Černý Petr zůstal Slavonicím

Jižní Čechy – V posledním kole krajské fotbalové I. B třídy mužů sk. D byla pozornost upřena především do Suchdola a Slavonic, kde spolu oba celky na dálku bojovaly o udržení v soutěži.

17.6.2015

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Ačkoliv slavoničtí plejeři hladce přejeli Kardašovu Řečici, nebylo jim to nic platné, neboť mužstvo od Lužnice si v divoké přestřelce poradilo s Novou Včelnicí a udrželo jednobodový náskok před svým sokem, který tak po sedmi sezonách sestupuje do okresního přeboru. Z dalších výsledků zaujala hlavně kanonáda Třebětic, které nastřílely Chlumu jedenáct gólů!

TŘEBĚTICE – CHLUM 11:0 (6:0)
Roman Havlík, trenér Sokola Třebětice (6. místo): „Protivník přijel nekompletní a nám se navíc náramně vydařila úvodní čtvrthodina, během níž jsme ve 4., 9. a 14. minutě vstřelili tři góly, což bylo pro vývoj určující. Další tři trefy jsme vměstnali do úseku mezi 32. a 43. minutou a Chlum tak po šesti obdržených brankách definitivně rezignoval. Po změně stran následovala další skvělá pětiminutovka a trefy v 52., 54. a 57. minutě, čímž jsme hosty dostali totálně do kolen a v závěru se nám povedlo ještě dvěma dalšími zásahy vyšperkovat rekordní vítězství. Tento stav se musel našim příznivcům hodně líbit a hráči si závěrečný duel sezony střelecky užili. Třikrát se trefil Vojta Habr, dvakrát Jiří Habr a po jednom gólu zaznamenali Tomáš Chvátal, Točík, Vojta Havlík, Švarc a Kelbler."

Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (8.): „Soupeř byl jednoznačně lepší, přehrával nás v rychlosti, kombinaci i všech dalších fotbalových aspektech. Během první půle jsme ani jednou nevystřelili na branku a naopak šestkrát inkasovali, což nepotřebuje další komentář. Po obrátce šel sice Řepa dvakrát sám na branku, ale ani jednou se neprosadil a v poklidu hrající Třebětičtí nám nasázeli dalších pět gólů. Zaplaťpánbůh, že je konec. O dokopné si musíme sednout a jasně říct, co dál. Podzim byl z naší strany dobrý, ale na jaře jsme uhráli jen devět bodů, s čímž rozhodně nemůžeme být spokojeni. Naši hoši by se měli vyjádřit, jak vážně to s fotbalem myslí."

SLAVONICE – K. ŘEČICE 6:0 (3:0)
Petr Bělohoubek, trenér Sokola Slavonice (13.): „Do utkání, které jsme potřebovali vyhrát, jsme vstoupili velice dobře. Už v 6. minutě jsme se zásluhou Martina Bodláka ujali vedení a v 15. zvyšoval hlavou Mašek na 2:0. Těsně před přestávkou pak ještě proměnil penaltu Bártů. Soupeře jsme přehrávali i ve druhém poločase, kdy dvakrát skóroval Drobilič a výsledku dal konečnou podobu v 72. minutě Bártů. Vysoké vítězství nám však nakonec nebylo nic platné a po sedmi letech tak opouštíme I. B třídu. Naším jasným cílem je pokud možno udržet kádr pohromadě a hned v následující sezoně se pokusit o návrat do krajského fotbalu."

Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (10.): „Výsledek hovoří za vše. V 6. minutě vystihl Vyhlídkovu přihrávku brankáři domácí útočník a už jsme prohrávali, v 15. zůstal při rohovém kopu nehlídaný hráč a bylo to 2:0. Ve 40. minutě jsme zahráli rukou ve vápně a Slavonice přidaly z pokutového kopu třetí gól. Domácí plynule navyšovali skóre i po změně stran a naše útočné aktivity asi nejlépe vystihl hlasatel, jenž pravil, že bychom se do sítě netrefili, ani kdybychom hráli dva dny. Než předvádět podobné výkony, bylo by patrně lepší prodat kopačky a hřiště rozparcelovat na zahrádky. Už po zimní přípravě jsem vedení klubu oznámil, že po sezoně skončím. Nelíbí se mi přístup řady hráčů a kdybych zůstal, musel bych půl mužstva obměnit. Na Řečici jsem rozhodně nezanevřel, jsem s ní spjatý, ale momentálně potřebuji pauzu."

