DAČICE – OLEŠNÍK 1:2 (1:0)

Petr Musil, vedoucí mužstva Centropenu Dačice (7. místo): „Chtěli jsme navázat na poslední výkon z českobudějovické Lokomotivy, čili vycházet z dobře organizované obrany a podnikat rychlé protiútoky, což se nám dařilo plných sedmdesát minut. Soupeře jsme téměř k ničemu nepustili, hráči dobře plnili taktické úkoly a podařilo se nám vsítit i vedoucí branku. Velká škoda, že jsme nepřidali i další pojistku, protože možností k tomu jsme měli dost. Olešník potrestal hned první chybu a vyrovnávací trefa s naším mužstvem tak zamávala, že úplně vypadlo z role a šest minut před koncem inkasovalo ještě jednou. Situace moc růžová není, protože body z domácího trávníku nám budou chybět a navíc o víkendu hrajeme na půdě vedoucího Sezimova Ústí.“

NOVOSEDLY – BRANICE 3:2 (1:1)

Josef Češka, trenér SK Novosedly nad Nežárkou (9.): „I když nás už v osmé minutě Ludvík poslal do vedení, celkově se nám první poločas vůbec nevydařil a navíc si ve 20. minutě dal Viščur vlastní gól. Po přestávce však přišlo výrazné zlepšení. Začali jsme hrát aktivněji a rázem to byl z naší strany úplně jiný fotbal. A přišly šance i góly. V 57. minutě se prosadil Lang a uklidnění přinesla v 75. minutě po rohu Gulaše trefa Čurdy hlavou. Čtyři minuty před koncem jsme sice soupeře pustili do příležitosti, kterou využil k výsledkové korekci, ale o zasloužené vítězství jsme nepřišli. Do dvou týdnů bychom do sestavy rádi zařadili dlouhodobé marody Šulce s Flaškou, tak už to snad bude i v tomto ohledu veselejší.“

CHLUM – ZLIV 1:2 (1:0)

Karel Flaška, předseda Jiskry Chlum (13.): „V souboji nováčků jsme chtěli zvítězit, ale narazili jsme na kvalitního protivníka, který má ve svém středu hráče se zkušenostmi z krajského přeboru i divize. Přesto byl první poločas vyrovnaný a šance se střídaly na obou stranách. Nám se dokonce podařilo krátce před přestávkou zaznamenat vedoucí gól, když ve 42. minutě po rohu skóroval Hájek. Po obrátce ovšem soupeř zapnul na plné obrátky, začal hrát daleko důrazněji, a dostal nás pod tlak. V 70. minutě se hostům podařilo docílit šťastné vyrovnávací trefy, když se střela od tyče odrazila na záda gólmana Valeše a odtud do sítě. Od tohoto okamžiku jsme ve snaze strhnout vítězství na naší stranu vrhli všechny síly do útoku, čímž jsme však Zlivi nabídli možnost rychlých brejků. A po jednom z nich v 87. minutě vstřelila i vítězný gól. Pak už na nic nebyl čas. Remíza by zápasu jistě slušela daleko víc, ale nedá se nic dělat, protivník byl o ten jeden gól šťastnější.


JAK NASTOUPILI:

CENTROPEN DAČICE
T. Ferdan – Nosek, M. Ferdan, Pavel Novák, Kiessling – Grün, F. Distel (85. Jelínek), Lojka, Petr Novák (81. Černý) – Toman, Mikšíček.
SK NOVOSEDLY
Škoda – Podojil, Viščur, Samek, Bárta – Michal, Gulaš, Ludvík, Mládek (46. Lang) – Čurda (75. Havlík), Fryš (88. Kubata).
JISKRA CHLUM
S. Valeš – Smetana (70. Buřič), Míka, Matouš, Váňa – Řepa, Novák, Šuba, J. Flaška – Hájek, R. Flaška (80. Eliáš).