Dvacet zápasů základní části třetího ročníku zimního fotbalového turnaje mužů E.ON Český pohár 2014 je odehráno. Závěrečné kolo odtajnilo zbývající dva názvy mužstev, která postoupila do semifinále. K již známým účastníkům závěrečného klání, jimiž byly týmy Jiskry Strmilov a Sokola Stráž nad Nežárkou, přibyly celky SK Popelín 1932 a FK Stará Hlína.

Popelínským stačil bod k postupu přes Český Rudolec, avšak nic neponechali náhodě a získali všechny tři. Stará Hlína v přímém duelu o postup vcelku jasně zdolala Kunžak.

V sobotu se právě na starohlínském umělém trávníku rozhodne ve finálovém turnaji o třetím držiteli trofeje. Těmi předchozími byli v roce 2012 Jarošov nad Nežárkou a loni Sokol Suchdol B. Program začíná prvním semifinálovým soubojem v 9 hodin.

Skupina A
Rapšach – Lásenice 4:8 (2:1). Branky: Kaňůr, Richter, Pytel, Ďoubal – Pivko 3, Demeter 2, Jon, Vacek, Than Le Binh. Nejlepší hráči: Ďoubal – Demeter. Rozhodčí: Picka – Hanes, Kříž ml.

Kunžak – St. Hlína 0:3 (0:2). Branky: Marek, Šrom, Bicenc. Nejlepší hráči: Eichler – Šrom. Rozhodčí: Picka – Filo, Kříž ml.

Skupina B
Studená – Strmilov 3:1 (1:0). Branky: Reidl, Lojka, Dvořák – Přibyl. Rozhodčí: Picka – Devera, Saidl.
„První poločas byl vyrovnaný, ale úroveň hry oboustranně slabá. Na jeho konci Studená dala gól po pěkně zahraném přímém kopu. Ve druhé půli jsme si vypracovali mírnou převahu, ale po našem vyrovnání tempo hry opět kleslo. Byli jsme v ofenzivě nevýrazní, soupeř dobře bránil a využil dva z několika brejků k vítězství," uvedl trenér Strmilova Vlastimil Lehejček.

Č. Rudolec – Popelín 2:3 (0:1). Branky: Horváth, Zamazal – P. Pacholík 2, Tolkner. ČK: 0:1 (P. Pacholík). Nejlepší hráči: Pátek – Tolkner.