SUCHDOL – N. VČELNICE 6:4 (6:0)
Lukáš Soudek, předseda Sokola Suchdol (12.): „Do zápasu jsme tentokrát vstoupili koncentrovaně a hned v 5. minutě jsme se ujali vedení, kdy se sám před brankářem prosadil Daněk. Na rozdíl od předchozích zápasů jsme tentokrát nepřestali hrát a v 12. minutě se prosadil z penalty Březina. Vedení 2:0 nás na chvíli ukolébalo, osmělili se i hosté, kteří několikrát zahrozili z brejkových situací. Do přestávky jsme však stříleli góly jenom my. Postupně se trefili Bednář, podruhé Daněk, znovu Bednář z pokutového kopu a v 45. minutě Lukáš Štěpánek. Druhý poločas bych raději nekomentoval. Ač jsme opticky byli častěji na míči, chyb po standardních situacích bylo příliš, čemuž odpovídá i celkové skóre. Skvělými zákroky se však blýskl náš brankář Rácik. Závěrem sezony bych chtěl poděkovat hráčům a realizačnímu týmu za záchranu v soutěži. Nakonec o našem udržení v I. B třídě rozhodl bod přivezený ze hřiště postupujícího Ševětína."

Libor Holec, obránce TJ Nová Včelnice (3.): „V Suchdole jsme měli k dispozici pouze jedenáct hráčů. Hrálo totiž i béčko a nám tak ze základu chybělo osm lidí. Nakonec jsme museli čekat na dorostence, kteří v půl čtvrté dohráli utkání na táborském Meteoru, čímž si zajistili prvenství v I. A třídě. V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se ve slátané sestavě rozkoukávali, z čehož pramenily velké chyby v obraně a zavinili jsme také dvě penalty. Do druhé půle chytajícího obránce Vajdu vystřídal mezi tyčemi Vokuš, což je skutečný brankář, naše hra se výrazně zvedla a Suchdolu jsme pořádně zatápěli. Kromě čtyř gólů jsme zahodili i další šance, takže se domácí ještě nakonec o vítězství strachovali.O naše trefy se podělili L. Šlapanský, Didek, M. Šlapanský a M. Hornát."

ŠEVĚTÍN – LOMNICE 2:1 (2:1)
Denisa Kroupová, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (9.): „I přesto, že jsme zápas v Ševětíně prohráli, nemůžeme klukům upřít bojovnost a nasazení, které předvedli. Za pochvalu rovněž stojí výkon brankaře Michala, jenž vychytal nejednu šanci. Ačkoliv jsme si jasně řekli, že budeme hrát natěsno, tak jsme při osobním bránění zklamali. To se stalo v 31. minutě, kdy se po rohu trefil zcela volný ševětínský Matoušek. Tři minuty poté přidali domácí z rychlého protiútoku druhou branku. Nám se podařilo snížit v 37. minutě zásluhou Nohavy, který zužitkoval rohový kop Řehoře. Ve druhém poločase se nám nepodařilo soupeře nějak výrazněji ohrozit. Ševětín vyhrál zaslouženě a my mu gratulujeme k postupu do I. A třídy."

LEDENICE – N. BYSTŘICE 1:0 (0:0)
Zdeněk Steklý, předseda Jiskry Nová Bystřice (7.): „V Řečici, Soběslavi i nyní v Ledenicích jsme byli s podobnou sestavou a je vidět, že mladí si to osahávají a zlepšují se. První půle byla herně vyrovnaná, naši šanci na vedení nevyužil agilní Náprava, když se mu nepodařilo ostrý centr Havla dostat z malého vápna na místo určení. Po změně stran už přicházely hustěji příležitosti domácích, brankář Prinz nás však několikrát podržel. V 65. to Ledeničtí super vykombinovali a trefou téměř do prázdné branky rozhodli. V závěru byl Havel z trestného kopu blízko vyrovnání, ale nebylo mu přáno. Ledenice vyhrály zaslouženě, my jsme odvedli dobrý výkon. Chtěl bych poděkovat všem, co nám během jara pomohli. Stabilních hráčů zase není tolik. Je potřeba vyzdvihnout pět šest držáků, kteří absolvovali vše. Z nich Bobál s Havlem a povětšinou Evják v bráně byli těmi určujícími oporami pro naše celkem úspěšné výsledky."

