Bystřice i Třebětice nadělovaly

Jižní Čechy – Fotbalisté Nové Včelnice po hladké výhře v Chlumu nadále neohroženě kralují I. B třídě mužů sk. D. O devět bodů za nimi je Lomnice, která zvládla derby na horké suchdolské půdě. Sedmi góly do sítě soupeřů si výrazně vylepšili skóre hráči Nové Bystřice a Třebětic.

4.5.2016

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

SUCHDOL – LOMNICE 0:1 (0:1)
Jindřich Jirousek, trenér Sokola Suchdol (7. místo): „V úvodu jsme si vytvořili několik šancí, ale Martin Dunaj, Pavel Špale ani Michal Březina je nedokázali proměnit. V prvním poločase jsme měli více ze hry, soupeř se dostávala k zakončení jen velmi zřídka. Jenže ve 40. minutě jsme špatně rozehráli, následně faulovali a Lomnice využila rychlé akce ke vstřelení gólu. Druhá půle byla z naší strany poznamenána řadou nepřesností, čehož hosté využívali k rychlým brejkům. I tak jsme si připravili tutovku, ovšem Lukáš Štěpánek ji promarnil."

Vladimír Vrána, trenér Tatranu Lomnice (2.): „K utkání, které se hrálo dost nešťastně po čarodějnicích, jsme odjížděli s obavami. Na nepříliš kvalitním trávníku byli domácí šedesát minut lepší. Nás několikrát výrazně podržel gólman Josef Boček. Trochu paradoxně jsme v této fázi hry dali branku my, když Milan Zákostelecký posadil trestný kop z půlky hřiště na hlavu Michala Šachla, jenž míč poslal na druhou tyč, kde se z halfvoleje trefil Martin Bubal. V závěru se Suchdol hnal za vyrovnáním, hru otevřel, což nám dalo dost příležitostí k navýšení vedení. Bohužel bez efektu. Konec byl plný emocí, je až s podivem, že všichni dohráli bez vážnějšího zranění."
Branka: 40. Bubal. Žluté karty: 4:3. Rozhodčí: Křížovský – Ondřej, Brož. Diváci: 120.

TŘEBĚTICE – Č. VELENICE 7:1 (2:0)
Jan Koutný, předseda Sokola Třebětice (4.): „Při pohledu na tabulku bylo jasné, jak bude asi zápas vypadat. Výsledek odpovídá dění na hřišti, možná by nám slušela i výraznější výhra. Utkání proběhlo vcelku v poklidu, vymkla se pouze červená karta, kterou hostující hráč dostal za faul na Romana Seveldu. Jediné, co nás mrzí, je inkasovaný gól."

Karel Macho, předseda Lokomotivy Č. Velenice (14.): „Minulý týden jsme dostali doma výprask od Lišova, avšak do Třebětic jsme znovu přijeli v hodně improvizované sestavě. Utkání začalo tlakem domácích, ale nám se dařilo přes půlhodinu držet bezbrankový stav. Před přestávkou nevybíravě fauloval Jan Kica, za zákrok správně uviděl červenou kartu a chvíli poté přidali domácí další branku. Na začátku druhého poločasu jsme dostali dva slepené góly a bylo rozhodnuto. Otázkou byla jen výše naší prohry. Nám se za tohoto stavu alespoň podařilo zaznamenat čestný úspěch, gól dal Michal Filip. Třebětice nás přehrávaly ve všech směrech a výsledek je pro nás ještě milosrdný. Byla to další ostuda v našem podání. Doufám, že se dáme trochu do kupy a doma s Chlumem se nám povede konečně bodovat."
Branky: 32., 52., 78., 86. (pen.) V. Habr, 44. P. Bastl, 55. V. Novák, 88. V. Havlík – 74. Filip. ČK: 0:1 (41. Jan Kica). ŽK: 0:5. Rozhodčí: Picka – Devera, Janák. Diváci: 80.

