Původně se akce měla konat v Kunžaku, ale pro zvýšený zájem byla přesunuta do Strmilova, kde výborné zázemí včetně dvou hřišť lépe vyhovovalo velkému počtu hráčů.

Na kemp se sjeli fotbalisté z okresních výběrů ročníků 2007-2010, o které se po celou dobu starala trojice trenérů Michal Krtek, Jan Beneš a Jiří Hrbáč s licencí UEFA A. Každý den navíc za dětmi přijel jeden zajímavý host a realizační tým doplnil v úterý a ve čtvrtek okresní GTM Petr Krejník.

Malí fotbalisté absolvovali dopoledne vždy tréninkovou jednotku, po obědě následovala přednáška jednoho z hostů a po ní následoval odpolední trénink. Pondělní blok odstartoval fyzioterapeut z Regionální fotbalové akademie Jihočeského kraje Radek Pícha.

“Na úvod jsme chtěli ukázat, jak o svoje tělo správně pečovat před a po zátěži. Pro lepší zapamatování cviků jsme natočili i instruktážní video, které mají hráči k dispozici a mohou se na něj kdykoliv podívat. Jsem nadšený zejména ze zapojení moderních technologií do tréninkového procesu, které umožnily porovnání jednotlivých výkonů,” uvedl hlavní organizátor akce Michal Krtek, který vyjádřil uznání strmilovské Jiskře za poskytnutí zázemí a sponzorům za zakoupení dresů pro všechny účastníky.

V úterý si hráči vyslechli přednášku šéftrenéra žákovských kategorií českobudějovického Dynama Petra Čížka a ve středu přijel za mladými fotbalisty Jiří Gerstner, který působí jako hlavní trenér v Regionální fotbalové akademii Jihočeského kraje.

“Velmi mile mě překvapila kvalita hráčů a mám velkou radost z toho, že se nám podařilo zajistit tak zajímavé přednášející. Jsem přesvědčen, že všechny tréninkové jednotky byly pro kluky nejen zábavné, ale i přínosné,” zhodnotil průběh a úroveň předseda Komise mládeže Jihočeského kraje a zároveň patron celé akce Jiří Hrbáč.