Do té doby vedoucí Strmilov totiž v místním derby podlehl Kunžaku, když rozhodující trefu inkasoval v 83. minutě od Vopravila. A to hosté v tu chvíli už hráli o deseti bez vyloučeného Hrůzy.

Do pozice lídra se tak vrátili slavoničtí fotbalisté, kteří doma vynulovali společný tým Peče a Českého Rudolce, v němž se vůbec neprosadili jeho největší střelecké hvězdy Jiří Novák a Tadeáš Jindra. Černý kůň nového ročníku přeboru musel skousnout potupnou porážku 0:6.

Duel s nádechem derby byl k vidění i ve Stráži, kde domácí po boji těsně zdolali Novosedly nad Nežárkou.

Smutno bylo v Lásenici. Nováček držel se Starou Hlínou krok osmdesát minut, než hosté rozhodli o své výhře jedinou trefou Štědrého.

Z desetigólového debaklu v Peči se rychle otřepala Číměř a doma si poradila s posledním Popelínem. V suterénu nadále zůstává i Chlum, jenž neuspěl na půdě suchdolské rezervy.

Český trávník Okresní přebor mužů – 8. kolo

Radid Lásenice – FK Stará Hlína 0:1 (0:0)

Branka: 80. Štědrý. ŽK: 1:2. Rozhodčí: Bumba. Diváci: 50.

Sokol Suchdol B – Jsikra Chlum 3:0 (1:0)

Branky: 10. K. Trmal, 51. Pecha, 61. F. Rácik (pen.). ŽK: 1:0. Rozhodčí: Chlaň. Diváci: 80.

Jiskra Strmilov – TJ Kunžak 2:3 (0:1)

Branky: 50. D. Hanzal, 77. (pen.) Procházka – 10. Sulimenko, 65. Fáber, 83. Vopravil. ŽK: 1:6. ČK: 0:1 (77. Hrůza). Rozhodčí: M. Chvála – Kopřiva, Janovský. Diváci: 65.

Sokol Stráž – SK Novosedly 2:1 (1:1)

Branky: 25. B. Chovítek, 84. Kalvas – 35. Hrubý. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Náprava – Devera, Janovský. Diváci: 80.

Sokol Číměř/Jiskra Nová Bystřice B – SK Popelín 4:1 (1:0)

Branky: 26. Strejček, 50. Láf, 69. Bena, 79. J. Drábik – 71. Vaníček. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Cigáň – Švec, Kořínek. Diváci: 70.

Sokol Slavonice – FC Peč/Sokol Český Rudolec 6:0 (2:0)

Branky: 13. M. Bodlák, 43. Lukš, 47. Marhoun, 55. Nikrmajer, 72. Slabý, 90. Trávníček. ŽK: 2:0. Rozhodčí: Bumba – Janák, Saidl. Diváci: 200.

TJ Nová Včelnice B – Dyje Staré Hobzí 2:4 (2:2)

Branky: 2. a 34. D. Matějka – 52. a 90. R. Brůžek, 22. Z. Bican, 36. vlastní (Brus). ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (38. Zápotoka). Rozhodčí: Krejník – Brož, Šťastný. Diváci: 55.