Blesk ztratil údernost, Řečice vyhrála gólem v nastavení

Jižní Čechy - Krajská fotbalová I. B třída mužů pokračovala 25. kolem.

13.6.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník / Archiv

Ve skupině A si další porážku připsal Klikov, kterému se v poslední době vůbec nedaří a z druhé příčky se postupně propadl až na šestou. Zranění v nebývalé míře nadále kosí Suchdol, který doma podlehl postupující Nové Vsi.

Ve skupině B si nečekaně vysokou porážku v Dolním Bukovsku připsali třebětičtí fotbalisté. V okresní derby se z vítězství nad Bystřicí radoval slavonický celek. Jinak je jasné, že se všechny celky z Jindřichohradecka zachránily a černý Petr zůstane na Táborsku, takže v závěrečném kole už půjde jen o prestiž a třeba také o to, zda za suverénním Lišovem udrží lomnický tým plný mladíků druhou příčku před dotírajícími Chotovinami a Slavonicemi.

I. B třída sk. A

Klikov – Loučovice 0:3 (0:2)
Václav Bednář, člen výboru Blesku Klikov (6. místo): „V poslední době se nám nedaří začátky utkání a bylo tomu i tentokrát, kdy jsme v 8. minutě soupeři doslova nabídli vedoucí trefu. Nemohli jsme se dostat do tempa, vázla přihrávka a nebyla chuť vůbec hrát. Ve 34. minutě neproměnil šanci Maxa a hned z protiútoku hosté skórovali podruhé. Po změně stran už to bylo z naší strany jen trápení a Loučovice v 57. minutě z přísně nařízené penalty zvýšily na 0:3. Potom měly ještě několik šancí, ale brankář Wollner byl vždy připraven. V závěrečné desetiminutovce jsme měli dvě velké šance, ale Maxa trefil tyč a další jeho střelu brankář vyrazil. Hosté vyhráli zaslouženě a naše trápení pokračuje.“

Suchdol – Nová Ves 2:5 (1:3)
Rostislav Maxa, trenér Sokola Suchdol (8.): „Představil se u nás kvalitní a velmi zkušený tým Nové Vsi, který potvrdil, že postupuje zaslouženě. My se sice ve 4. minutě dostali po pěkné akci Jakuba Záruby do vedení, ale hosté dobře kombinovali a měli smrtící brejky, po nichž také brzy otočili skóre. V 21. minutě Kamiš nádherným lobem z pětadvaceti metrů vyrovnal, ale Nová Ves si po dalším bleskurychlém kontru vzala náskok zpět. Zkraje druhé půle jsme měli podle našeho názoru kopat penaltu po zákroku na Zárubu, ale nestalo se tak a místo toho jsme chvíli poté inkasovali počtvrté. Na obou stranách se následně urodilo ještě několik příležitostí, ale zatímco my ani jednu nezužitkovali, hosté ano, a to opět po rychlém úniku. I přes porážku kluky musím pochválit, co je však horší, přišli jsme o další dva zraněné hráče. Takhle početnou marodku snad nepamatuji.“

I. B třída sk. D

Malšice – Lomnice 1:1 (0:0)
Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (2.): „Zápas se dá hodnotit snadno. Hráli jsme profesorsky, bez momentů překvapení, což domácím vyhovovalo. Remíza odpovídá dění na hřišti. Byl to náš nejhorší jarní výkon.“

Slavonice – Nová Bystřice 3:1 (0:0)
Ladislav Burghard, trenér Sokola Slavonice (4.): „První poločas vypadal tak, že kluci už jen dohrávají sezonu. Náš výkon byl ospalý, nevytvořili jsme si žádnou šanci a Bystřice byla lepším týmem. Hned po obrátce jsme dostali gól a teprve to nás probudilo. Přidali jsme v nasazení i na pohybu a odměnou bylo po hodině hry vyrovnání veterána Martina Jahody. Pak jsme Vojtu Balíka, který při absenci jednoho ze stoperů zaskakoval vzadu, vysunuli a hned to bylo znát, protože připravil další dva góly. Nejprve asistoval u trefy Martina Bodláka a v závěru i u gólu benjamínka Marhouna. Tradiční střelci tentokrát spali, ale zase prosadili jiní. Všichni tři se trefili na jaře poprvé. Bystřice mě překvapila, hrála pěkný kombinační fotbal. Remíza by asi byla spravedlivější. My měli, stejně jako minule v Třeběticích, víc štěstí.“

Jozef Košťál, trenér Jiskry Nová Bystřice (10.): „V první půli se hrál vyrovnaný fotbal se šancemi na obou stranách. Hned ve druhé minutě nám vyšel náběh za obranu, ale ze samostatného úniku jsme šanci neproměnili. V 6. minutě jsme zase stříleli nad branku. Pak se vyznamenal brankář Rešl, který likvidoval šance domácích. Další příležitosti si vytvořili Bobál a Havel, ale gólem také neskončily. Brzy po obrátce jsme se zásluhou Kaiseršota dostali do vedení, které nám vydrželo do 60. minuty, kdy domácí srovnali. Od té doby nám začal docházet dech, čehož Slavoničtí využili a ještě dvakrát skórovali.“

