Černý víkend na domácí půdě prožili všichni tři zástupci okresu v jihočeském přeboru, kteří nevytěžili ani bod a okupují pozice uprostřed tabulky. O poznání lépe si vede v I. A třídě včelnický nováček, jenž zvítězil v Plané a drží třetí pozici. Další novic, Nová Bystřice, prohrál na hřišti vedoucí Dobré Vody. Z první výhry v sezoně se radují fotbalisté hradeckého béčka.

KRAJSKÝ PŘEBOR

J. HRADEC - MILEVSKO 0:1 (0:1)

Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (9. místo): „Ačkoliv jsme měli dobrých osmdesát procent času míč ve svém držení, nic jsme z toho nedokázali vytěžit. Směrem dopředu nejsme vůbec nebezpeční, třikrát v řadě už jsme nedokázali dát ani gól, což o něčem svědčí. Chybí nám klasický střelec, gólový hráč, který se na nic neohlíží a chladnokrevně pálí ze všech pozic. Milevsko mělo za celý zápas čtyři brejky a všechny byly nebezpečné. Bohužel, krátce před přestávkou jsme si dali po chybě vlastní gól a přes veškerou snahu se nám skóre nepovedlo změnit. Nyní jedeme do Oseku a každý získaný bod pro nás bude výhrou."

TŘEBOŇ - SOBĚSLAV 1:2 (0:2)

Zdeněk Procházka, trenér Jiskry Třeboň (7.): „Začali jsme dobře, během úvodní čtvrthodinky jsme si vytvořili čtyři šance, ale buď jsme je ve finální fázi špatně řešili, nebo nás vychytal brankář. Pak jsme bohužel v rozmezí pěti minut dvakrát inkasovali a do konce první půle jsme se z toho už nevzpamatovali. Po obrátce jsme však přidali na aktivitě, chtěli jsme s výsledkem něco udělat, ale protože se v koncovce potýkáme se špatnou efektivitou, povedlo se nám skórovat pouze jednou, o což se postaral po hodině hry Holzepl. O víkendu hrajeme v Milevsku, kde to nebude vůbec jednoduché, ale bodovat se dá s každým."

DAČICE - ŽELEČ 0:2 (0:1)

Roman Bujdák, trenér Centropenu Dačice (10.): „Oba soupeři v minulém kole vysoko zvítězili, takže diváci čekali ofenzivní manévry. Hrál se skutečně velmi dobrý zápas, který měl podle mého soudu skončit spíše remízou. Hosté však měli více štěstí v zakončení. Ve 22. minutě jsme měli velkou možnost, když Jindra vyslal Tomana a ten lobem trefil tyč, Želeč však udeřila z následného protiútoku a dostala se do vedení. Následovaly další naše příležitosti, třeba Tomanova hlavička či Štolbova střela, ale bez efektu. Po obrátce jsme se nadechli k náporu, přišly další možnosti, ale tentokrát jsme neměli potřebné štěstí v koncovce a hosté v 54. minutě po dalším rychlém kontru skórovali podruhé. Po hodině hry trefil Toman z trestného kopu ze třiceti metrů břevno, po dalším velkém závaru měli v rychlém sledu za sebou šance Brandl, Šimánek a Štolba orazítkoval tyč. Gól nám nebyl souzen, asi jsme se vystříleli v Olešníku. Ztracené body chceme jednoznačně uhrát na půdě posledního Ševětína."

I. A TŘÍDA

PLANÁ - N. VČELNICE 0:2 (0:1)

Luboš Cypra, předseda TJ Nová Včelnice (3.): „Hřiště bylo pod vodou, podle nás nebylo regulérní, ale hrálo se. Hned v první minutě vyhrál Petráš souboj na půlce, vyslala Nebeského a ten nám zajistil vedení. V dalším průběhu jsme si vypracovali poměrně dost dalších šancí, v čemž vynikal především Nebeský, ale povedlo se nám proměnit až tu v 82. minutě, kdy po rohu Tučka prodloužil Nebeský na Bednáře, a ten pojistil naše zasloužené vítězství. Moc o fotbale to nebylo, ale všichni hráči to poctivě odpracovali. Kdyby se hrálo na regulérním terénu, zvítězili bychom vyšším rozdílem."

DOBRÁ VODA - N. BYSTŘICE 3:1 (2:0)

Zdeněk Steklý, předseda Jiskry Nová Bystřice (9.): „Chtěli jsme se soustředit na obranu a podnikat rychlé protiútoky. Hra dopředu se nám relativně dařila a v první půli jsme měli určitě dvě možnosti ke skórování. Domácí toho měli více a dvakrát se dokázali trefit. Po půli byl obraz hry podobný, podařilo se nám skórovat z penalty a naděje nám držel Prinz v bráně. Poté byl však vyloučen Schmidt a v deseti už na vyrovnání nebylo. Zápas se odmakal, s tím můžeme býti spokojení, co nás však velmi mrzí, je vyloučení Schmidta, který se dostal do dobré formy a je to další hráč, který nám bude chybět."

J. HRADEC - B LOKO ČB 2:1 (1:0)

Jan Beneš, trenér FK J. Hradec B (14.): „Je to trochu paradox, protože jsme slavili první vítězství po herně nepříliš povedeném utkání, které bylo z větší části spíše dílem bojovnosti než pohledných fotbalových akcí. Ale utkání jsme absolvovali pouze s jednou individuální chybou v defenzivě, což je pozitivní. O naše góly se postarali Králíček s Horákem, hosté už dokázali jen korigovat."

Jak nastoupili

FK J. HRADEC

Rešl T., Šenkýř, Völfel, Císař, Blažek Kučera, Beránek, Koutný, M. Šenkýř Chalupský (71. Stejskal), F. Votava (77. Zaal). Trenér: Marek Černoch.

JISKRA TŘEBOŇ

J. Skála, Matoušek, Kido, Cahyna, Tůma Divoký, Lonsmín, Fr. Benhák, D. Kodras, Kolafa (46. Průcha) Holzepl (74. Franěk). Trenér: Zdeněk Procházka.

CENTROPEN DAČICE

Zejda, Brandl, Celý (72. Nosek), Kněžínek, Vacuška Jindra, Šimánek, Točík (79. Jelínek), Janák Toman, Štolba. Trenér: Roman Bujdák.

TJ NOVÁ VČELNICE

Holický, Průša (75. Berounský), O. Blažek, Šlapanský, Didek Petráš, Jaroš, V. Hornát (46. Tuček), Bednář (88. Matějka), Mareš (46. Pacholík) Nebeský. Trenér: Radek Vajda,

JISKRA NOVÁ BYSTŘICE

Prinz, Dvořák, Steklý, Schmidt, Beneš M. Feytl (42. Kalvas), Kapias (89. Bena), Brabec, K. Mihulka (53. M. Mihulka) Havel, Podolský (60. Brus). Trenér: Bohumil Hron.

FK J. HRADEC B

Mazánek, Nováček, Zaal, Šmíd, Stejskal Chyška, Beneš, Králíček, Smejkal (46. Tajml) Horák (75. Císař), D. Cettl. Trenér: Jan Beneš.