Boží dopuštění a vodní póolo, pak ale i pěkný fotbal

České Budějovice – Dvě a půl hodiny před nedělním zápasem fotbalové II. ligy, ve kterém Dynamo hostilo tým Ústí nad Labem, přišlo na jihočeskou metropoli boží dopuštění v podobě série lijáků, krupobití a hromů a blesků.

28.8.2017

Jakub Pešek dal v zápase Dynama s Ústím (2:0) první gól vítězů (na snímku ho atakuje Gilian).Foto: Deník/ Jan Škrle

V 17 hodin, kdy měl na Střeleckém ostrově zápas začít, vykročila jen trojice rozhodčích, aby rozhodla, zda se na podmáčeném trávníku dá fotbal hrát.

Verdikt zněl jasně – jde se na to!

Zpočátku sice dění na hřiště tak trošku připomínalo vodní pólo, nicméně postupem času se voda vsakovala a začal se hrát fotbal.

A v něm měli od začátku domácí vrch. V 6. min. hlavičkoval po Helešicově centru Mashike vedle, v 17. min. Pešek své sólo zakončil utěšenou ranou zpoza vápna těsně nad břevno, tři minuty nato Kladrubský vysunul Mashikeho a toho vychytal Kotěra. Poté dvakrát zahrozil Javorek, jehož ránu zblokoval obránce Šnirc na roh a na roh vyrazil krátce nato jeho další střelu k tyči také brankář Kotěra.

Góly si ale fotbalisté Dynama schovali až na druhý poločas a podobně jako před týdnem proti Hradci, byly to góly parádní a po hezkých kombinačních akcích. Při té první míč putoval po ose Mashike, Wermke, Táborský a skórující Pešek, dvě minuty nato akci Wermkeho a Peška zakončil Javorek – 2:0.

V závěru domácí už hru bezpečně kontrolovali a tři body jim byly odměnou.

Dynamo ČB - Ústí 2:0 (0:0) - Branky: 56. Pešek, 58. Javorek. ŽK: Javorek – Gilian. Diváci: 763. Rozhodčí: Lerch – Ratajová, Vitner. Dynamo ČB - Ústí 2:0 (0:0) - Dynamo: Křížek – Řezáč, Kladrubský, Novák, Helešic (23. Havel) – Javorek, Čavoš – Wermke (75. Pouček), Pešek – Mashike (83. Kadula), Táborský. Ústí nad Labem: Kotěra – Miskovič, Zeman, Vaněk, Šnirc (46. Leibl) – Pilík, Gilián, Richter, Jindráček (82. Výborný) – Matějka, Kacafírek (61. Procházka).

Autor: Bohumil Ortman

28.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

První zasedání sněmovny po volbách.

Složení poslaneckého slibu bylo zavazující

Soud v Táboře začal hlavní líčení v případu přepadení v Horusicích.
10

Masakr v Horusicích na svědomí nemají, to ti ostatní, co uprchli

Hokejisté Vajgaru si připsali dvě porážky

Jindřichův Hradec – Hokejisté nově vzniklého jindřichohradeckého HC Vajgar mají za sebou další dva zápasy v krajské lize mužů, které jim však vůbec nevyšly.

Pacienti chirurgie mají u lázní parkování zdarma

Třeboň – Pacienti chirurgie, ortopedie a RTG, kteří navštěvují ordinace v Lázních Aurora v Třeboni, mají nově možnost bezplatně parkovat u wellnesscentra v ulici Lázeňská.

Hry usměvavých srdcí vyvrcholily stolním tenisem

Jindřichův Hradec - V Jindřichově Hradci se dvanáctým rokem koná série s názvem „Hry usměvavých srdcí“, jejímž pořadatelem je místní klub SKOK.