Slávistickou pyroshow obdivují po celé Evropě, bafuňáři z Ligové fotbalové asociace ale pro to pochopení nemají. Po utkání s Plzní za ni klubu z Edenu vypařila pokutu 100 tisíc korun. Peněžitý trest dostal i Jurásek, který se při děkovačce přidal k fanouškům a odpálil světlici.

Dvacetiletý křídelník musí zaplatit 40 tisíc korun. Na pokutu se složili nejvěrnější fanoušci Slavie, Jurásek si ale s díky odmítl. „Tribuna Sever mezi sebou vybrala peníze na Matějovu pokutu a chtěla ji za něj zaplatit. Matěj ale naši nabídku s poděkováním odmítl a dodal, ať vybrané peníze radši použijeme na nákup materiálu pro budoucí choreografie,“ uvedla Tribuna Sever na síti X.

Fanouškům dlouhodobě vadí, že LFA trestá kluby za to, že se starají o atmosféru během utkání. „Stejní darmožrouti navíc ocenili pyroshow, která proběhla po konci utkání, dárkovým šekem do vlastních kapes s hodnotou 100 tisíc korun. Není na čase, aby si samotné kluby, které volí představitele LFA, uvědomily, že fanoušky na stadiony přiláká více atmosféra, než počínání impotentního vedení ligového fotbalu?“ zlobí se Tribuna Sever.

„V aktuálním stavu je prioritou nesmyslně trestat fanoušky a hráče za stále zlepšující se atmosféru na českých stadionech. Nabízí se tedy znovu připomenout, že zkratku LFA si lze spíše vyložit jako likvidaci fotbalové atmosféry, jak bylo napsáno na jedné z našich choreografií, než jako ligovou fotbalovou asociaci. Nebylo by přínosnější, kdyby se vůdčí osoby ligového fotbalu raději věnovali hledání způsobů, jak dostávat stále více diváků do ochozů českých stadionů, jak zlepšovat atmosféru a celkově úroveň našeho fotbalu?“ vzkázali LFA slávističtí fanoušci.

Ohňostroj při derby Sparta vs. Slavia:

| Video: Youtube

LFA trestala za pyro i Spartu. Světlici použil i albánský útočník Indrit Tuci, který musí zaplatit 20 tisíc korun. Letenští fanoušci souhlasí s postojem slávistů. „Podepisuji z „druhého břehu“, v tomhle jsme za jedno,“ reagoval jeden z fanoušků Sparty. A nebyl sám.