Z trojice jeho pronásledovatelů dokázaly naplno bodovat i Číměř a Český Rudolec. Ze hry o postup pomalu vypadává Klikov, kterému se na jaře nedaří, což dokumentuje i debakl na hřišti Jarošova. Z první jarní výhry se radovala poslední Deštná, cenné body z Hranic přivezla i Studená.

ST. MĚSTO – ST. HLÍNA 1:1 (0:1)
V poměrně vyrovnaném duelu si oba celky od počátku dokázaly vypracovat šance ke skórování, ovšem do vedení se po půlhodině dostali hosté, když se prosadil Prokeš. Po změně stran Staré Město usilovalo alespoň o vyrovnání, což se jeho hráčům podařilo až v samém závěru, kdy bod zachránil Zelenko.

Branky: 89. Zelenko – 30. Prokeš.
Rozhodčí: Nejezchleb – Varta, Zamrazil.
ŽK: 1:3.
Diváci: 50.

Č. RUDOLEC – HALÁMKY 5:0 (2:0)
Během úvodního dějství se Halámky snažily domácího favorita držet na distanc od své svatyně, což se jim dlouho dařilo. Jenže v samém závěru této části hry Kubec a Novák dvěma slepenými trefami obranu soupeře rozleptali a zařídili zlom ve střetnutí. Po změně stran už byla převaha jednoznačně na kopačkách Českého Rudolce, který tak ani v sedmém jarním duelu neztratil ještě ani bod. Zajímavostí je, že o vysoké vítězství se postarali pouze dva zmiňovaní střelci.

Branky: 43., 60. a 80. Kubec, 44. a 86. R. Novák.
Rozhodčí: Maňhal – Z. Havlík, P. Havlík.
ŽK: 1:0.
Diváci: 60.

HORNÍ PĚNA – KUNŽAK 0:4 (0:2)
Domácí celek nastoupil kvůli rozsáhlé marodce, na níž je kromě řady dalších i brankářská opora Oleksa, v okleštěné sestavě a po čtyřech letech musel na hřiště i kouč Ježek. Přesto v první půli dlouho odolával a stejně jako lídr tabulky si vytvořil i několik slibných střeleckých možností, které ovšem na rozdíl od Kunžaku nedokázal proměnit. Po změně stran už hosté hráli to, co potřebovali a ke konci své zasloužené vítězství ještě vyšperkovali.

Branky: Winkler 2, Šolín, Loukota.
Rozhodčí: Bartyzal.
Bez karet.
Diváci: 30.

JAROŠOV – KLIKOV 6:0 (3:0)
Vedoucí gól hned v 1. minutě odstartoval výborný výkon domácího celku, který po dvaceti minutách vedl už 3:0. Jarošov hrál pěkný kombinační fotbal a ambiciózního soupeře, jenž zůstal hodně za očekáváním, nakonec vyprovodil šestigólovou nadílkou.

Branky: J. Petrů 2, R. Petrů, Bindr, L. Leixner, Rychlý.
Rozhodčí: Janák.
Diváci: 100.

DEŠTNÁ – STRÁŽ 6:3 (2:0)
Deštná v existenčním utkání svého soupeře přehrála a vybojovala první jarní vítězství. První půle byla přitom dlouho vyrovnaná a až v jejím závěru se prosadili Kuneš a Štefan, jenž se do sestavy vrátil po osmi letech. O osudu střetnutí rozhodl raketový nástup domácích do druhého dějství, kdy v úseku mezi 47. a 55. minutou vytáhli svůj náskok až na 5:0. Stráž výsledek korigovala až v závěru, kdy jejímu soupeři už přece jen docházely síly.

Branky: Štefan 3, Kuneš, Vl. Kučera, Tomšů – D. Přílepek 2, Bartoš.
Rozhodčí: Janeček.
Bez karet.
Diváci: 80.

HRANICE – STUDENÁ 3:4 (1:4)
Hrubé chyby domácí obrany během úvodní půlhodiny dokázala Studená potrestat třemi góly, čímž položila základ svému pozdějšímu vítězství, jenž může hrát velkou roli na cestě k záchraně. Po změně stran měli sice hraničtí fotbalisté více ze hry a zápas se jim ještě podařilo zdramatizovat, ale cenné body nakonec putovaly k Javořici.

Branky: Jan Herzog 2, Vach (11) – Dvořák 2, Lojka, Švanda.
Rozhodčí: Bicek – Novotný, Koudelka.
ŽK: 2:3.
ČK: 0:1 (Lojka).
Diváci: 30.

SUCHDOL B – ČÍMĚŘ 1:2 (0:0)
Zápas výborné úrovně přinesl přehlídku zahozených šancí na obou stranách, o což se postarali zejména oba gólmani – domácí Dunaj a číměřský Rešl. Branky padaly až po změně stran, na vedení Suchdola však hosté, kteří nebyli lepším ale šťastnějším týmem, dokázali dvakrát odpovědět.

Branky: 51. Gauč – 75. Záhorka, 83. Kadlec.
Rozhodčí: Filo.
ŽK: 1:1.
Diváci: 90.

Zpravodajové Deníku