Už jen pár vteřin chybělo k tomu, aby fotbalisté Dynama už tak černou sérii osmi ligových porážek za sebou znovu protáhli, Volešák ale minutu před koncem z penalty aspoň bod – pro budějovické fotbalisty na jaře vůbec první – ještě zachránil.

„Ač pořád zbývá teoretická šance, spíše je to už konec nadějí," se smutkem v hlase připustil po zápase trenér Dynama František Cipro, že první jarní bod jeho svěřenci sice v hodině dvanácté vydřeli, o ligu ale po další bolestné ztrátě dvou bodů na domácím hřišti zřejmě už přišli…

V utkání týmů ze sestupových příček tabulky totiž jen vítěz mohl vykřesat ještě malou jiskérku naděje na setrvání mezi elitou, remíza nechává oběma už jen skutečně ryze teoretickou naději. „Že jsme náskok dvou branek neudrželi, je velká škoda. Z toho bodu žádnou radost nemáme," litoval Marek Plašil, po jehož zákroku na Nováka v závěru zápasu Volešák z penalty vyrovnal na konečných 2:2.

Jihočeši podobně jako před týdnem proti Bohemce vstoupili do zápasu aktivně, více ze hry ale měli jen v prvních pětadvaceti minutách, kdy si vypracovali i jednu stoprocentní šanci, z ní ale po Benátově rohu trefil Lengyel jen tyč. Pár minut předtím po Peškově centru Machovec hlavou ze slibné pozice přestřelil a v závěru první čtvrthodiny střele Varadiho chyběla razance.

„V úvodu zápasu byl soupeř lepší," uznal trenér hostí Róbert Barborík, dle jehož soudu ale druhá část prvního poločasu už patřila jeho svěřencům. „Dobrou hru jsme korunovali i dvěma góly," dodal.

Skóre otevřel po půlhodině hry Vaněček, když domácí zadáci nedokázali poměrně jednoduchou situaci ve vlastním vápně vyřešit razantním odkopem a Vaněček přesnou ranou k tyči nedal Fryštákovi, jenž v bráně prvně v sezoně nahradil Křížka, šanci. Těsně před půlí Novák zastavil deset metrů před vápnem Malinského bodyčkem a Čermák z přímého kopu Fryštáka nachytal na švestkách – 0:2…

„Křížek měl na jaře průměr 3,25 gólu na zápas, to nemají ani hokejoví brankáři…" zdůvodňoval trenér Cipro na tiskovce, proč se rozhodl pro rošádu v bráně. „Myslím, že si Křížek potřeboval psychicky odpočinout. Ale druhý gól padá jasně na vrub Fryštáka, jeho reakce na ten trestňák byla nepochopitelná," kroutil zkušený kouč hlavou. „Já udělal krok za zeď a už jsem nestačil na střelu zareagovat," sypal si popel na hlavu brankář Tomáš Fryšták.

Po přestávce trenér Cipro ve snaze zažehnat hrozící devátou prohru v řadě poslal do hry konstruktivního Volešáka a poté další dva útočníky Škodu a Kaloda – a jak se ukázalo, měl šťastnou ruku. Právě Kalod totiž v 67. min. míč hlavou posunul a Adam Varadi pohotově snížil na 2:1. „Stejně jako před týdnem proti Bohemians má i tento gól trochu hořkou příchuť," vraštil čelo domácí forvard, jenž skóroval podruhé po sobě, ale k potřebné výhře jeho trefy nevedly.

Domácí ve druhé půli tlačili, z brejku ale měl čistou šanci hostující Malinský, avšak Fryšták v této situaci svůj tým podržel.

I díky tomu nakonec Dynamo aspoň jeden bod vydřelo, když ve velkém závaru v malém vápně Plašil rukou stáhl Nováka a z nařízené penalty Volešák vyrovnal na 2:2.

„Nedokážu tu situaci přesně posoudit, ale stalo se nám už poněkolikáté, že takovou situaci rozhodčí řešil penaltou," mrzelo trenéra Hradce. „Byl tam vrácený balon, já šel do souboje s hráčem. Drželi jsme se a byla penalta," krčil rameny Marek Plašil.

Dynamo ČB – Hradec Králové 2:2 (0:2)

Branky: 67. Varadi, 89. Volešák (11) – 32. Vaněček, 45. Čermák. ŽK: Novák, Varadi, Kalod – Černý, Čermák, Plašil. Diváci: 1789. Rozhodčí: Příhoda – Caletka, Mokrusch.

Dynamo: Fryšták – Janotka (66. Kalod), Lengyel, Novák, Machovec – Pešek, Benát, Řezáč, Chrien (46. Volešák), Funda (57. Škoda) – Varadi.

Hradec: Koubek – Holeš, Križko, Chleboun, Plašil – Štípek (77. Halilovič), Černý, Čermák (87. Rolko), Malinský (83. Shejbal) – Dvořák, Vaněček.