Českoveleničtí fotbalisté vybouchli v Lišově

Jižní Čechy – Šesté kolo krajské fotbalové I. B třídy mužů sk. D přineslo nejvíce radosti hráčům Slavonic, kteří pěti góly rozstříleli soběslavské béčko a poslali jej na samé dno tabulky.

24.9.2014

Včelnický trenér Jan Pudil (druhý zprava) zatím může být s výkony svých svěřenců spokojený.Foto: Deník/Zdeněk Prager

Dvě okresní derby vítěze neurčila a cenný bod získala i Nová Včelnice na horké ševětínské půdě. Výbuch tentokrát potkal České Velenice, které si z Lišova odvezly sedmibrankový debakl.

ŠEVĚTÍN – N. VČELNICE 2:2 (2:2)
Jan Pudil, trenér TJ Nová Včelnice (4. místo): „Z utkání jsme měli docela obavy, i kvůli tomu, že nám chyběl stoper Roman Hulík, jenž v předvečer zápasu slavil třicáté narozeniny, k čemuž mu dodatečně blahopřejeme. Kluci však k duelu přistoupili zodpovědně. Po počátečním oťukávání jsme se ujali vedení Marešem, bohužel o minutu později jsme na levé straně obrany udělali hrubou chybu a Ševětín vyrovnal. Náskok nám po pěkné akci vrátil Petráš, ale znovu se opakoval stejný scénář a domácí vzápětí vyrovnali. Do druhého dějství jsme šli s cílem neinkasovat, neboť soupeř byl přece jen o malinko techničtější a rychlejší na míči. To se nám povedlo a já ještě jednou musím kluky pochválit za zodpovědný výkon."

TŘEBĚTICE – SUCHDOL 1:1 (1:1)
Josef Bastl, manažer Sokola Třebětice (6.): „Na rozdíl od předchozích zápasů, kdy se nám herně dařilo, jsme se tímto utkáním opravdu protrápili. V úvodu se nám ještě dařilo a náš tlak vyústil v 15. minutě, kdy se trefil Vojtěch Habr, ale hosté z dobře zahrané standardní situace za deset minut srovnali. My se od tohoto momentu nemohli dostat do tempa, naše hra postrádala nápaditost a vše vyústilo v několik zbytečných ztrát ve středu pole, po nichž nás ve dvou případech podržel gólman. Byť se po prostřídání naše hra postupně zlepšila a v závěru jsme si vypracovali dvě velké příležitosti, fotbal se nehraje na šance či držení míče a Suchdol si tak odvezl bod."

Jan Kříž, trenér Sokola Suchdol (13.): „Opět jsme velmi brzy inkasovali, ale tentokrát to naše mužstvo nepoložilo. Pokračovalo v tom, co jsme si řekli a ve 22. minutě Šuba z přímého kopu vyrovnal. Ve zbytku první půle jsme byli lepší, soupeř byl po vyrovnání zaskočený a více chyboval. Do přestávky jsme měli ještě dvě velké šance, ale Kuchyňka je zahodil. Po obrátce to bylo hodně vyrovnané, ale šancí bylo pomálu. Přesto jsem dlouho věřil, že si odvezeme tři body. I tak je výsledná remíza pro nás cenná."

K. ŘEČICE – CHLUM 3:3 (1:0)
Peter Jánošík, trenér Sokola Kardašova Řečice (12.): „Hosté už v 5. minutě nastřelili tyč, pak měl šanci Idrizaj, ale skóre se poprvé pohnulo až ve 34. minutě, kdy se po rohu hlavou trefil Ondra Jánošík. Hned po změně stran jsme měli znovu štěstí, když Chlum nastřelil břevno. V 50. minutě však z dvaceti metrů vypálil Fischer a krásně vymetl šibenici. V 67. minutě promarnil nadějnou možnost Kovář a pak už začali úřadovat hosté. V 70. minutě po standardce snížili, o tři minuty později vyrovnali a v 81. minutě z přímého kopu otočili skóre ve svůj prospěch. Nám se aspoň povedlo v 87. minutě zásluhou Ondry Jánošíka vyrovnat. Chlum hrál dobře takticky a bod si zasloužil. Část viny za výsledek beru na sebe, protože jsem měl dřív střídat a za stavu 2:0 hrát více na výsledek."

Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (8.): „Úvod nám vyšel a v 5. minutě Vaníček nastřelil tyč. Pak se do hry dostali domácí a vstřelili vedoucí gól, když jsme po rohu nepohlídali hlavičkujícího hráče. Řečice byla sice herně lepší, ale my měli z brejků více šancí. O pauze jsme si něco vyříkali, hned po zahájení druhé půle Němeček trefil břevno, ale pak se prosadil nejlepší domácí hráč Fischer. V té době to s námi moc dobře nevypadalo. Nicméně, dokázali jsme se zvednout. Nejprve snížil Radim Flaška, o chvíli později po krásné přihrávce od Soudka vyrovnal Vaníček a desetiminutový obrat zakončil Soudek nádhernou střelou do šibenice z trestného kopu. Soupeř krátce před koncem dokázal vyrovnat a remíza je podle mého mínění spravedlivá.

SLAVONICE – SOBĚSLAV B 5:1 (3:0)
Radek Kučera, trenér Sokola Slavonice (9.): „Zahájili jsme výborně a hned v první minutě vsítil vedoucí gól Peschel. Měli jsme tlak a ve 14. minutě Bártů zvýšil. Po dvaceti minutách se sice hra vyrovnala, ale ve 30. minutě Peschel přidal třetí zásah. O přestávce jsme si říkali, že musíme pohlídat nástup do druhé půle, ale to se nám vůbec nepovedlo a hosté hned ve 46. minutě po rohovém kopu snížili na 3:1. To je nabudilo, chvílemi nás dostali pod tlak, ale v 65. minutě završil Peschel hattrick, čímž jsme odpor protivníka definitivně zlomili. V 83. minutě ještě upravil skóre střídající Deutschar."

LEDENICE – LOMNICE 4:3 (2:2)
Denisa Kroupová, vedoucí mužstva Tatranu Lomnice (10.): „Bohužel nám zápas nevyšel zcela podle našich představ. Hned v 5. minutě jsme inkasovali, když jsme po rohu nedokázali včas odkopnout míč. Chvíli na to pálil Melichar, jeho střela šla ale mimo branku. Svou nepřesnost však napravil ve 20. minutě a vyrovnal. Zvýšeným nasazením a bojovností jsme se ve 27. minutě dostali do vedení, když se po rohu Melichara trefil Zákostelecký. Ve 38. minutě jsme bohužel kvůli nedůraznému odkopu a následnému faulu umožnili domácím zahrávat standardku a ti z trestného kopu srovnali 2:2. Druhý poločas jsme si celkově z naší strany nechali utéct, soupeře jsme nedostali pod tlak a až do 90. minuty jsme si nedokázali vytvořit žádnou šanci. Až v samotném závěru výsledek korigoval Patrik Němec. Celkově jsme podali bojovný výkon, nicméně s nemalým počtem individuálních chyb. Všechny čtyři góly jsme obdrželi ze standardních situací, a proto je potřeba v následujících zápasech zvýšit koncentraci a osobní zodpovědnost při bránění těchto situací."

LIŠOV – Č. VELENICE 7:0 (4:0)
Karel Macho, trenér Lokomotivy České Velenice (11): „Utkání začalo poměrně vyrovnaně, ale pouze do první branky. Druhý gól jsme dostali z pokutového kopu a naše hra se rozsypala jako domeček z karet. Nedokázali jsme si přihrát na tři metry a domácí nás přehrávali ve všech směrech. U všeho jsme byli pozdě, chyběl jakýkoliv nápad a nasazení. Lišov přidal do přestávky další dvě branky a navíc se nám zranil Samec. Ve druhé části jsme na začátku měli pár minut světlé okénko, ale totálně nás položil pátý gól Lišova. Navíc se zranil i Kopecký a jelikož na střídačce už nikdo nebyl, pokračovali jsme v deseti. Kotrba neunesl některé výroky rozhodčího a sám odešel do kabin, takže jsme dohrávali v devíti a od dvouciferného výsledku nás zachránil pouze Candra, který jediný snese pozitivní hodnocení. Z naší strany bylo toto utkání totální propadák a ostuda. Navíc nevím, kdo tento týden, kdy hrajeme díky rozhodnutí STK v sobotu i v neděli, vůbec k těmto utkáním nastoupí."