Dolní Bukovsko – Třebětice 4:0 (2:0)
Vojtěch Novák, hrající asistent trenéra Sokola Třebětice (5.): „Zápas v Bukovsku nás čekal netradičně už v pátek. V úvodu jsme se soupeřem drželi krok, ale do žádné větší příležitosti jsme se nedostali, a tak po půlhodině udeřil soupeř po rohovém kopu a o deset minut později jsme ještě inkasovali druhý gól do šatny. Druhá půle nabídla stejný obrázek. My si opět moc šancí nepřipravili, a tak zase úřadovali domácí, kteří v 69. minutě po naší špatné rozehrávce zvýšili na 3:0. V samotném závěru ještě Bukovsko proměnilo samostatný únik.“

Kardašova Řečice – Třeboň B 3:2 (0:1)
Roman Kačur, trenér FK Kardašova Řečice (7.): „Z mého pohledu to byl zápas dvou rozdílných poločasů. Nám se tem první nepovedl. Do utkání jsme vstoupili velmi pasivně, bez potřebného pohybu a tím i bez kombinace. Naopak hosté využívali našich ztrát pro rychlé brejky. Jeden se jim podařilo přesně zakončit a po brance Čábely jsme prohrávali. Tak skončil i poločas. Do toho druhého jsme šli s tím, že budeme chtít hrát více kombinačně, v pohybu a že s výsledkem něco uděláme. To se nám podařilo jak herně, tak výsledkově. V 52. minutě jsme díky výborně zahranému přímému kopu Janečkem vyrovnali. Pak jsme soupeře zatlačili. Měli jsme několik šancí a kopali spoustu rohů, ovšem gól se nám nedařilo vstřelit. Hostům začaly docházet síly a hra se změnila v dobývání jejich branky. Bohužel, jak se to někdy stává, z ojedinělé situace po zaváhání střídajícího brankáře Houdka jsme inkasovali lacinou branku. To nás ovšem ještě více nakoplo. Kluci se opět vrhli do hry a bylo vidět, že tenhle zápas rozhodně neodevzdají. Po šesti minutách se nám opět podařilo vyrovnat, tentokrát po pěkné rychlé akci kapitána Madara. Ani to nám ovšem nestačilo a naše úsilí bylo nakonec korunováno v nastaveném čase, kdy Jan Klokner vsítil vítěznou branku. Myslím si, že tomuhle zápasu nechybělo vůbec nic a všichni naši příznivci si ho museli užít. Určitě byl důstojným rozloučením s domácími fanoušky a také s Tomášem Trepkou, naší dlouholetou brankářskou jedničkou, kterému ještě jednou přejeme jen to nejlepší a mnoho úspěchů ve fotbalovém i osobním životě.“

Roman Cigáň, trenér Jiskry Třeboň B (9.): „Hrál se skutečně pěkný kombinační fotbal. My si tentokrát sice pohlídali začátek, ale zase nám utekl konec a rozhodující gól z kategorie hloupých jsme inkasovali na konci prodloužení, když po centru a hlavičkovém souboji ve vápně následně míč spadl jednomu z domácích hráčů na temeno a odrazil se do sítě. To nás samozřejmě velice mrzí, protože bod jsme měli na dosah. Jinak však mužstvu nelze příliš věcí vyčítat. Kluci se snažili, poctivě makali a předváděli slušný fotbal.“

13.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Montážní dělník 21 740 Kč

Montážní dělníci výrobků z kovů operátor ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21740 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: výhodou vyučení s technickým zaměřením; výhodou praxe; výhodou aktivní znalost anglického, případně německého jazyka; výhodou jakékoliv oprávnění, zkoušky; pracovní poměr na dobu určitou 2 roky s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní doba třísměnná;. Pracoviště: Magna cartech spol. s r.o., 378 10 České Velenice. Informace: Lenka Maziniová, +420 384 753 279.