K. ŘEČICE – BŘILICE 2:1 (1:1)
Aleš Brunner, trenér Sokola K. Řečice (8.): „První poločas byl z naší strany nejhorší v jarní části. Po přestávce jsme se herně zvedli, ale naše šance většinou končily na dobře chytajícím brankáři Tomáši Skálovi, který naše střelce přiváděl k zoufalství. Spolu s Tomášem Dymákem byli hlavními postavami zápasu."

Roman Kroupa, trenér Slovanu Břilice (10.): „Střetnutí se nám vůbec nepovedlo. Domácí fotbalisté byli u všeho dřív, vyhráli zaslouženě. Na první inkasovaný gól jsme ještě dokázali odpovědět, když se trefil Stanislav Čutka. Pokud by Řečice skórovala ještě aspoň z nějaké další šance, bylo by utkání rozhodnuto již po prvním poločasu. Po obrátce jsme už vůbec nestačili. Přísnější měřítko snesou pouze brankář Tomáš Skála, Jakub Kopecký a mladíček Jakub Veselý, který hrál své první utkání za muže. Ještě musím vyzdvihnout velice dobrý výkon mladého rozhodčího Rudolfa Schwarze, který utkání řídil s přehledem."
Branky: 29. Šergl, 55. Dymák – 33. Čutka. ŽK: 3:1. Rozhodčí: Schwarz – P. Šťastný, Janák. Diváci: 80.

CHLUM – N. VČELNICE 1:5 (1:2)
Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (11.): Výsledek vypadá strašidelně, ale nemyslím si, že bychom byli o tolik horší. Od začátku však bylo znát, že hrajeme s lídrem soutěže, který byl rychlejší i důraznější. Nicméně jsme se dostali do vedení, když byl faulován ve vápně Matěj Bednář a Jan Flaška proměnil pokutový kop. Hosté ale do přestávky otočili skóre. Nejprve potrestali naše špatné odkopnutí a poté se prosadili z penalty. Po změně stran jsme naše úsilí zvýšili, ovšem nepodařilo se nám uhlídat jednoho ze soupeřů v šestnáctce a hosté přidali třetí gól. Poté jsme měli ještě dvě stoprocentní šance, jenže David Míka z malého vápna před téměř opuštěnou brankou zakončoval příliš důrazně a přestřelil, chvíli poté běžel sám Matěj Bednář, ale vychytal jej gólman. S blížícím se koncem jsme stále více otevírali obranu, čehož Včelnice využila. Náš výkon sice nebyl špatný, ale inkasovali jsme po velkých chybách. Zápasy pravdy nás však teprve čekají."

Libor Holec, asistent trenéra TJ N. Včelnice (1.): „Během úvodních patnácti minut jsme měli tři tutovky, ale Dominik Tuček, David Bednář ani Tomáš Nebeský je neproměnili. Poté jsme dostali gól z penalty, kterou však viděl asi jen sudí. O chvíli později se nám povedlo vyrovnat, když se z malého vápna prosadil Bednář a stejný hráč nás poslal do vedení proměněným pokutovým kopem po zákroku na Zdeňka Didka. Ve druhém dějství jsme se snažili co nejrychleji vstřelit další gól, abychom měli klid, povedlo se to ale až v 72. minutě zásluhou Lubomíra Šlapanského. V závěrečné desetiminutovce se ještě dvakrát trefil Nebeský. Výsledek je možná pro Chlum trochu krutý, ale na druhou stranu jsme měli velké množství šancí a také balón výrazně častěji ve svém držení."
Branky: 21. J. Flaška (pen.) – 28., 34. (pen.) D. Bednář, 72. Šlapanský, 82. Didek, 86. Nebeský. ŽK: 4:1. Rozhodčí: Ovčáček – Ernst, Kollmann. Diváci: 150.

