V I. A třídě pokračuje ve výborných výkonech ambiciózní včelnický nováček, který s přehledem zvítězil v Nemanicích. Dalším dvěma účastníkům z okresu se nedařilo. Nová Bystřice na svém stadionu podlehla Větřní a béčko Hradce si odvezlo devítigólový debakl ze hřiště českobudějovické Slavie.

KRAJSKÝ PŘEBOR
SOBĚSLAV – J. HRADEC 0:0
Marek Černoch, trenér FK J. Hradec (9. místo): „Naše výkony jsou jako den a noc. Zatímco minule se nám derby s Třeboní vůbec nepovedlo, nyní se za předvedenou hru rozhodně stydět nemusíme. Pomohly nám korektury v sestavě, potěšil mě přístup hráčů i plnění taktických pokynů a rovněž fakt, že jsme zápas zvládli s čistým kontem. Mrzí mě pouze skutečnost, že jsme nedokázali proměnit ani jednu z řady dobrých možností, které jsme si připravili zejména ve druhé půli, kdy jenom Filip Votava měl na noze dva čisté góly. Ve finální fázi jsme si totiž počínali příliš zbrkle, chyběl tam klid i cit pro zakončení. Soběslav se předvedla jako kvalitní protivník a zápas měl velmi kvalitní úroveň, přestože mu chybělo gólové koření. Nyní by bylo dobré bodový import potvrdit doma s Milevskem."

TŘEBOŇ – KATOVICE 0:0
Zdeněk Procházka, trenér Jiskry Třeboň (6.): „Bohužel jsme navázali na předchozí domácí vystoupení, která také skončila bezbrankovými remízami. Naše problémy v ofenzivě tkví v tom, že nemáme hráče, který by kvalitně zahrával standardky, těžko si připravujeme šance a nejsme schopni přesně zakončovat. Směrem dopředu nám v rozhodující fázi chybí více fotbalovosti, klidu i přehledu. Hrát třikrát doma 0:0 už není náhoda a pokud chceme být úspěšní, bude třeba to řešit. První půle s Katovicemi nabídla svižný fotbal nahoru dolů a i když se mnoho šancí neurodilo, dalo se na to koukat. Po změně stran ve velkém vedru oběma týmům ubývaly síly a postupně se spíše bojovalo. Hosté měli jednu velkou možnost, při níž se vyznamenal brankář Jakub Skála."

OLEŠNÍK – DAČICE 3:7 (1:4)
Dušan Lovětínský, asistent trenéra Centropenu Dačice (8.): „Úvod nám vyšel náramně. Během čtvrthodinky jsme vedli 3:0 a všechny góly padly jako přes kopírák, když se pokaždé trefil Toman po přihrávkách od Štolby. Domácí brzy na to snížili a pak měli ještě dvě šance, při nichž nás svými zákroky podržel brankář Zejda. Uklidnění do našich řad vnesl čtvrtou trefou Šimánek. Olešník o pauze vystřídal tři hráče, snažil se s nepříznivým vývojem něco udělat a povedlo se mu vstřelit druhou branku, ale v dalším průběhu jsme se ke slovu dostali opět my a po dvou brankách Štolby a jedné Jindry jsme vytáhli vedení až na 7:2. V 87. minutě jsme si sice dali vlastní gól, ale ten nám již radost z povedeného vystoupení zkazit nemohl. Mužstvo zaslouží pochvalu především za ofenzivní činnost, vyzdvihl bych ještě Janáka, jenž byl zřejmě nejlepším hráčem na hřišti."