D. BUKOVSKO – N. BYSTŘICE 4:1 (2:0)
Zdeněk Steklý, obránce Jiskry Nová Bystřice (5.): „Na utkání jsem nebyl, chyběli i jiní hráči, takže tentokrát jeli kluci jen ve dvanácti. Co jsem dostal informace, tak naši nevkročili do zápasu dobře a soupeř nás přehrával. Nedokázali jsme podržet míč a samotná hra se nám příliš nedařila. Po zbytečných chybách jsme do kabin o přestávce odcházeli už za stavu 0:2, navíc o půli musel nuceně střídat Veith. Po obrátce se hra příliš nezlepšila a inkasovali jsme další dva góly. Až za stavu 4:0 došlo ke slabé útěše v podobě snížení, když Jirka Havel proměnil penaltu. Klukům se zápas asi úplně nevyvedl, ale tak to někdy je. Věřím, že proti Kardašově Řečici to bude lepší a pokusíme se navázat na předchozí výsledky z Číměře. Pozitivem je, že naskočil Honza Zach, který měl delší herní pauzu."

Jak nastoupili

TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Pivko, Vajda, Šlapanský, O. Blažek – Petráš, Cypra (65. Hornát), Nebeský, Mareš – Bednář, Pacholík (72. Tuček).
SOKOL TŘEBĚTICE
Janák – V. Havlík, Zamazal, J. habr, Mašát (78. Urbánek) – Švarc (70. V. Bastl), Kelbler, B. Novák (65. Jindra), Pokorný (58. V. Novák) – P. Bastl (60. P. Chvátal), V. Habr.
SOKOL SUCHDOL NAD LUŽNICÍ
Dunaj – T. Záruba, Matějček, Šuba, Březina – Hofbauer (88. Čáp), Gorný, Špale, Kříž – Kamiš (70. Brabec), Kuchyňka (82. Potěšil).
SOKOL KARDAŠOVA ŘEČICE
Janda – Vyhlídka, Madar, P. Vosecký, F. Markes (80. Janeček) – Idrizaj, Bílek, Grošek, Fischer – O. Jánošík, Kovář (75. Marušák).
JISKRA CHLUM U TŘEBONĚ
Černoch – Březina, Míka, Novák, Matoušek – Kamenický, J. Flaška, Soudek, Němeček – R. Flaška, Vaníček.
SOKOL SLAVONICE
Pospíchal – Mašek, Bártů, Trávníček, Kubeš – Drobilič, Balík, Jahoda (75. Deutschar), M. Bodlák – Křížka (83. Lojda), Peschel (87. Raška).
TATRAN LOMNICE NAD LUŽNICÍ
Michal – Hynek, Štěcha, Zákostelecký, Šachl – Řehoř, Novák (20. Krejník), R. Němec, Heger (70. Dědič) – Kaštánek, Melichar (76. P. Němec).
LOKOMOTIVA ČESKÉ VELENICE
Candra – Haumer (34. Filip ), Dvořák, Jabůrek, Srpek – Bittengl, Kotrba, Samec (46. Filo) , Macho – Kopecký, Hasík.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Evják – Hudeček, Zach, Nižník, Beneš – Kratochvíl, Kodada, Bobál, Veith (46. Chuda) – Kos, Havel.

24.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Opilec zpřelámal čtyřmetrovou lísku

Třeboňští házenkáři vyhráli derby v Sezimově Ústí

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Černá středa na silnicích Strakonicka, již zemřeli tři lidé

Strakonicko - Čelní střet osobního vozidla s kamionem u obce Přechovice ve směru na Volyni si ve středu odpoledne vyžádal dva lidské životy. Další život vyhasl dopoledne nedaleko obce Litochovice u Volyně.

Hokejbalisté Olympu na západě Čech plně bodovali

Třemošná, Plzeň - Čtyři zápasy v řadě na hřištích soupeřů dokázali vyhrát prvoligoví hokejbalisté jindřichohradeckého Olympu, díky čemuž se rázem vyhoupli až na 7. místo tabulky.

OBRAZEM: Pochlubte se, jak vám vyrostla dýně

Jižní Čechy - Letošní rok byl oproti loňsku velice příznivý pro růst dýní.