SOBĚSLAV B – Č. VELENICE 1:0 (0:0)
Karel Macho, předseda Lokomotivy České Velenice (11.): „Předem chci říct, že jsem znechucen přístupem našich hráčů k tomuto poslednímu utkání. Z áčka jeli pouze čtyři, a to Candra nechytal, ale hrál v poli! Chlapci si neuvědomují, že se o ně celý rok někdo stará a postihy za neodehraný zápas jsou poměrně vysoké. Měl jsem chuť se vším praštit, ale kvůli mládeži, kde se nám daří a rostou tam šikovní kluci, to neudělám. Děkuji klukům z béčka, kteří tuto díru zalepili. Samotné utkání bylo poměrně vyrovnané, šance byly na obou stranách. My jsme na začátku druhé půle udělali hrubku v rozehrávce zezadu a domácí toho využili. Poslední půl hodinu přišla průtrž mračen a pořádná buřina, takže rozhodčí ukončil utkání deset minut před koncem. Pro bezpečnost hráčů to bylo rozumné, protože nebylo vidět na druhou stranu hřiště."

Jak nastoupili

SOKOL TŘEBĚTICE
R. Havlík – V. Havlík, P. Bastl, Kelbler, V. Novák – T. Chvátal, B. Novák, Točík, J. Chvátal (69. Švarc) – V. Habr, J. Habr.
JISKRA CHLUM U TŘEBONĚ
S. Valeš – Březina, Cepák, Novák, Řepa – Bednář, J. Flaška, Soudek, Novotný – Matoušek, Smrž.
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Mašek (60. Křížka), Trávníček, Dvořák, Kubeš – Drobilič (75. Přibyl), Bártů (69. Jindrák), Daniel Lovětínský, Peschel (80. Deutschar) – Balík, M. Bodlák.
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Šamal – Nedoma, Vyhlídka, P. Vosecký, Zeman – Kovář, Pozníček, Bílek, V. Jánošík – O. Jánošík, Grošek.
SOKOL SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
M. Rácik – J. Záruba (46. F. Rácik), Matějček, Dunaj, T. Záruba – Bednář (85. Kříž), Špale (70. R. Arenberger), Hešík (46. Gorný), Březina – Štěpánek (46. Heřman), Daněk.
TJ NOVÁ VČELNICE
Vajda – O. Blažek, Holec, L. Šlapanský, Vokuš – Didek, M. Hornát, V. Hornát, Mareš – M. Šlapanský, Nebeský.
TATRAN LOMNICE NAD LUŽNICÍ
Michal – Hynek, Zákostelecký, Štěcha, Šachl – Řehoř, Nohava, R. Němec, Heger, Čuta (85. Dušák) – Kaštánek.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Prinz – Dvořák (70. Staš), T. Kratochvíl, Hudeček, Beneš – Náprava, Bobál, Havel, Brus – Budoš, P. Kratochvíl.
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
T. Maroušek – Haumer, Candra, T. Zemánek, F. Malaník – Koller, Dvořák, Samec, Bambule – Kopecký, Mikudim.

17.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
Zbraně z Prachaticka zajištěné Národní centrálou proti organizovanému zločinu z Českých Budějovic.
8

Muži z Prachaticka předělávali zbraně na střelbu dávkou a vyráběli k nim tlumiče

V základní škole v Lodhéřově se opět zapojili do projektu 72 hodin.

Lodhéřovští žáčci uklízeli okolí školy

Výstavba lékařského domu v Bystřici se přiblížila

Nová Bystřice – Až 29 milionů korun by mohla stát výstavba lékařského domu na Mírovém náměstí v Nové Bystřici.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.

Pohotovost pro dospělé v Dačicích v sobotu neotevře

Dačice - Tuto sobotu se lidé z Dačicka budou muset obejít bez místní lékařské pohotovosti pro dospělé.