N. BYSTŘICE – H. STROPNICE 7:2 (4:0)
Václav Kovanda, trenér Jiskry N. Bystřice (3.): „Do zápasu jsme vstoupili hodně aktivně, soupeře přitlačili k jeho brance a brzy vstřelili úvodní gól. Ten nás uklidnil a my pokračovali po celý poločas v tlaku, přidávali další branky a ojedinělé výpady soupeře bez větších problémů eliminovala naše obrana spolu s brankářem. Vstup do druhé půle nás snad zastihl ještě v kabině a po pár vteřinách jsme inkasovali. Naštěstí se hráči rychle vzpamatovali. Po mnoha vystřídáních se hra v některých fázích stala doslova pochodovým cvičením s množstvím nepřesností na obou stranách a dohrávalo se v poklidu."
Branky: 6., 41., 48. Frühauf, 32., 40. Jaroš, 54. Mol, 79. M. Feytl – 47., 85. Koktavý. ŽK: 1:1. Rozhodčí: Novotný – Řehoř, J. Šťastný. Diváci: 100.

Jak nastoupili

SOKOL SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
M. Rácik – T. Záruba (75. Prášil), A. Arenberger, Dunaj, Kříž – Š. Kubašta, M. Březina, Špale (54. V. Soudek), Krejčí – J. Záruba, R. Arenberger (46. L. Štěpánek).
TATRAN LOMNICE NAD LUŽNICÍ
Boček – Šachl (81. Hrubý), Heger, Štěcha, Zákostelecký – Bubal, Pancíř, Řehoř, Šálený – Mikuláštík (52. Čáp), Kaštánek (64. Dušák).
SOKOL TŘEBĚTICE
Koupil – V. Novák, Zejda, V. Havlík, P. Bastl – J. Habr (70. Kelbler), V. Bastl, B. Novák, Švarc – V. Habr, Sevelda (46. J. Chvátal).
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
T. Maroušek – Mezera (46. Jan Mikl), Kica, T. Zemánek, Macho – Bambule, Janda, Bittengl, Sokol – Škácha, Jiří Mikl (37. Filip).
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Trepka – Nedoma, Madar, V. Janošík, P. Vosecký – Dymák Bílek, Sedláček (61. Pozníček), Kovář (82. Mach) – Šergl, Zavadil.
SLOVAN BŘILICE
T. Skála – Beníšek, Voborský, Kopecký, Kučera – Matoušek, Kroupa, M. Jiráček, Veselý – Čutka, Redžepi.
JISKRA CHLUM U TŘEBONĚ
S. Valeš – Kamenický, Míka, Eliáš, Řepa – J. Flaška (80. Jiří Matoušek), Smetana, O. Novák, Kotil (85. T. Bednář) – M. Bednář, Smrž (38. Němeček).
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Berounský, Šlapanský, Holec (72. Podolský), Didek (83. J. Matějka) – Mareš, Tuček (58. Pacholík), V. Hornát, Petráš – D. Bednář, Nebeský.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Tesař – Dvořák (55. Beneš), Veith, Bobál, M. Feytl (80. Kaiseršot) – Z. Březina (82. Brus), Frühauf, Strejček, J. Drábik (60. Steklý) – Mol, Jaroš (87. Běhoun).

4.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

Letošní předávání cen Spokojený zákazník Jihočeského kraje.
15

Cenu Spokojený zákazník Jihočeského kraje letos převzalo 17 podnikatelů

Stolní tenisté bojovali o tituly, kraloval Šindelář ze Studené

V restauraci řádil zloděj

Lomnice nad Lužnicí - Neznámý pachatel využil nepřítomnosti obsluhy a odcizil hotovost.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

OBRAZEM: V Radouni se sešli malí i velcí

Horní Radouň - V kulturním domě v Horní Radouni se odehrálo předvánoční setkání.

Koledy si zazpívá celé Česko již ve středu

Jindřichohradecko – Dvaatřicet míst se letos na Jindřichohradecku přidá k předvánoční akci Česko zpívá koledy, kterou pořádá Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem a v Jindřichově Hradci také s Rádiem Česká Kanada.