Lídr přeboru si doma poradil s ambiciózním jarošovským nováčkem, když mu pomohl i vlastní gól hostujícího celku v 9. minutě. Favorit udeřil po přestávce ještě dvakrát a hned po jarní premiéře si vytvořil parádní bodový polštář, protože béčka Dačic i Třebětic na dalších dvou místech tabulky pouze remizovala.

Tým od Dyje doma ztratil dva body za plichtu s Kunžakem, který po nepovedeném podzimu už na zimním poháru OFS naznačil své možnosti a že se bude snažit co nejrychleji odpoutat od sestupového pásma. Podobně na tom jsou fotbalisté Novosedel, kteří doháněli remízu s třebětickou rezervou až v samém závěru utkání.

Zlepšit se jistě bude chtít i Stará Hlína, která byla před sezonou pasována na jednoho z hlavních aspirantů na nejvyšší příčku, ale očekávání nenaplnila. Zápas v Lodhéřově však zvládla, když jej otočila třemi góly ve druhém poločase.

Sedm gólů nabídl duel v Lásenici, kde sice suchdolské béčko rychle vedlo 2:0, ale Rapid vývoj otočil už do přestávky a v 77. minutě vstřelil vítěznou branku matador Kodada, na kterou už mužstvo od Lužnice dokázalo reagovat jen zmírněním porážky těsně před koncem.

Důležitého vítězství dosáhl společný tým Číměře a bystřické rezervy, který zdolal poslední Staré Hobzí. Hostující celek z Podyjí tak čeká v honbě za udržením přeboru opravdu perné jaro.

Okresní přebor mužů – 13. kolo

Rapid Lásenice – Sokol Suchdol nad Lužnicí B 4:3 (3:2)

Branky: 25. (pen.) a 34. M. Šperl, 42. Biernat, 77. Kodada – 8. a 88. T. Koranda, 11. Vetrák. ŽK: 1:5. ČK: 1:1 (45. Biernat – 44. Vaněk). Rozhodčí: P. Šťastný – Bicek, Brož. Diváci: 50.

Jiskra Strmilov – Sokol Jarošov nad Nežárkou 3:0 (1:0)

Branky: 9. vlastní (Stejskal), 51. O. Nečeda, 62. Kubíček. ŽK: 0:1. Rozhodčí: Maňhal – Cech, Z. Havlík. Diváci: 105.

Sokol Lodhéřov – FK Stará Hlína 1:3 (1:0)

Branky: 44. Vejsada – 56. Vonka, 59. Hrbek, 90. Hladílek. Rozhodčí: Kollmann – Tomeček, Pavlík. ŽK: 3:2. Diváci: 100.

Sokol Číměř/Jiskra Nová Bystřice B – Dyje Staré Hobzí 3:1 (1:1)

Branky: 23. Janoušek, 70. J. Drábik, 82. Janata – 7. Veverka. Bez karet. Rozhodčí: Kořínek – J. Šťastný, Bumba. Diváci: 80.

SK Novosedly nad Nežárkou – FK Sokol Třebětice B 2:2 (0:2)

Branky: 84. Losos, 88. Marsa – 12. Pokorný, 20. Jahoda. ŽK: 3:2. Rozhodčí: Cigáň – J. Šťastný, Brož. Diváci: 80.

FK Dačice B – TJ Kunžak 3:3 (3:2)

Branky: 14. (pen.) a 44. Točík, 31. Kára – 2. Fáber, 24. F. Koranda, 46. Vilímek. ŽK: 2:3. Rozhodčí: Hanzal – Tomeček, Pavlík. Diváci: 40.