Bod z Bazalů může hrát velkou roli

Ostrava – Záchranářská jarní mise fotbalistů budějovického Dynama dál úspěšně pokračuje.

11.3.2012

Petr Javorek se raduje z vedoucího gólu na Baníku.Foto: Deník/ Pavel Sonnek

Ani na horké půdě na ostravských Bazalů svěřenci trenéra Františka Cipra nevyšli bodově naprázdno a po remíze 1:1 protáhli v lize sérii zápasů bez porážky už na pět.

V sobotním duelu v Ostravě Dynamo sice vedlo po gólu Petra Javorka, ale Baník už po dvou minutách odpověděl zásluhou Lukáše Droppy.

„Když jsme po hodině hry dali vedoucí gól, věřil jsem, že už vyhrajeme, bohužel jsme brzy taky gól dostali,“ litoval trenér František Cipro.

Zápas se po oťukávací pětiminutovce začal hrát podle ostravských not. Domácí fotbalisté si v úvodu připravili první příležitost, když Svěrkoš se řítil sám na bránu, obhodil si vybíhajícího brankáře Daňka a po kolizi s ním upadl. Diváci se dožadovali penalty a červené karty, sudí Zelinka však byl jiného názoru.

Baník od té chvíle stupňoval nápor. Držel míč a kombinací na útočné polovině hledal cesty do českobudějovické šestnáctky. Kukec protáhl Daňka štiplavou ranou z dvaceti metrů, ale pak rostoucí tlak domácího mužstva úplně utnula srážka obránců Zawady a Adámika. Domácí hráli pět minut jen v devíti a deset minut v desíti bez Adámika, který byl na šití v šatně, a zcela vypadli z role.

„Chtěli jsme začít aktivně a soupeře zatlačit, a to se nám i podařilo. Pak se bohužel stane, že dva naši hráči se srazí a musíme hrát deset minut v deseti, protože jsme hned nechtěli vyčerpat dvě střídání. Někdo tam nahoře nás asi nemá rád,“ litoval ostravský trenér Pavel Malura kuriózní situace, která dle jeho soudu výrazně přibrzdila rozvíjející se tlak jeho mužstva.

Dynamo ale nečekanou přesilovku nijak nevyužilo a v závěru půle začala převaha Baníku opět nabírat na síle. Dobře vypálil Kukec a dobíhajícímu Markovi scházelo snad pár centimetrů, aby míč dopravil do prázdné branky.

Chorvatský záložník Baníku se v hlavní roli ocitl ještě jednou, ale jeho pohotový volej znovu bravurně vytlačil exostravský gólman Daněk.
Přestávka obraz hry nezměnila: domácí se aktivně tlačili dopředu, soupeř vyčkával a bránil.

Jenže hosté sice bránili pozorně, nicméně snažili se také o protiútoky. A z jednoho z nich také udeřili, když Klesa v 63. minutě po průniku podél pravé lajny ideálně našel na malém vápně volného Javorka, jenž si míč perfektně zpracoval a nekompromisní střelou překonal bezmocného Pietrzkiewicze  v bráně Baníku – 0:1!

Radost fotbalistů Dynama bohužel neměla dlouhého trvání, protože už dvě minuty nato se Droppa z dvaceti metrů levačkou opřel do odraženého míče a technickou střelou přesně k tyči vyrovnal.

To byl pro hosty šok a pouhé tři minuty nato málem inkasovali podruhé, když Svěrkoš po brejku s Magerou tvrdě vypálil, míč ale naštěstí pro hosty jen lízl břevno.

Závěr zápasu nenudil, a to i proto, že hosté po vyrovnávacím gólu odhodili pasivitu a z rychlých protiútoků několikrát pohrozili. Baník i v posledních minutách sice vehementně tlačil, vyložené příležitosti už si ale nevytvořil a ve vápně vládl Daněk.

Pro Baník byla remíza málo. „Je to pro nás bohužel další ztráta, protože doma zápasy potřebujeme vyhrávat. Přišli jsme o body, které jsme získali na Bohemce,“ posteskl si trenér domácích Pavel Malura, za výkon však své svěřence nekritizoval.

Podle něj totiž jeho svěřenci měli dostatek možností zápas  rozhodnout ve svůj prospěch. „Brankové šance jsme měli, bohužel jsme je neproměnili. Soupeř pak ve druhé půlce z první střely na bránu skóroval…  Přesto musím před hráči smeknout za to, že je to nepoložilo a jak se z toho dostali. Soupeř už v závěru velmi dobře bránil a do stoprocentních šancí jsme se dostávali těžko,“ uznal Malura.

Na straně hostí z Českých Budějovic panovala po zápase očividně lepší nálada. Není divu, fotbalisté Dynama sice na na výhru na hřišti soupeře čekají už 26 zápasů, jenže bod z Bazalů pro ně může mít cenu zlata. „Přijeli jsme si minimálně pro bod, a ten máme. Hlavně jsme Ostravě dva body vzali. V konečném hodnocení to bude mít určitě svou váhu,“ upozornil trenér František Cipro, že remízou 1:1 si jeho mužstvo udrželo před Baníkem čtyřbodový náskok.

Trenér Dynama ocenil i hru soupeře. „V první půli Ostrava hrála dobře a vytvořila si dvě tři šance, kdy nás podržel brankář Daněk. I ve druhé půli asi měli domácí optickou převahu, ale vyloženější šance jsme, myslím si, měli my.“

V neděli Dynamo hraje doma v dalším kole I. ligy se Slováckem (15.00).

Autor: Bohumil Ortman

11.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
Ilustrační snímek.

Biatlonisté ze Starého Města přivezli ze šampionátu pět titulů

Tajemník městského úřadu v Jindřichově Hradci Karel Přibyl.

Jak se volí v Hradci? Volby v číslech

Koncert, kino nebo beseda. Kam se v pátek vydat?

Jindřichohradecko - Konec pracovního týdne nabízí pestrou škálu tipů, kam se vydat za zábavou.

Policisté pátrali cvičně po ztraceném houbaři pomocí nové technologie

Boletice - Sto třicet policistů z pořádkové jednotky, včetně psovodů, strávili čtvrteční noc v boletických lesích. Trénovali pátrání po ztracených houbařích.

Odvolit je možné i v posteli

České Budějovice – V pátek a v sobotu voliči odevzdají hlasy svým vyvoleným stranám a kandidátům do Poslanecké sněmovny.

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

Prachaticko - Nelegální úpravy a prodej hromadně účinných zbraní odhalili kriminalisté z českobudějovické expozitury Národní centrály proti organizovanému zločinu. Následoval zásah na několika místech na Prachaticku, a také obvinění šesti lidí z nedovoleného ozbrojování.