Oba nováčkové zatím čekají na vítězství v soutěži, hráči z lázeňského města ještě nezískali ani bod a v šestnáctičlenné tabulce jsou čtrnáctí. Jindřichohradečtí jsou s jedním bodem při skóre 2:8 o příčku výš. V sobotu budou obě mužstva hrát doma. Naopak v krajském přeboru Dačice (5. místo) ještě neprohrály, i když proti Oseku o druhé vítězství přišly až na konci dvaadevadesáté minuty…

DIVIZE
ARITMA – TŘEBOŇ 2:1 (1:0)
 V prvním kole Třeboň doma podlehla Sedlčanům, takže si chuť chtěla spravit v druhém pokračování v české metropoli. S tamní Aritmou sice sehrála vcelku vyrovnané střetnutí, ale na jih Čech se přesto vrátila bez bodového zisku. Pražané se do vážnějších šancí nedostávali, hosté je drželi na distanc od své branky, jíž hájil Tomáš Skála. Jenže ten se nevyvaroval hrubce v nešťastné třinácté minutě, kdy mu za záda propadl míč nakopávaný z trestného kopu na půlící čáře. Hosté se poté tlačili za vyrovnáním, avšak šance, do nichž se dostali Michael Djurov a Karel Holzepl, postrádaly důraznější a přesnější zakončení. Do druhé půle šel celek od Světa s odhodláním, ale brzy inkasoval znovu, když druhý zásah Ondřeji Rybkovi připravil vlastní chybou. Třeboň následně vsadila vše na útočnou kartu, po příchodu Marka Kodrase a Lukáše Winklera byla nebezpečnější. Jenže dokázala využít pouze jedinou příležitost, když se až v závěru krásně zpoza vápna trefil do šibenice Lukáš Maxa. Domácí gólman Jan Stařeček neměl absolutně žádnou naději zasáhnout. Branka ovšem přišla příliš pozdě, na vyrovnání hostům nezbyl čas.

Marcel Tomášek (trenér Jiskry Třeboň): „Dostali jsme nepochopitelný první gól, po kterém se domácí hráči radovali, aniž by tomu mohli sami uvěřit. Snažili jsme se výsledek srovnat, ale po chybě jsme dostali druhou branku."

DOUBRAVKA – J. HRADEC 6:1 (2:0)
Doubravka už v prvním kole v městském derby vstřelila čtyři góly ZČE Plzeň, bylo tedy otázkou, zda diviznímu favoritovi dokáže vzdorovat jihočeský nováček. Hosté začali zápas sebevědomě, kontrolovali míč, hráli po zemi a dostávali se do zajímavých, ale nedotažených, možností.

Avšak udeřil plzeňský celek, jenž má hru založenu na rychlém přechodu do ofenzívy s velkým množstvím hráčů. Navíc na hrotu působí maďarský internacionál Ferenc Róth, který může zkušenosti rozdávat. Někdejší prvoligový fotbalista například Viktorie Plzeň či Slovácka si ví rady s nabízenými šancemi, což v duelu proti J. Hradci náležitě předvedl. Šestatřicetiletý borec nejprve na konci první čtvrthodiny úspěšně zužitkoval průnikový pas za obranu hostí a v úvodu druhé půle dal ještě třetí a pátý gól Doubravky, jež na hřišti vládla a hlavně před brankou jindřichohradeckého gólmana Jakuba Hulíka si dělala, co chtěla. Velmi nebezpečné byly především průniky a centrované míče obou krajních záložníků, Lukáše Filipce a Patrika Petrželky. Jihočeši sice odjeli s debaklem, možná až moc krutým, avšak i přesto na jeho vystoupení nalézt pozitiva například v tom, že nepodlehli frustraci po podivných výrocích arbitrů a též v tom, že celý zápas absolvoval rekonvalescent Radim Koutný a na hřiště se dostali i benjamínci Vojtěch Lorenc a Filip Votava, přičemž druhý zmiňovaný zařídil čestný úspěch hostů.

Marek Černoch (trenér FK J. Hradec): „Věděli jsme, že to bude hodně těžké utkání, ale snažili jsme se favorita potrápit a nedat kůži lacino. Obrovský rozdíl byl hlavně ve hře okolo velkého čtverce a na útočné polovině. My jsme byli v těchto prostorech hodně naivní, kdežto domácím jsme po našich hrubých chybách dovolili navýšit skóre až k šesti brankám. Doubravka zvítězila zaslouženě a jednoznačně. Pro naše mladíky je to další velká zkušenost, nezbývá než makat a bojovat dál."

KRAJSKÝ PŘEBOR
DAČICE – OSEK 1:1 (1:0)
Osek byl na začátku aktivnější a také se dostal hned ve 3. minutě k nadějnému zakončení. Avšak průnik Karla Marouška Sebastian Hosnedl v úvodní gól nepřetavil. Na druhé straně si počínal Michal Krtek stejně, když si míč narazil s Davidem Frühaufem. Hosté sice měli častěji míč na kopačkách, ale jakžtakž nebezpeční byli pouze při standardních situacích. Naopak Dačice, které vyrážely k rychlým ztečím, hrozily více a více. Nejdříve běžel na gólmana Oseku Tomáše Hřebejka sám dorostenec Marek Šimánek, ale efektní blafák nedotáhl k efektivnímu konci. Následně už udeřilo, když výborně hrající Robin Štolba nadvakrát Hřebejka překonal – 1:0. Po změně stran se děly věci před oběma brankami, větší možnosti si vypracovalo mužstvo od Dyje, avšak střely Šimánka, Frühaufa a Štolby zvýšení náskoku neznamenaly. Tým od Strakonic se snažil o vyrovnání, proto na hřiště přišel po hodině hry Václav Dohonyi, jenž vystřídal Jaroslava Kovárnu. Čerstvý borec dělal v dačické defenzívě vítr, dostal se do tutovek, až nakonec v nastaveném čase přeci jen stav srovnal.
Petr Musil (člen realizačního týmu, Dačice): „V druhém poločasu hosté otevírali hru, měli jsme dostatečný prostor na útočení, jenže naše šance většinou ztroskotaly na finální přihrávce. Osek bojoval až do konce a vyrovnal z poslední akce zápasu, když bezchybný brankář Tomáš Ferdan inkasoval od hráče, který zůstal nepokrytý na zadní tyči. Po gólu zazněl závěrečný hvizd. Remíza je spravedlivá."

JAK NASTOUPILI:

FK J. HRADEC
Hulík – M. Šenkýř (75. Lorenc), Strejček (56. Blažek), Císař, Beránek – Pěnka, Koutný, Slavík, Kluzák (64. F. Votava) – Kučera, Jaroš
JISKRA TŘEBOŇ
T. Skála – D. Kodras – Cahyna, Chromčák, Gulaš – Rossmann (61. M. Kodras), Šafránek, Maxa, Franěk (75. Matoušek), Holzepl – Djurov (61. Winkler)
CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Nosek, P. Mašát, Celý, Grün – Krtek, Frühauf, Vacuška, Brandl – Šimánek (84. Točík), Štolba

Roman Pišný