Ve šlágru 14. kola Fincentrum krajského přeboru fotbalistů Čížová těsně porazila Roudné.

Domácí se po výhře 1:0 nadále drží v kontaktu s absolutní špičkou. Čížovští mají stejný počet bodů jako fotbalisté Českého Krumlova, jež včera senzačně padli na hřišti před víkendem posledního Chýnova (2:3). Nezaváhalo naopak Milevsko, které se po domácí výhře nad Lažišti vyšvihlo na první příčku tabulky.

Týn – Kaplice 2:3 (1:1)

Skóre se otevřelo ve 14. min., když Spěvák střelou ve vápně nedal hostujícími brankáři šanci – 1:0. Hosté vyrovnali ve 35. min. z trestného kopu Smolenem – 1:1. Domácí mohli jít do vedení ve 42. min., ale Vařil sám před brankářem nedal. V 57. min. hosté z rychlého protiútoku nastřelili tyč a v 62. min. dokonce trefili břevno. Další šanci domácích měl v 70. min. Vařil, ale sám brankářem opět nedal. Hned poté domácí trefili tyč a v 83. min. se ujali vedení, kdy se hlavou trefil opět Spěvák – 2:1. Jak už bývá v této sezoně pravidlem, domácí těsné vedení neudrželi a v 87. min. po chybě obrany vyrovnal Lesňák – 2:2. Dílo bylo dokonáno v 93. min., když na konečných 2:3 upravil Ševčík.

Branky: 14. a 83. Spěvák – 35. Smolen, 87. Lesňák, 90. (+3) Ševčík. ŽK 2:5, rozhodčí Pípal, 110 diváků. (bez)

Hluboká – Čkyně 2:0 (1:0)

Domácí chtěli potvrdit výsledek ze čtvrtečního kola. Proti dobře připraveným hostům to však měli těžké. Přesto si díky aktivitě a dobrým kombinacím vytvořili několik velmi dobrých příležitostí, které však neproměňovali. Ve 25. min. se však povedla individuální akce L. Dudkovi, který unikl čkyňským stoperům a s přehledem překonal výborného Hoška – 1:0. Hosté stále hráli defenzivně, ale podnikali brejkové útoky. Výborný Brašnička a spolehlivá defenziva jim však nedovolila skórovat. Stejný obraz hry poskytla i druhá půle: o výsledku rozhodl krásný gól Horejše, který nedal Hoškovi halfvolejem pod břevno šanci – 2:0. Domácí si udržovali aktivitu až do závěrečného hvizdu, ale skóre se už nezměnilo. Domácí dosáhli zaslouženého vítězství nad nepříjemným soupeřem.

Branky: 25. L. Dudek, 65. Horejš. ŽK 1:4, rozhodčí Reitinger, 55 diváků. (pam)

Čížová – Roudné 1:0 (1:0)

V průměrném zápase domácí pokračovali na vítězné vlně. Už v 6. min. se po Souhradově rozehraném rohovém kopu ujali Bystrovem vedení - 1:0. Hrdinou zápasu byl roudenský brankář Kerl, jenž ve 21. min. zázračně vytáhl tečovanou bombu Hovorky a ve druhé půli zneškodnil Moravce při samostatném brejkovém nájezdu. Poradil si i s tvrdou Mrkáčkovou střelou. Hosté čížovského gólmana Ramse neohrozili, a tak si mohl připsat další zápas s nulou. Čížová zvítězila již posedmé v řadě.

Branka: 6. Bystrov. ŽK 1:3, rozhodčí Hoch, 60 diváků. (jev)

Jankov – Prachatice 2:0 (0:0)

V Jankově byly k vidění dva rozdílné poločasy. Zatímco v prvním dějství jasně dominovali hosté a vytvořili si místy až drtivý tlak, ve druhém poločase se dařilo domácím, kteří svoji aktivitu korunovali dvěma góly. V 68. min. vysunul Lošek parádní přihrávkou za obranu do šance střídajícího Nedvěda, jenž přízemní střelou podél gólmana poslal Jankov do vedení – 1:0. Za dalších osm minut vyslal z pravé strany Stejskal přízemní centr do vápna, kam naběhl Klíma a skákající míč poslal za záda Dvořáka – 2:0. Ve zbytku duelu si Jankovští své vítězství bez větších problémů pohlídali, a po čtvrteční výhře nad Pískem si tak připsali další důležité tři body.