Stavebnictví - Stavebnictví Ostatní stavební technici 20 100 Kč

Stavební technici Technický pracovník - stavař. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20100 kč, mzda max. 28740 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KONTAKT EMAILEM: ps0210@seznam.cz, - pracovní poměr na dobu neurčitou, Požadavky a pracovní náplň:, -Vzdělání středoškolské stavebního směru (výhodou vysokoškolské vzdělání), min. praxe 3 roky ve stavebnictví; znalost stavebního zákona, zákona o zadávání veřejných zakázek, orientace v související legislativě,, -Znalost práce na PC - WORD, EXCEL, výhodou uživatelská znalost rozpočtových programů (např. KROS Plus, ÚRS),, -Řidičské oprávnění skupiny B, zdravotní způsobilost, trestní bezúhonnost, -Bezpečnostní prověrka na stupeň "Vyhrazené" - bude udělena po nástupu, - Požadavek na flexibilitu, zkušenosti s prací ve státním sektoru, ochota se přizpůsobit, respektování administrativních postupů, -Zajišťuje údržbu a organizuje provádění oprav svěřených zařízení na úseku stavební údržby Provozního střediska 0210 J. Hradec,, -Připravuje a realizuje opravy včetně koordinace technickohospodářského provozu u střediska; zabezpečuje a organizuje opravy a údržbu stavebních objektů, u technologických zařízení koordinuje stavební práce dodavatelsky i svépomocí včetně kontroly kvality a likvidace faktur; u dodavatelské údržby vykonává funkci stavebního dozoru,, -Zpracovává, zajišťuje a kontroluje stavební rozpočty (u dodavatelské i svépomocné údržby); organizuje a provádí pravidelné technické prohlídky objektů, optimalizuje reprodukční procesy,, -Zabezpečuje předepsanou agendu (centrální evidenci, mechanizovanou evidenci, projekty, tabulkové soubory atd.),, -Udržuje v aktuálním stavu situaci objektů; vede stavební dokumentaci stavebních objektů, aktualizuje ji, -Orientuje se v aktuální a platné legislativě v oblasti stavební činnosti, -Zodpovídá za vedení a doplňování lineárních náčrtů, -Odpovídá za odběratelskou kontrolu faktur včetně kontroly platnosti a správnosti fakturovaných cen, fakturovaného množství majetku, práce a služeb a dalších hledisek jejich věcné správnosti, jakož i za doplnění náležitostí předepsaných pro účetní doklad., -Odpovídá za neprodlené vyřízení faktur tak, aby mohly být nadřízeným stupněm proplaceny ve lhůtě splatnosti; vede předepsanou dokumentaci podle požadavků spisové služby, -Zadává veřejné zakázky a připravuje podklady k jejich zadání, -Pracuje na PC s emailovými a databázovými programy (NEN, ISL, GINIS, ESSS, OUTLOCK), kde doplňuje a , aktualizuje údaje stavebních objektů, -Pečuje o svěřený materiál. Pracoviště: Ministerstvo obrany - agentura hospodaření s nemovitým majetkem, Vídeňská, č.p. 169, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: Petr Kočíř, +420 973 325 130.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Pomocní pracovníci v dopravě a 1 000 Kč

Pomocní pracovníci v dopravě a skladování Výpomoc při zásobování, manipulace s koberci a pomocné práce J. Hradec. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 1000 kč, mzda max. 3000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Rezkova 953, Jindřichův Hradec, Kontaktní osoba: pí. Bastlová, Vhodné pouze pro fyzicky zdatné uchazeče, neboť se jedná o manipulaci s koberci a dalším zbožím při závozu prodejny, 95,-Kč/h, doba dle potřeby. Bližší informace přímo na prodejně KOBERCE TREND Jindřichův Hradec. Pracoviště: Limex čr, s.r.o. - 004 - koberce trend jindřichův hradec, Rezkova, č.p. 953, 377 01 Jindřichův Hradec 1. Informace: -, .

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu 19 000 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách zástupce vedoucí prodejny maso-uzeniny. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: pracovní poměr na dobu neurčitou;, Požadujeme: min. vzdělání vyučen; samostatnost; spolehlivost; flexibilita; zkušenost s vedením kolektivu výhodou; příjemné vystupování; potravinářský průkaz;, Nabízíme: dlouhodobou perspektivu v prosperující společnosti; možnost profesního růstu; vstupní zaškolení; nevyučené v oboru zaučíme; přátelský kolektiv; nástup možný ihned, Náplň práce: vedení kolektivu prodejny; vedení administrativy prodejny; objednávání zboží; odpovědnost za chod prodejny; příprava zboží k prodeji; prodej a nabídka zboží; obsluha zákazníků; spolupráce s vedením firmy, KONTAKT TELEFONICKY NEBO E-MAILEM. Pracoviště: Zeman maso-uzeniny, a.s. - 002 - dačice, Vápovská, č.p. 306, 380 01 Dačice. Informace: Veronika Fořtová, +420 602 107 526.

Rozšířený výrobní závod společnosti ENGEL v Kaplici si v sobotu prohlédlo na šest tisíc lidí.
6

OBRAZEM: Do ENGELu v sobotu dorazilo šest tisíc lidí

Divizní nováček na závěr „spláchl“ Protivín

Oprava železničního přejezdu komplikuje život řidičům i cestování autobusem

Prachatice - Od pondělního rána (18.6.) musejí řidiči na trase Prachatice - České Budějovice využít silnici vedoucí přes Těšovice. Na Vitějovice je zastaví uzavírka a v Prachaticích u obvchvatu práce na železničním přejezdu.

Vesnicí roku 2018 je Svatý Jan nad Malší

Jižní Čechy - Vážená paní starostko, mám pro vás dobrou zprávu. Myslím, že už asi tušíte. Svatý Jan nad Malší se stal nositelem zlaté stuhy, to znamená krajským vítězem soutěže Vesnice roku Jihočeského kraje roku 2018.

Z linky 156: Muži se rozhodli uzavřít parkoviště

Jindřichův Hradec – Ve středu 6. června čekalo na řidiče nemilé překvapení v podobě umístěných zábran, které zcela uzavřely centrální parkoviště pod Oděvou.