Břiličtí fotbalisté nedali nováčkovi šanci

Jindřichohradecko – Po zimní pauze zvedl oponu fotbalový 14SPORT okresní přebor mužů. Zápasy 15. kola se obešly bez většího překvapení.

2.4.2015

Ilustrační fotoFoto: Jan Škrle

Břilický lídr sedmi góly deklasoval béčko Kardašovy Řečice a svým pronásledovatelům ze Strmilova a Klikova, kteří rovněž nezaváhali, dal jasně najevo, že na svém výsostném postavení nehodlá nic měnit. V souboji celků ze dna tabulky se radovali fotbalisté Hranic, kteří doma porazili Halámky. V sobotu je na programu šlágr, v němž druhý Strmilov na svém hřišti přívítá břilického lídra (16.30 hodin).

BŘILICE – K. ŘEČICE B 7:0 (2:0)
Nejžhavější aspirant postupu vstoupil do druhé části přeboru podle očekávání. Zápas se od prvních minut nesl v režii Břilic, které si už po osmi minutách zajistily uklidňující dvoubrankový náskok a do přestávky ještě zahodily další tři velké možnosti. Slovan měl proti oslabenému nováčkovi raketový nástup i po změně stran a ve 48. minutě vedl už 4:0. Řečice prakticky vůbec branku soupeře neohrozila, naopak ještě třikrát inkasovala.
Branky: Vochoska 3, Redžepi 2, Přibyl, Kolář. Rozhodčí: Devera. ŽK: 1:0. Diváci: 50.

SUCHDOL B – STUDENÁ 3:2 (2:0)
Hosté postrádali nejlepšího kanonýra soutěže Dvořáka, což pro ně bylo velmi citelné oslabení. Naproti tomu suchdolská rezerva nastoupila i s několika pendly z áčka, a to se na jejím výkonu pozitivně odrazilo. Však také jeden z nich, Radek Arenberger, týmu od Lužnice obstaral dvěma góly v první půli zasloužené vedení. Po změně stran se nejprve ještě jednou prosadili domácí fotbalisté, ale Studená hru vyrovnala a dvěma zásahy Lojky závěr duelu dokázala zdramatizovat.
Branky: R. Arenberger 2, Gorný – Lojka 2. Rozhodčí: Valeš. ŽK: 1:0. Diváci: 35.

STRÁŽ – POPELÍN 3:2 (2:1)
Popelínský nováček prokázal, že jeho postavení v lepší polovině tabulky není náhodné. Fotbalistům Stráže se hra příliš nedařila, přesto se jim povedlo silou vůle urvat vítězství. V bojovném střetnutí za zmínku stojí výstavní trefa dorostence Tomáška ze třiceti metrů pod břevno, což byl nejkrásnější moment duelu. Hosté oba góly zaznamenali z trestných kopů.
Branky: 13. Koudelka, 33. Tomášek, 69. vlastní – 22. Zeman, 74. Stejskal. Rozhodčí: Švec. ŽK: 2:2. Diváci: 70.

DEŠNÁ – STRMILOV 0:3 (0:3)
Druhý tým přeboru o svém přesvědčivém vítězství rozhodl už v prvním dějství, kdy třikrát skóroval. Po přestávce sice Dešná dravému stylu soupeře odolala, ale sama se dokázala na dostřel strmilovské branky dostat jen sporadicky.
Branky: Procházka, Hanzal, Janák. Rozhodčí: Chvála. bez karet. Diváci: 40.

NOVOSEDLY – KLIKOV 1:3 (0:1)
Domácí mužstvo totálně vyhořelo v koncovce. Novosedly si hlavně v úvodní pětačtyřicetiminutovce vypracovaly celou řadu slibných šancí a dvakrát dokonce nastřelily břevno, ale míč do sítě dopravit nedokázaly. Klikov jim tak udělal školení z produktivity, neboť z jediné vážnější akce už v 8. minutě po rohovém kopu otevřel zásluhou Podojila skóre. Domácí fotbalisté se po obrátce snažili zvrátit výsledek, ale z přemíry snahy pramenily chyby, jichž Blesk využíval k rychlým brejkům. Po jednom z nich došlo na hranici velkého vápna k faulu a Michal Rezek trestný kop krásnou střelou zužitkoval. Deset minut před koncem vykřesali domácí naději díky gólu Doktora, ale vítr z plachet jim definitivně sebral v závěru Michal.
Branky: Doktor – Podojil, M. Rezek, Michal. Rozhodčí: Maňhal – Loula, Šťastný. ŽK: 3:1. Diváci: 80.

ST. HOBZÍ – ST. HLÍNA 4:0 (2:0)
Fotbalisté domácího celku mírnou převahu zúročili v závěru úvodního poločasu, kdy si vytvořili dvougólový náskok. Stará Hlína nic nedokázala vymyslet ani po změně stran a bojovnější hráči Starého Hobzí si tak bez větších potíží připsali zasloužené vítězství, které podtrhli ještě dalšími dvěma trefami.
Branky: Švarc, Lička, Bouda, Zejda. Rozhodčí: Janák. Bez karet. Diváci: 50.

HRANICE – HALÁMKY 3:1 (2:0)
V souboji dvou posledních týmu tabulky měli domácí úvodní půlhodinu velkou převahu, z níž vytěžili dva góly. V závěru první půle se hosté vzpamatovali a dokonce měli výhodu pokutového kopu, ale Michal Slavík ho neproměnil. Po přestávce Halámky svého soka přitlačily, v 72. minutě však jim utekl Řežáb a zvýšil na 3:0. Hosté korigovali výsledek až pět minut před koncem poměrně nervózního zápasu.
Branky: J. Macho, Jiří Herzog, Řežáb – Gráf. Rozhodčí: Bumba – Rous, Kollmann. ŽK: 1:4. Diváci: 30.

Hnutí ANO na jihu Čech zvítězilo v 553 obcích

Jižní Čechy - Zajímavosti z voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky 2017 vybral Jan Honner z českobudějovické krajské správy Českého statistického úřadu.

Ve škole v Sokolské chtějí vylepšit družinu

Třeboň - Základní škola Sokolská získala dotaci na zaměstnance, další by mohla pomoci s vylepšením družiny.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.