Branky: 68. Nedvěd, 76. Klíma. ŽK 3:1, rozhodčí Dvořák, 75 diváků. (max)

J. Hradec – Písek B 1:4 (0:1)

Domácí včera podali nejhorší podzimní výkon, čehož chytře hrající hosté dokonale využili. Hráli velmi účelně a zaslouženě zvítězili. Čtyřmi brankami se blýsknul útočník Michal Šafárik. Za domácí jen korigoval Frühauf.

Branky: 53. Frühauf - 34., 46., 59. a 70.Šafárik. ŽK 0:0, rozhodčí Beneš, 120 diváků. (čer)

Chýnov – Č. Krumlov 3:2 (2:2)

V Chýnově v neděli vybuchla bomba, když poslední celek dokázal porazit po nesmírně obětavém výkonu lídra tabulky. Již ve 4. min. byl stav 1:1, když nejprve ve 3. min. Koranda dostal favorita do vedení, ale hned o minutu později vyrovnal hlavou Svačina. Ve 12. min. vykopával domácí kapitán Hlinka míč z brankové čáry, na druhé straně trefil Vl. Hruška z trestného kopu ve 24. min. nádhernou střelou tyč Šillerovy branky. Ve 40. min. výborně hrající Svačina dostal domácí celek do vedení, když zužitkoval další krásný centr Mládka. Ve 45. min. naopak domácí obrana chybovala a Špát před odchodem do šatny vyrovnal na 2:2. Ve druhé půli hosté marně obléhali domácí branku, navíc v 57. minutě nechytatelnou střelou z 25 metrů domácí Doubrava dostal Chýnovské znovu do vedení. Nervózní závěr zápasu byl hodně hektický, ale domácí nezměrnou vůlí a bojovností vydřeli velmi cennou výhru.

ŽK:3:2, sudí Kaštánek, 130 diváků. (kul)

Dražice – Veselí 1:1 (0:0)

Bylo to bojovné utkání bez velkých šancí. Domácím vyšel nástup do druhé půle, brzy se ujali vedení, soupeře tlačili a zdálo se, že spějí k vítězství. Před koncem ale odražený míč z přímého kopu hostů po zbytečné ztrátě míče domácích znamenal vyrovnání hostů.

Branky: 47. Majer – 87. Jindřich Lukáš, žluté 4:3, 120 diváků, rozhodčí Vrchota. (lk)

Milevsko – Lažiště 2:0 (1:0)

V 1. min. se po dvojici centrů Málka dostal k zakončení Barda, ale jeho nepříliš povedená střela byla obranou odvrácena. O tři minuty později střílel Suchan doprostřed branky. Hosté zahrozili ve 12. min. z rychlého protiútoku v podobě střely Tesárka na přední tyč. Ve 40. min. obešel po levé straně M. Málek přes čtyři hráče, kolmo nahrál do pokutového území, kde převzal míč Kuchař, jehož po kličce zezadu podrazil hostující stoper. Následnou penaltu na sebe vzal sám faulovaný Kuchař, jenž poslal brankáře na opačnou stranu a nekompromisně zavěsil – 1:0. Hned v první minutě druhého poločasu si Barda při běhu po pravé straně několikrát narazil se spoluhráči, dostal se až k brankové čáře, odkud nacentroval před branku, a M. Málek dorážel míč už do prázdné svatyně – 2:0. Skóre se do konce zápasu ani po příležitostech Suchana a O. Vlka už nezměnilo.

Branky: 40. Kuchař z pen., 46. M. Málek. ŽK: 1:2, rozhodčí Hrkal, 90 diváků. (mich)