Chlum klesl na poslední místo

Jižní Čechy – Ve fotbalové I. B třídě, kde působí devět mužstev z jindřichohradeckého okresu, jsou odehrána čtyři kola. Na čele tabulky jsou nadále bez bodové ztráty týmy Nové Včelnice a Lomnice, naopak poprvé okusil hořkost prohry Suchdol a po domácí porážce s Kardašovou Řečicí na poslední místo klesl Chlum.

9.9.2015

Ilustrační snímek.Foto: Deník/Zdeněk Prager

CHLUM – K. ŘEČICE 1:2 (1:0)
„Je to pořád stejné. První půli zvládneme, soupeře k ničemu nepouštíme. V druhém poločase uděláme zbytečné chyby, přestože hrajeme docela dobře. Zápasu by spíše slušela remíza, ale my body nemáme," posteskl si předseda Chlumu Karel Flaška, jehož mužstvo po třetí porážce v řadě kleslo až na úplný chvost tabulky.
Jiskra v zápase vedla 1:0, když se v první půli prosadil Zdeněk Vaníček po akci Jiřího Hájka. Po změně stran hosté byli aktivnější, přidali na bojovnosti a výsledek otočili. Nejdříve byl v pokutovém území faulován Tomáš Zavadil a z penalty Karel Janeček vyrovnal. Chvíli před koncem pak nechala domácí obrana na zadní tyči osamoceného Jana Voseckého, jenž hlavou rozhodl.
„Je to pro Chlum kruté, byl to remízový zápas. Asi jsme dali do hry více srdíčka, proto máme tři body," konstatoval řečický kouč Aleš Brunner, který je příjemně překvapen pohledem na tabulku, v níž se jeho mužstvo nachází na 3. místě.

Branky: 33. Vaníček – 71. Janeček (PK), 87. J. Vosecký. Žluté karty: 5:5 (8. Míka, 65. Kamenický, 67. J. Flaška, 70. Hájek, 85. Cepák – 57. Zavadil, 78. Kovář, 81. P. Vosecký, 85. V. Janošík, 88. J. Vosecký). Rozhodčí: P. Šťastný – Komzák, J. Šťastný, 60 diváků.

BOROVANY – LOMNICE 0:4 (0:2)
Utkání mělo jednostranný průběh. Hosté byli od prvních minut pány hřiště a svoji jasnou převahu dokázali i vyčíslit. V prvním poločase se nejprve po rychlé kombinaci prosadil Vlastimil Mikuláštík a pak z nepřehledného závaru Jakub Čuta. K tomu dvě velké šance neproměnil Petr Pancíř. Hned v nástupu do druhé půle se podruhé trefil Mikuláštík a poté už se zápas jen dohrával. Lomnice potřetí na podzim neinkasovala. Její gólmanské duo Ondřej Vala – Karel Michal drží neprůstřelnost už 220 minut.
„Klukům za výkon a vítězství patří velký dík a pochvala," vysekla poklonu lomnickému Tatranu jeho vedoucí Denisa Kroupová.
Branky: 11., 47. Mikuláštík, 39. Čuta, 73. Němec (PK). Žluté karty: 3:2 (25. Langer, 51. Fencl, 58. Račák – 29. Šachl, 61. Krejník). Rozhodčí: Weidenthalerová – Karel, Buřič, 49 diváků.

D. BUKOVSKO – N. VČELNICE 1:3 (1:2)
Hostující lídr I. B třídy věděl, že ho čeká těžká práce, že utkání bude bolet, jelikož hráči Dolního Bukovska jsou vyhlášenými brusiči.
„Mrzí nás, že někdo hraje takovým způsobem. To není jen důrazná hra, ale je tam plno zákeřností," shodli se fotbalisté Nové Včelnice, kteří sice měli stálou převahu, ale do koncovky se dostávali sporadicky.
Navíc po svém úvodním gólu chybovali, což domácí tým využil k vyrovnání, takže mu narostla křídla. Hosty zlobil, ale těm se podařilo vzít si vedení zpět ještě před přestávkou, kdy zmatkující obranu Dolního Bukovska ztrestal David Bednář, který po změně stran přidal z penalty pojišťovací třetí branku.
Branky: 17. R. Mach – 39., 68. (PK) Bednář, 15. Petráš. Žluté karty: 29. R. Mach – 32. Vajda, 89. Didek. Rozhodčí: Studený – Syrovátka, Špelina, 120 diváků

