Dačice potřebují k postupu bod ze Soběslavi

Dačice, Chlum – Dramatickou zápletku na obou koncích tabulky fotbalové I. A třídy definitivně rozřeší až závěrečné kolo.

15.6.2010

Novosedelský záložník Michal Flaška.Foto: Jan Škrle

V něm v neděli zajíždí vedoucí Chlum, který se doma pořádně nadřel na vítězství s Dřítní, na půdu druhé Soběslavi (17) a k postupu do krajského přeboru tam musí získat aspoň bod. Ve složité situaci jsou hráči předposledních Novosedel, kteří po remíze v derby s Chlumem musí pro udržení ve 26. kole v sobotu porazit čtvrtý Olešník (17) a zároveň spoléhat na to, že dvanácté Čtyři Dvory prohrají v Lišově.

DAČICE – DŘÍTEŇ 3:2 (1:2)

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (1. místo): „Soupeř začal hodně aktivně a směrem dopředu byl velmi nebezpečný. Už v 10. minutě jsme inkasovali, když se prosadil rychlík Kučera, který naší defenzivě dělal velké problémy. Podařilo se nám sice díky důrazu Míry Ferdana vyrovnat, ale do kabin odcházeli spokojenější hosté, jimž zajistil vedení opět Kučera. Druhá půle z naší strany byla hodně o vůli. Měli jsme více ze hry, ale zároveň jsme si museli dát pozor na zadní vrátka. V 65. minutě se prosadil Distel, jenž zakončil nádhernou kombinaci Krtka s Novákem. Vítězství v nervydrásajícím boji zařídil těsně před koncem Krtek, který parádně prošel středem hřiště a přesně zakončil. Nyní nás čeká v neděli poslední utkání v Soběslavi, v němž se rozhodne o postupu do krajského přeboru. Nám k tomu stačí uhrát bod, ale na to vůbec nebudeme spoléhat, protože to by se nám zřejmě vymstilo. Naopak, chceme hrát tak, jak jsme zvyklí, tedy aktivně a kombinačně. Soupeř se prezentuje podobným stylem, a tak si myslím, že to může být velmi kvalitní střetnutí a jsem přesvědčený, že v něm budou padat góly.“

CHLUM – NOVOSEDLY 1:1 (1:0)

Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (14.): „Utkání sice nepostrádalo tempo, hrálo se nahoru, dolů, ale bylo znát, že proti sobě nastoupily týmy ze dna tabulky, neboť na hrací ploše byla k vidění řada nepřesností. My mohli už po deseti minutách po chybách v defenzivě prohrávat o dva góly, ale hosté své šance nevyužili. Pak jsme převzali iniciativu a do přestávky si naši hráči vytvořili řadu možností ke skórování. Bohužel, podařilo se nám zužitkovat jenom jedinou, když Šuba proměnil pokutový kop za ruku ve vápně. Na konci první půle byl navíc po ošklivém zákroku zraněn Pilař, který skončil v nemocnici a zřejmě má utržený meniskus. Vstup do druhé pětačtyřicetiminutovky se nám povedl, přišly další naše šance a také tři tyče, ale branka do novosedelské sítě už nepadla, a tak se soupeři dvacet minut před koncem z ojedinělého protiútoku podařilo vyrovnat.“

Josef Češka, trenér SK Novosedly (13.): „Do zápasu jsme vstoupili dobře, hned zkraje šel Melichar dvakrát sám, ale stejně jako v předchozím duelu se mu ani jeden ze samostatných úniků nepovedlo přesně zakončit. Podobně dopadla i hlavička Šafránka, kterou domácí vykopávali z prázdné branky. V poměrně vyrovnaném střetnutí se tak jako první trefil Chlum z penalty. Po změně stran jsme ohrožovali domácí defenzivu především ze standardek a vyrovnání pak zařídil po pěkné akci Šmíd. Rozhodnutí měl na kopačce čtyři minuty před koncem Melichar, jenže v zakončení si vedl podobně jako v předchozích případech. Remíza ovšem průběhu odpovídá. V posledním utkání hostíme Olešník a chceme v něm pochopitelně zvítězit, nic jiného nám ani nezbývá, ale osud nemáme ve svých rukách. K záchraně je zapotřebí nejen plný bodový zisk, ale zároveň také porážka Čtyřech Dvorů na hřišti Lišova.“

T. Ferdan – Černý, Matěj Mikšíček (73. Bureš), Kiessling, Popjak – Brandl, F. Distel, Krtek, O. Jelínek – Petr Novák, M. Ferdan.
JISKRA CHLUM
P. Dlouhý – Řepa, Pilař (46. Divoký), Smetana, Váňa – Matouš (70. Buřič), Šuba, Novák, Němeček – Hájek, Matoušek.
SK NOVOSEDLY
Škoda – Kubata, Bárta, Samek, Podojil – Flaška, Gulaš, Michal, Šmíd (75. Šafránek) – Čurda, Melichar.

15.6.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ilustrační snímek.

Hradecké házenkářky vyhrály derby v Písku

Ženu našli v zemědělském družstvu bez známek života

Adventní tipy v jižních Čechách

Jižní Čechy – Kam se můžete vydat v adventním čase za zábavou.

Nejstarší Třeboňák má dlouhověkost v rodině

Třeboň – Obdivuhodné životní jubileum oslavil Eduard Lukeš z Třeboně. Narodil se před sto lety.

V trojkách vytvořili rekord, s Opavou však padli

Jindřichův Hradec – Stále nulu na kontě výher mají basketbalisté jindřichohradeckého Fio basketu poté, co doma podlehli o deset bodů Opavě (86:96), která tabulku Kooperativa NBL vede.