Fotbalový přebor Jindřichohradecka: Lídři tabulky z Kunžaku a Klikova nezaváhali, Stará Hlína a Halámky stále čekají na první výhru.

Ve výborném světle se v 8. kole představily Číměř a Stráž, jenž doma svým soupeřům nedaly šanci.

Na první vítězství v sezoně stále čekají hráči Staré Hlíny a Halámek.

STRÁŽ – DEŠTNÁ 4:0 (2:0)

Domácí celek vedl už v 10. minuty o dvě branky a také v dalším průběhu kontroloval vývoj střetnutí. Nervózně hrající Deštná měla sice také několik brankových příležitostí, ale pozorně chytajícího domácího gólmana Nouzu ani jednou nepřekonala.

Branky: 1. Vostrý, 10. Matuška, 68. M. Jann, 86. B. Chovítek (11).
Rozhodčí: Švec.
ŽK: 1:5.
ČK: 0:1 (91. R. Melzoch).
Diváci: 80. (šic)

ST. HLÍNA – ST. MĚSTO 1:2 (1:2)

Aktivní vstup do utkání vynesl domácímu týmu vedení, když v 11. minutě Kadlec využil na milimetr přesný pas Hodúla a křížnou střelou rozvlnil síť. Klíčový moment přišel o deset minut později: hostující Růžička dle mínění domácích přepadl přes Prokešovu nohu v rámci pravidel, ale sudí proti Staré Hlíně nařídil penaltu, kterou Kopečný proměnil. V závěru první půle vstřelili hosté ještě jeden gól a vedení udrželi až do konce, neboť jejich soupeř je s koncovkou dlouhodobě na štíru, a tak mu nebyla nic platná ani převaha ve druhém poločase.

Branky: Kadlec – Kopečný (11), Licehamr.
Rozhodčí: Nejezchleb.
ŽK: 1:1.
Diváci: 60. (hru)

ČÍMĚŘ – SUCHDOL 5:2 (3:0)

V Číměři se hrál fotbal, který se divákům musel líbit. Domácím vyšel zejména první poločas, kdy třikrát potrestali zmatky v suchdolské obraně. Po změně stran už byl souboj vyrovnanější, ale hostitelé si náskok v poklidu hlídali. V číměřském dresu zářil zejména útočník Petr Kodada, jenž dva góly vsítil a na ostatní přihrál.

Branky: Kodada 2, M. Drábik, Záhorka, Netrval – Záruba, vlastní.
Rozhodčí: Filo.
ŽK: 2:2.
Diváci: 70. (gr)

STUDENÁ – HRANICE 2:1 (0:0)

Hosté byli po celé utkání fotbalovější, ale jejich snaha většinou končila na velkém vápně. Studená těžila především z bojovnosti a za stavu 1:1 se musela vypořádat i s početní převahou soupeře, když se nechal zbytečně vyloučit Lojka. Tlak Hranic poté ještě narostl, ale vítězný gól zaznamenali pět minut před koncem domácí.

Branky: Adamec, Švanda – J. Dvořák.
Rozhodčí: Nikodým.
ČK: 1:0 (Lojka).
Diváci: 50. (maň)

HALÁMKY – Č. RUDOLEC 1:1 (1:0)

Stále nekompletní domácí tým podal bojovný výkon. Rudolecký celek byl sice po většinu času lepší, ovšem brankové příležitosti měla obě mužstva stejné. O dělbě bodů bylo rozhodnuto velmi záhy: už ve 4. minutě dostal Halámky do vedení Marek, ale hosté srovnali o tři minuty později.

Branky: 4. Marek – 7. Trojan.
Rozhodčí: Valeš.
ŽK: 1:4.
Diváci: 60. (saz)

KUNŽAK – H. PĚNA 2:1 (1:1)

Vedoucí tým tabulky sice uhrál povinné tři body, ale především v první půli byli lepší hosté, kteří předváděli pohledný fotbal. Kunžaku pomohly změny v sestavě a po obrátce nakonec strhl vítězství na svou stranu.

Branky: Zeman, Hudziec – Brož.
Rozhodčí: Svoboda.
Bez karet.
Diváci: 110. (zem)

KLIKOV – JAROŠOV 3:2 (2:0)

Pohledný fotbal, krásné góly a drama až do poslední minuty – to vše nabídl tento souboj. Jarošov zatím předvedl v Klikově nejlepší výkon ze všech soupeřů, kteří se tam na podzim představili, a málem sahal po bodu. Ovšem proti byla dvojice zkušených domácích borců R. Plucar – Mašek, jenž v poslední minutě, pár okamžiků po vyrovnávací trefě Jarošova, strhla vítězství na svou stranu.

Branky: 26. a 90. Mašek, 43. P. Krejčí – 47. šenkýř (11), 88. R. Petrů.
Rozhodčí: Devera.