do sítě Kunžaku (5:0) a stejný kousek zopakoval i v 2. kole v duelu s Chlumem (7:0). V dalších šesti duelech už skóroval jen dvakrát do sítě Číměř (3:1), ale 10 branek mu stačilo na druhou příčku mezi nejlepšími střelci soutěže.

Ve 3. kole na sebe upozornili zase jiní hráči. K nadílce včelnického béčka do sítě Kunžaku (9:3) přispěli hattrickem Martin Novotný a Lukáš Zápotoka. Stejný kousek se povedl i Jakubu Marsovi z Novosedel při kanonádě Číměři (8:0).

Ve 4. kole úřadovali slavonický kapitán Milan Trávníček a jeho mladý spoluhráč Matouš Nikrmajer v duelu s Jarošovem (7:4), v němž oba zaznamenali po třech gólech. Další hattrick byl k vidění v podání suchdolského Karla Pechy, který pomohl vysoké výhře nad včelnickou rezervou (6:2).

Střeleckou explozi v podání Vlastimila Mikuláštíka přineslo utkání 5. kola, v němž zkušený útočník 7 góly popravil Kunžak (8:2), což je také nejlepší individuální kanonýrský počin přeboru Jindřichohradecka nejen v této sezoně. Zajímavé je, že kromě zmiňovaného galapředstavení se ve zbývajících zápasech trefil už jen jednou z pokutového kopu.

V dalším kole řídil třemi přesnými zásahy vysoké vítězství na hřišti Kunžaku (7:1) popelínský kapitán Pavel Šuba, v 7. kole se hattrickem do sítě Stráže prezentoval včelnický pendl Dominik Tuček, který pomohl k výhře svého celku 7:3, a o domácí debakl Jarošova se Starou Hlínou (0:10) se nejvíce přičinil třígólový Jan Jedlička. V závěrečném programu před přerušením soutěží si zase s chutí zastřílel strmilovský Ondřej Nečeda, které se proti Stráži prosadil celkem třikrát (7:2) a společně se svým spoluhráčem Davidem Hanzalem se v pořadí snajprů usadili na pomyslné bronzové pozici. Oba mají na své pažbě devět zářezů.

A jak se říká, to nejlepší na konec… Všechny totiž výrazně předčil Jiří Novák ze společenství Peče a Českého Rudolec. Pětadvacetiletý útočník je rozeným střelcem, což potvrzuje dlouhodobě, a jasně vede pořadí nejlepších kanonýrů přeboru. Trefil se ve všech osmi duelech, celkem konto soupeřů zatížil 17 góly, což představuje půměr více nže dvě branky na zápas, a zaznamenal více než polovinu branek svého týmu, který byl hlavně jeho zásluhou nejproduktivnější ze všech 14 účastníků OP, přestože v tabulce figuruje až na sedmém místě.

Nejlepší vizitku si Jiří Novák schoval na konec, když konto jarošovských fotbalistů v 8. kole zatížil pěti góly. Hattrick přidal v duelu proti Stráži, dvakrát rozvlnil síť Nové Včelnice B, Strmilova i Novosedel a po jednom gólu vstřelil béčku Suchdola, Popelínu a Chlumu.

Nejlepší střelci OP

17 – Jiří Novák (Peč/Č. Rudolec)

10 – Petr Marhoun (Slavonice)

9 – David Hanzal, Ondřej Nečeda (oba Strmilov)

8 – Vlastimil Mikuláštík (Stráž)

7 – Evžen Vohák (Novosedly), Milan Trávníček (Slavonice)

6 – Pavel Šuba (Popelín), Lukáš Zápotoka (N. Včelnice B)

5 – Lukáš Voldřich (Novosedly), Martin Novotný (N. Včelnice B), Lubomír Králíček (Číměř/N. Bystřice B), Jaroslav Snížek (Popelín)


Načítám tabulku …