TŘEBĚTICE – SUCHDOL 2:0 (2:0)
Výkony Třebětic zatím na podzim nejsou nikterak přesvědčivé. Proti dosud neporaženému Suchdolu navíc nastoupily bez sedmi hráčů základního kádru. Přesto měly v prvním poločase více ze hry a vlastně sváděly pouze boj s gólmanem hostů Michalem Rácikem, jenž vyřešil minimálně tři brankové příležitosti domácích hráčů. Ti se prosadili dvěma pěknými góly až chvilku před půlí, kdy se nejdříve přesně trefil hlavičkou Václav Pokorný a hned poté z přímého kopu Bohumír Novák. Po obrátce sice mužstvo od Lužnice zabralo, ale své šance úspěšně nezužitkovalo. V jednom případě hosté trefili břevno.
„Je zajímavé, že jsme v oslabeném složení hráli lépe než v minulých kolech. Vyhráli jsme díky dvěma gólům do šatny. V druhém poločasu už byl Suchdol o něco lepší," byl díky zisku tří bodů spokojený předseda FK Třebětice Jan Koutný.
Branky: 42. Pokorný, 44. B. Novák. Žluté karty: 2:3 (38. Švarc, 84. Sevelda – 51. Soudek, 79. Dunaj, 80. Hešík). Rozhodčí: Picka – Svoboda, Janák, 60 diváků.

LIŠOV – BŘILICE 2:0 (2:0)
Ofenzivně naladěnému nováčkovi z Břilic zápas nevyšel výsledkově, ale herně nepropadl. Hlavně v prvním poločasu si počínal velice aktivně, ke své škodě ovšem nevyužil toho, že Lišov byl nástupem hostů evidentně zaskočen. Favorizovaným domácím však přálo štěstí, nejenže přečkali úvodní břilický nápor, nýbrž využili dvě chyby hostující defenzívy, jež pustila nejprve do brejku Marka Wernera a chvilku nato darovala míč i dostatek prostoru Marku Murčovi. Po dvou inkasovaných brankách byl mladý celek Břilic jako opařený a už toho mnoho nepředvedl. V druhé půli se sice snažil cosi vymyslet, ale Lišov hrál zkušeně to, co potřeboval, i když v závěru neproměnil penaltu, jíž brankář Jakub Kopecký zneškodnil Petru Shýbalovi.
Branky: 23. Werner, 28. Murčo. Žluté karty: 1:3 (82. Novák – 71. Redžepi, 85. Flaška, 88. Kopecký). Rozhodčí: Hladík – Křížek, Hruška, 70 diváků.

N. BYSTŘICE – Č. VELENICE 6:3 (5:1)
Hned na úvod střetnutí zažili domácí příznivci dva šoky. Ten první pro ně byl veskrze příjemný, neboť na hřišti spatřili ve středu pole Davida Frühaufa, jenž se po dlouhých letech navrátil do sestavy Jiskry. Druhá událost už příjemná nebyla, jelikož od 6. minuty N. Bystřice prohrávala 0:1, když skóre otevřel kanonýr Milan Fiala.
„Naštěstí jsme na konci první čtvrthodiny vyrovnali a pak jsme šli i do vedení," uvedl předseda domácí jednoty Zdeněk Steklý.
Na 1:1 srovnal po rohu Petr Bobál, vedení Jiskře zajistil Jiří Havel, na jehož střelecké schopnosti budou v Bystřici spoléhat. „Máme novou osu mužstva, tvoří ji vrstevníci. Věříme, že spolu vydrží hrát co nejdéle," hovořil Steklý o triu Frühauf – Luděk Kuchař – Havel.
Tato trojice významně pomohla otočit vývojem zápasu, jenž byl rozhodnutý už po prvním poločasu, který hosté prohráli 1:5. „Po našem druhém gólu měly Velenice možnost vyrovnat, ale svoji šanci neproměnily," našel Steklý jednu z rozhodujících chvil utkání, v němž v druhé půli už tempo opadlo; a domácí tým jen kontroloval své přesvědčivé vítězství.
„Začali jsme slibně, ale po vyrovnání přišly naše chyby, které si hráči navzájem vyčítali. Přestali jsme se soustředit na hru a soupeř to využil k tomu, aby nám do poločasu dal další čtyři góly. My jsme v druhém poločasu zápas nezabalili, ale Fialovy příležitosti brankami neskončily. Nejprve jeho lob domácí obrana vykopla z brankové čáry, pak trefil tyč. Horší je, že se nechal vyloučit, když strčil do protihráče, který jej tvrdě zezadu fauloval. Takže jsme nejen během dvaceti minut ztratili zápas, ale pravděpodobně na několik týdnů i našeho nejlepšího střelce," zalitoval předseda velenické Lokomotivy Karel Macho.
Branky: 21., 38. Havel, 15. Bobál, 35. Idrizaj, 44. Frühauf (PK), 65. M. Feytl – 6. Fiala, 60. Mikudim, 89. Filip. Červená karta: 0:1 (57. Fiala). Rozhodčí: Bumba – Blažek, Koranda, 100 diváků.