I. A TŘÍDA
NEMANICE – N. VČELNICE 0:3 (0:1)
Libor Holec, asistent trenéra TJ Nová Včelnice (3.): „Vyhráli jsme zcela zaslouženě, soupeři jsme toho příliš nedovolili a kromě tří gólů jsme měli ještě celou řadu dalších možností. Do vedení jsme se dostali hned v první minutě, kdy Nebeský s Petrášem nenechali domácího brankáře v klidu rozehrát, vypíchli mu balon a Blažek jej špičkou kopačky poslal do sítě. Vysunutý presink dělal soupeři potíže, my se naopak dostávali do dalších šancí. Bylo tam několik přečíslení dva či tři na jednoho, Nebeský běžel sám, ale skóre se už v první půli neměnilo. Ani po změně stran se obraz nezměnil a v 59. minutě Nebeský zvýšil na 2:0. Stejný hráč pak uzavřel skóre, když zakončil povedenou akci Pacholíka. Nemaničtí měli jen jednu nebezpečnou střelu, při níž míč z branky vyhlavičkoval Blažek, jinak nic. Chtěli bychom ještě touto cestou poděkovat našim příznivcům, kteří nás v hojném počtu doprovázejí i na venkovní zápasy. Teď jich zase bylo minimálně čtyřicet a tato podpora je pochopitelně znát."

N. BYSTŘICE – VĚTŘNÍ 1:2 (0:0)
Zdeněk Steklý, předseda Jiskry Nová Bystřice (9.): „Hrál se vyrovnaný bojovný zápas, se šancemi na obou stranách. V první půli jsme mohli jít do vedení, ale dvě dobré možnosti jsme nevyužili a po změně stran jsme inkasovali jako první. Dobře hrající Brabec sice dokázal v 67. minutě srovnat, ale vzápětí jsme hosty zase pustili do vedení. I přes snahu a největší příležitost, při níž nestálo už v nastavení u Kapiase fotbalové štěstí, se nám nepodařilo srovnat. Mrzí nás to, aspoň bod to chtělo, avšak osud spíše remízového duelu se přiklonil k hostům. Tři hráče nepustilo do hry zranění, sestava se trochu lepila, tak uvidíme, jak se s tím popereme do dalších zápasů."

SLAVIA ČB – J. HRADEC B 9:3 (2:0)
Jan Beneš, trenér FK J. Hradec B (14.): „Vzhledem k vysoké porážce samozřejmě utkání z našeho pohledu kladně hodnotit nemůžeme. Kdybych našim mladíkům řekl, aby míče odkopávali do nedaleké řeky, možná by skóre bylo nižší, ale jejich fotbalové budoucnosti by to vůbec neprospělo. Tím pádem si někteří museli odbýt hořkou premiéru."

Jak nastoupili

FK J. HRADEC
Rešl – T. Šenkýř, Völfel, Císař, Zaal – Kučera, Beránek, Koutný, M. Šenkýř (65. Stejskal) – Chalupský, Votava.
Trenér: Marek Černoch.
JISKRA TŘEBOŇ
J. Skála – Matoušek (72. Holý), Kido, Cahyna, Tůma – Divoký, Lonsmín, Fr. Benhák, D. Kodras – Diviš (60. Průcha), Franěk. Trenér: Zdeněk Procházka.
CENTROPEN DAČICE
Zejda – Mašát, Celý, Kněžínek, Vacuška – Jindra, Šimánek, Brandl, Janák – Toman, Štolba. Asistent trenéra: Dušan Lovětínský.
TJ NOVÁ VČELNICE
Holický – Průša (46. Šlapanský), O. Blažek, Jaroš, Didek – Petráš, Tuček (60. Pacholík), V. Hornát (46. J. Matějka), Mareš, Bednář (78. M. Hornát) – Nebeský (88. Berounský). Trenér: Radek Vajda.
JISKRA NOVÁ BYSTŘICE
Prinz – Dvořák, Schmidt, Bobál, Beneš – M. Feytl (90. Kaiseršot), Kapias, Brabec, Schramhauser (72. Bena) – Havel, Podolský (68. K. Mihulka). Trenér: Bohumil Hron.
FK J. HRADEC B
T. Cettl – Tajml, M. Votava, Králíček, Beneda – Valek, Němec, Beneš, D. Cettl, Smejkal – Horák. Trenér: Jan Beneš.